8 NI Gillette Gillette f jjKOOPJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van Si WELSHE DRAKEN SENSATIE OP EK Kenners denken dat Bale en de zijnen dit knotsgekke EK best kunnen winnen. Terwijl IJsland de sympathie van de halve wereld geniet zorgen de Welsh misschien voor de echte stunt. Tja, ik weet nog dat we tegen Pelé speelden Nu slechts €18,95 50% 46% Nu slechts €13,95 Vanaf slechts 89,95 70% 75% Vanaf slechts €9,95 o Nu slechts €9,95 75% Nu slechts €14,95 Veel herrie maken ze nog niet in het prinsdom Wales. Maar schijn kan ook bedriegen. De gratis plaatsen van de naar het Principality Stadium verplaat ste fanzone waren gisteren binnen no-time vergeven. 20.000 gelukkigen zitten van avond in het nationale stadion voor het me- gascherm. 'Nu zijn wij aan de beurt', kopte de lokale krant Western Mail gisteren op de voorpagi na en daaronder het verhaal dat onderzoek van de universiteit van Cardiff uitwijst dat als er nog eens over het referendum zou worden gestemd liefst 6 procent van de kie zers van mening zou verande ren. EU en EK, ze kunnen er even geen genoeg van krijgen. Gek genoeg valt daar in Whitchurch, de noordelijkste wijk van Cardiff, bijna niets van te merken. Hier komt de nieuwe nationale held Gareth Bale vandaan, de ster uit Ma drid die het drakenvolk plotse ling zo trots maakt dat mensen die tot voor kort liever geen Welshe roots opvoerden nu te koop lopen met een oma uit Swansea. Wales dat de halve fi nale speelt, terwijl het zich 58 jaar lang niet eens wist te plaat sen voor een groot voetbaltoer nooi. Toch is er maar één wit groene drakenvlag in Whit church. Eentje. Voor het raam van de Gents Barber Shop. Een pittige kapster daar weet wel hoe dat zit. „Omdat rugby hier dé sport is", dendert het door de salon. „Als Wales de finale haalt, hang ik ook een vlag voor het raam", bekent de slager aan de over kant zuinig. Zo heel raar is het niet. Aan elk WK rugby deden ze mee en 26 keer won Wales het Zeslandentoernooi of de voorgan ger daarvan. „En tja, voetbal. Ik weet nog dat we tegen Pelé speelden", zegt dominee John Rowlands (70) van de Anglicaanse kerk in Whitchurch. Aan de overkant van zijn gebedshuis hangt een muurschildering van die hedendaagse heilige, Gareth Bale, zonder hipsterknotje. Cadeautje van een BBC-programma dat best wel hautain wilde markeren dat Wales zowaar een keertje mocht meedoen met de grote jongens. Maar nu is het omgedraaid. Wales speelt de halve finale, de grote broer zit thuis. Is dat leuk? „Wat dacht je?", zegt Mark Edwards, die net een pallet hulpstukken heeft afgeleverd bij een grote winkel voor gehandicapten. Edwards kan zijn lol niet op. Het is payback time voor die Engelse collega's die hem al tijd pestten over dat Welshe 'flopteam'. Want Welshman zijn valt niet mee als je in het Verenigd Koninkrijk woont. Er is geen stukje Wales terug te vinden in de Britse vlag, dat zegt wel wat. Voor Londenaren zijn Welshmen vooral dommige boeren die moeten zorgen dat de melk 's ochtends voor de deur staat en die, vooruit, wel mooi kun nen zingen. Een groot deel van de familie Bale woont hier nog. Opa komt regelmatig naar de eeu wenoude pub The Plough, met plakboeken over Gareth, vertelt medewerkster Fiona Tibbitts. Als Wales speelt, zit het vol. „Allemaal trotse men sen, vol passie. De hele stad gaat los als ze de finale halen." Middenin de drukke examen tijd wil schoolhoofd Huw Jo nes-Williams van Whitchurch High School best een moment je vrijmaken. Ja, rugby is ook zijn 'levensbloed', maar wat de voetballers laten zien, doet mensen weer geloven in een trotse natie. „Oud-leerling Ba- Ie geeft onze leerlingen roots en vleugels", zegt de boven meester. Waarom er dan toch zo wei nig vlaggen in Whitchurch hangen? Huw Jones-Williams vraagt om begrip: „Als je je 58 jaar niet kwalificeert voor een groot voetbaltoernooi, kun je weieens wat onvoorbereid zijn als je opeens in de halve finale staat." Dominee Rowlands glimlacht. Alle maal lopen we weg met Schotten en Ieren, maar Welsh? Wil hij zijn ondergewaardeer de volk even voorstellen? „We zijn romanti ci, mensen met hoge verwachtingen, creatie ve mensen. Op ons best zijn we heel cultu reel. Dichters. Dylan Thomas. Er is een groot verschil tussen het noorden en het zuiden. Het noorden voetbalt meer. Onze pr hapert, dat klopt. De Schotten kent ieder een en die krijgen ook vaak alle credits, om dat ze zo hebben meegeholpen het Britse Rijk groot en machtig te maken. Maar goed, alle kolen kwamen wel van hier." woensdag 6 juli 2016 Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: 37,95 50% €19,- korting korting Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U I €25,95 46% €12,- Luxe NASA Traagschuim Topdekmatras van Alaska Bedding Druk-verlagend; ideaal bij heup-, nek- en rugklachten Beschikbaar in alle gangbare maten NASA Traagschuim; vormt zich naar je lichaam Geschikt voor ieder matras Adviesprijs Korting U bespaart: 299,95 70% 210,- korting korting Energiezuinige LED TL-Buizen van 60,120 of 150 cm Ideaal voor kantoren, bedrijfsruimtes, de zolder, schuur of garage Past gewoon in je huidige armatuur; je hoeft er niets voor aan te passen Bespaar fors op je energiekosten door LED-technologie C3 mm Adviesprijs Korting U I 39,95 75% €30,- Rugband voor houdingsondersteuning Geen last meer van nek-, schouder- of rugklachten Comfortabel en onzichtbaar onder je kleding te dragen Geschikt voor vrouwen en mannen Vernieuwd model: verbeterd draag- comfort en naar wens verstelbaar Adviesprijs Korting U bespaart: 39,95 75% €30,- korting korting Eco Solar LED Lamp Ideaal voor tuin, balkon of bij je voor- en/of achterdeur Geen batterijen of bedrading mogelijk Milieuvriendelijk; werkt op zonneenergie (ook in de winter!) Voorzien van bewegingssensor Adviesprijs Korting U bespaart: €59,95 75% €45,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! APberPay (VfKeuR NIET TEVREDEN? GELD TERUGl) Bescheiden Wales gaat uit z'n dak Bob van Huët Whitchurch —John Rowlands, anglicaanse dominee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8