Cruise langs de highlights van Rusland Kamer wil nu opheldering NIEUWS 5 Celstraffen tot zestien jaar voor terroristen Verviers resterende landen over toekomst cratie en regelgeving en meer welvaart, eerlijkheid en veilig heid." Hij wil een pragmatische benadering, net als onder het Ne derlandse voorzitterschap. En ze ker niet meer referenda, zoals PW'er Olaf Stuger bepleitte. „Het Verenigd Koninkrijk is poli tiek, economisch, monetair en grondwettelijk ineengestort. Wilt u dat andere landen zich in dezelfde puinhoop als het VK OEKRAÏNE storten? We moeten nooit spelle tjes spelen met banen en de toe komst van mensen." Over de veranderingen die Eu ropa nodig heeft, stelde ook Com missievoorzitter en gedoodverfd hervormer Jean-Claude Juncker zich bescheiden op: „Ik wijs af dat alles anders moet. Ik wil op dit moment geen grote hervor mingen of Verdragsaanpassingen. We doen het al anders." De Tweede Kamer eist opheldering van premier Mark Rutte over wat hij gaat doen met het 'nee' tegen het asso ciatieverdrag met Oekraïne. De pre mier sprak op de Europese top vorige week over de drie 'zorgen' die rond het referendum naar boven kwa men: Een EU-lid- maatschap van Oek raïne, extra geld naar Oekraïne en of militaire samenwer king ook betekent dat Nederland ga rant staat voor de veiligheid. Rutte zou deze zaken in een juridisch bin dend document willen vastleggen. Juncker doelt daarmee op het tienpuntenplan (meer groei en banen, minder migratie, een nieuw energiebeleid) waarmee zijn Commissie een kleine twee jaar geleden van start ging. Euro pees president Tusk liet het bij: „We hebben de plicht om de hoop te herstellen." In het debat rekende Juncker gisteren opnieuw af met geruch ten, in vooral Duitse media, dat hij binnenkort zou aftreden. „De Brexit is niet mijn schuld of die van de Commissie. Ik ga die dus ook niet op me nemen." Felle kritiek was er in het Parle ment op de leiding van het Brexitkamp, die geen Brexitplan had en nu 'als ratten het zinken de schip verlaten'. Boris Johnson stapte op, Nigel Farage trok zich maandag terug als Ukipleider, maar blijft Parlementslid. „Ik weet niet waar hij nu op vakantie is", schamperde de christendemo craat Manfred Weber. Verhof- stadt: „Ik denk: met zijn familie zijn Europese geld opmaken." De leden van de in januari 2015 in het Belgische Verviers opge rolde terreurcel krijgen celstraf fen van dertig maanden tot zes tien jaar. De rechtbank in Brus sel oordeelde gisteren bewezen dat de verdachten een aanslag wilden plegen in België, waar schijnlijk op vliegveld Zaven- tem bij Brussel. De groep werd volgens de rechtbank geleid door drie mannen, Souhaib El Abdi, Mohammed Arshad en Marouan El Bali. Zij zijn elk ver oordeeld tot zestien jaar gevan genisstraf en een geldboete van Brand aan boord van vlucht MS804 30.000 euro. De twaalf andere leden, van wie er negen voort vluchtig zijn en bij verstek zijn veroordeeld, zijn schuldig be vonden aan deelname aan de ac tiviteiten van een terroristische groep en kregen verschillende celstraffen en boetes vanaf drie duizend euro. Een van de bij verstek veroordeelde leden is een Nederlandse Syriëganger. Het zou gaan om Zaid Koulliss (20) uit Utrecht. Zijn paspoort werd in het 'safehouse' van de groep in Verviers gevonden. Hij heeft vijfjaar gekregen. De wereld is Kras Riviercruises Rusland Inclusief excursiepakket! 11 dagen alv.a. PROOST woensdag 6 juli 2016 BRUSSEL CAIRO Op de cockpitvoicerecorder (CVR) van de in mei in de Middel landse Zee neergestorte vlucht MS804 van EgyptAir is te horen dat er pogingen worden onderno men om een brand aan boord te blussen. Het gesprek bevestigt de informatie van de andere zwarte doos, de flightdatarecor- der (FDR). Daarop werd ontdekt dat er sprake was van rookont wikkeling bij een toilet. Alle 66 in zittenden van de Airbus A320 kwamen om het leven. De vlucht was vertrokken uit Parijs. De politie heeft maandaga vond in een vrachtwagen in Duiven 490 kilo heroïne ge vonden. Een 35-jarige Rotter dammer is aangehouden. Paulus (I) en Pieter Langerock uit België, 's werelds oudste nog levende tweeling, toosten op hun verjaardag. De broers, die in het Ter Venne verzorgingshuis in Sint-Martens-Latem wonen, hopen 8 juli 103 jaar te worden, foto franqois lenoir/reuters Met twee volle dagen in Moskou en St. Petersburg is deze riviercruise de ultieme manier om beide wereldsteden te ontdekken. Maar dat is nog niet alles, tijdens deze 11-oF12-daagse cruise is er ook volop aandacht voor de andere highlights van Rusland. Vaar mee en ontdek o.a. Uglich, Yaroslavl, Coritsy, Kizhi en Mandrogi. Van Moskou naarSt. Petersburg Riviercruises per 3-sterren-plus MS Rublev, MS Krasin of MS Karamzin Vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord Inclusief excursiepakket met entreegelden Excursies in Moskou en St. Petersburg onder leiding van een Nederlandssprekende gids Klantbeoordeling 8,2 100% vertrekgarantie! Vertrek: augustus en september Zie: Kras.nl/rusland-cruises

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5