Outdoor Dressage zit tjokvol Champagne voor Van Houte na winnen provinciale vlucht Stratenloopcircuit op vijf woensdagavonden Van de Ven naar Indonesië 13 Vanaf vandaag tot en met zondag to juli staat Nieuw- en Sint Joos land in het teken van Zeeland Outdoor Dressage. De belangstel ling voor de elfde editie, die op het hippisch sportpark De Kroo wordt gehouden, is groter dan ooit. Met ruim duizend starts worden alle records gebroken. „Het overtreft onze verwachtin gen", zegt Martin de Kroo van de organisatie. „We hebben aardig wat naamsbekendheid opge bouwd, maar ik denk dat ons in ternationaal concours afgelopen winter er verder aan heeft bijge dragen. Daar hebben we enorm veel positieve reacties op ontvan gen." „Met Zeeland Outdoor Dressa ge kiezen we voor een kwalitatief Dressuurconcours in Nieuw- en Sint Joosland heeft meer dan duizend starts hoogstaand evenement. Het ac cent ligt de komende jaren op een meerdaags programma voor alle klassen. Dat biedt de ruiters de mogelijkheid om meerdere da gen met hetzelfde paard aan de start te komen." Eén van de trekpleisters is de jonge international Daniëlle van Mierlo uit Maasland. Van Mierlo, die in 2010 op het EK voor Young Riders zilver won en individueel brons veroverde, komt met drie van haar aanstormende talenten naar Walcheren. Ook de Zeeuwse toppers Ste phanie de Frel en Thamar Zwei stra komen met meerdere paar den aan de start. De uit Koe wacht afkomstige De Frel, die tij dens de vorige editie met de hengst VMF Zethar de Grand Prix op haar naam schreef, verde digt nu haar titel met de twaalfja rige ruin VMF Zanyo. Marcel Buijsse Omdat Wilfried van Houte uit Heikant een weekendje weg was miste hij de aankomst van zijn lichtkras doffer uit Fontenay sur Eure. De blijdschap was er niet minder om toen zijn collega-lief- hebbers, die de honneurs waar na men, hem 's avonds het nieuws brachten dat de lichtkras provin ciaal winnaar was. „Ik heb met de familie een goed glas champagne gedronken, om mijn eerste provin ciale overwinning te vieren" ver telde Van Houte vanaf zijn vakan tieadres. Met deze overwinning versloeg de lichtkras doffer 3239 mededin gers, die ingekorfd waren door 326 liefhebbers. De vlucht kende een goed verloop, net als de tweede jonge duivenvlucht die werd ge speeld vanuit Auby lez Douai. Het konvooi van 7378 duiven, bijeenge bracht door 370 liefhebbers, werd in vier groepen gelost. VLISSINGEN Ook deze zomer is er weer een stratenloopcircuit in Zeeland. Ten opzichte van voor gaande jaren zijn twee zaken ver anderd: er zijn vijf in plaats van zes wedstrijden én de PZC is niet langer de hoofdsponsor en naam gever. Vanavond is de eerste wedstrijd in Zoutelande. Vanaf 19.30 uur lo pen de deelnemers twee rondes van 5 kilometer. Op de woensda gen die volgen, trekt het circus langs Yerseke (13 juli), Westkapel- le (20 juli), Haamstede (27 juli) en Vlissingen (3 augustus). Atleten dienen minimaal vier van de vijf wedstrijden te lopen om een plek te krijgen in het eindklassement. De wedstrijd in Yerseke, de Sportvisserloop, heeft een gecerti ficeerd parkoers van 10 kilometer. Deze race telt niet alleen mee voor het circuit, maar geldt ook als Zeeuws kampioenschap 10 kilome ter. Domburg had 34 keer een stra- tenloop, maar ontbreekt in 2016 op de kalender. Men kreeg het niet voor elkaar de wedstrijd te or ganiseren. De PZC is, voor het eerst na enkele decennia, even eens niet meer verbonden aan het stratenloopcircuit. De krant is ech ter nog altijd actief op hardloopge- bied, met de PZC Familieloop en de ondersteuning van de Zeeuwse Hardloop3daagse. VLISSINGEN Het WK motorcross voor vrouwen begint in 2017 in In donesië. Dat heeft de organisatie van de MXGP bekendgemaakt. Dat betekent dat de Vlissingse Nancy van de Ven, die tweede staat in het WK van 2016, haar sei zoen op een nieuwe plek begint. De afgelopen jaren trapte ze af in Qatar. Er staan zeven Grands Prix op de kalender. Na Indonesië (4 en 5 maart) zijn ze in Italië, Frankrijk, België, Tsjechië, Zweden en Neder land. Die in Nederland is op 9 en 10 september in Assen. woensdag 6 juli 2016 De deelnemers in actie tijdens de zwemwedstrijden in Sluis, fotos peter nicolai Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Oostburg Uitslagen. Afdeling Zeeland. Fon tenay sur Eure, 3239 duiven: 1. (1610 m.) W. van Houte (Heikant); 2. H. Paauwe (Yerseke); 3. M. Buijsse (Oostburg); 4. L. van den Hoek (Zie- rikzee); 5. Gebr. Reijngoudt (St. Phi- lipsland); 6. P. d'Hondt (Hulst); 7. E. de Wever (Schoondijke); 8. G. Baan (Middelburg); 9. W. Segboer (Lewe- dorp); 10. A. Mieras (Wemeldinge). Samenspel 1, 529 duiven: 1. (1584 m.) M. Buijsse (Oostburg); 2. E. de Wever (Schoondijke); 3. P. de Poor ter (Hoofdplaat). Samenspel 2, 403 duiven: 1. (1576 m.) en 3. Gebr. Dekker (Terneuzen); 2. J. Buyze (Zaamslag). Samenspel 3, 416 dui ven: 1. (1610 m.) W. van Houte (Hei kant); 2, 3. P. d'Hondt (Hulst). Sa menspel 4, 419 duiven: 1. (1578 m.), 2,3. W. Segboer (Lewedorp). Sa menspel 5, 434 duiven: 1. (1591 m.) H. Paauwe (Yerseke); 2. A. Mieras (Wemeldinge); 3. D. de Voogd (Yer seke). Samenspel 6,467 duiven: 1. (1583 m.) L. van den Hoek (Zierik- zee); 2. Gebr. Reijngoudt (St. Philips- land); 3. C. Moeliker (Tholen). Sa menspel 7, 571 duiven: 1. (1580 m.) G. Baan (Middelburg); 2. K. Kwekke- boom (Nieuw en St. Joosland); 3. J. Siereveld (Arnemuiden). Auby lez Douai, jonge duiven. Sa menspel 1,1344 duiven: 1. (1466 m.) A. van de Broecke (Hoofdplaat); 2. E. de Wever (Schoondijke); 3. J. van de Plasse (Oostburg). Samen spel 2, 980 duiven: 1. (1562 m.) en 3. J. Buyze (Zaamslag); 2. F. Schee- Ie (Zaamslag). Samenspel 3, 722 duiven: 1. (1552 m.) Gebr. van Beve- ren (Nieuw-Namen); 2. R. de Booy (Kloosterzande); 3. P. de Koster (Graauw). Samenspel 4, 420 dui ven: 1. (1491 m.) Bosse-Hoondert (Lewedorp); 2. J. Steenhard (Goes); 3. J. Walhout (Goes). Samenspel 5, 347 duiven: 1. (1542 m.) M. Boogert (Yerseke); 2, 3. D. de Voogd (Yerseke). Samenspel 6, 529 duiven: 1. (1540 m.) L. van den Hoek (Zierikzee); 2. Knop-Siinger- land (Oosterland); 3. C. Moeliker (Tholen). Samenspel 7,941 dui ven: 1. (1542 m.) C. Schroevers (Ar nemuiden); 2. J. Schroevers (Arne muiden); 3. C. de Ridder en zn. (Ar nemuiden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69