0) Bodemloze put vol ranzigheid 16 Alexander Skarsgard en Margot Robbie, doen alles anders in een moderne versie van het junglekoppel Tarzan en Jane. De mythe herleeft, inclusief blote bast en lianen. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Finding Dory Race Me Before You FILMNIEUWS Fransen filmen in Amsterdam Rol voor Nederlandse choreograaf Marco Gerris ls kleine jongen zat Alexander Skarsgard regel matig naast zijn vader, de Zweedse acteur Stellan l Skarsgard, op de bank om de oude Tarzanfilms met Johnny Weissmuller te bekijken. „Hij was dol op die films uit de jaren 30", zegt de 39-jarige acteur in Lon den met zijn tegenspeelster Margot Robbie aan zijn zijde. „Maar ik had er toch moeite mee. Er zat een onder toon in van superioriteit van het blanke ras. Aan zo'n film zou ik niet mee willen werken." Skarsgard keek daarom extra kri tisch naar het script van The Legend of Tarzan toen dat enkele jaren gele den op zijn bureau belandde. „Het heeft geen zin om de oude films te herhalen, maar gelukkig geeft deze versie een andere visie op het Tar- zanverhaal van Edgar Rice Bur roughs." Tarzan zet zich, onder regie van re gisseur David Yates (bekend van de vier laatste Harry Potterfilms), in te gen de slavenhandel in Belgisch Congo. Tussen de bedrijven door doet hij ook goed werk voor de be scherming van de dieren in de jungle tegen stropers. De hoofdlijnen van het rond 1900 spelende verhaal zijn gebaseerd op historisch onderzoek door de makers. Vampier „Misschien is de film erg politiek cor rect, maar gelukkig zit de mythe van Tarzan ook nog in de film. En zijn le ven in het oerwoud is door middel van de actiescènes nog nooit zo spec taculair in beeld gebracht", aldus Skarsgard. Hij is vooral bekend door zijn rol als vampier in de serie True Blood, waarin hij ook regelmatig zijn imposante blote bast toonde. Ook anders dan in vorige verfil mingen is de rol van Jane, gespeeld door de Australische actrice Margot Robbie (26) die naast Leonardo Di- Caprio eerder te zien was in The Wolf of Wall Street en binnenkort in het ac tiespektakel Suicide Squad. „Jane is gelukkig geen doetje", stelt haar vertolkster met genoegen vast. „Zij heeft een eigen wil, luistert niet altijd naar haar man en is niet te be roerd om zeifin actie te komen als zij Renesse "Renesse, dat is toch dat ene hedo- nistischejhcfc-badplaatsje in Zee land?" Ben je mooi klaar mee als VW. Hamer je tien jaar op je prach tige duingebied en in oude luister herstelde kasteel, komt er een film uit die je badplaats afschildert als pu beraal pornopark waar men uitglijdt over kots en gebruikte condooms. Bas (Niek Roozen) gaat naar Re nesse om zijn opa's as uit te strooien. Op zijn sterfbed fluisterde grootva der Bas in dat hij 'de melk moet schenken als-ie vers is, de keu moet stoten als-ie recht is'. Oftewel: zo veel mogelijk seks hebben. Nu denken Bas en zijn gappies Luca en Daniël toch aan niets anders. Neef Thijs, mee vanwege zijn auto, maakt daar entegen, heel volwassen, tijd voor ja ren 8o-songs en zijn troetelkip. Het verhaal, iets over vriendschap en verliefdheid, verzuipt samen met elke andere ambitie in een bodem loze put vol ranzigheid. Geen goede beurt voor Renesse en de toekom stige generatie. Wél een compliment voor het ongekuiste en waarheidsge trouwe, half-Engelse, taalgebruik. -Tisha Eetgerink .W#: ié donderdag 7 juli 2016 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Finding Dory €1.514.497 2 (1) Independence Day 2 €458.132 3 (2) Central Intelligence €266.913 4 (4) Me before you €209.518 5 (6) Now you see me €157.427 ANIMATIE Het vervolg op Finding Nemo is mis schien iets minder geestig, maar toch zeker de moeite waard. Dory, een blauw tropisch visje met geheugen problemen, zoekt naar haar verdwe nen ouders. Zij krijgt de hulp van een bonte verzameling vriendjes. BIOGRAFIE In deze biografische speelfilm over de legendarische Jesse Owens, die vier gouden medailles won tijdens de Olympische Spelen in 1936, staat vooral discriminatie centraal, niet al leen in nazi-Duitsland. Carice van Houten speelt een bijrol als propa- gandaregisseur Leni Riefenstahl. DRAMA Onvervalste tranentrekker over de liefde tussen een verzorgster en haar zwaar gehandicapte patiënt die eu thanasie overweegt. Met Emilia Clarke (Game of Thrones). Nederland is steeds meer in trek als filmlo catie. Na opna men voor de oorlogsfilm Dunkirk van re gisseur Chri stopher Nolan op Urk, heeft de Franse regis seur Romain Lévy (foto) zijn oog op Amster dam laten val len. Hij begint binnenkort aan de opnamen van Gangster dam, een mis daadfilm. De Nederlandse choreograaf Marco Gerris (foto) speelt mee in de Ameri kaanse film The Hitman's Body guard. Hij ver tolkt een schurk en zit in het stuntteam. Een deel van de film wordt in Amster dam opgeno men. Ryan Rey nolds, Samuel L. Jackson en Gary Oldman spelen erin. Bijrollen zijn er voor Tine Joustra, Barry Atsma en Noor tje Herlaar. E Tarzan heeft zijn handen vol aan Jane PZ Ab Zagt In de jungle loopt een mens schrammen op, maar Tarzan en Jane vinden elkaar. FOTO JONATHAN OLLEY KOMEDIE Regie: Willem Gerritsen Hoofdrollen: Niek Roozen, Sam Doets, Martijn van Eijzeren. Niek Roozens personage wil maar één ding: seks. foto reiner bajo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16