Alert! en SP steunen bezwaar Duinoord 6 Speelruimtebeleid in maak De jeugd zoekt een uitdaging. Geen suf toestel, maar speelnatuur waarin ze kunnen klimmen en klauteren. Uren zoet zijn op een wipkipje is niet meer van deze tijd Blikmuseum weer geopend Hagepreek door dominee én pastoor Een mooi kunstwerk waar kinde ren op kunnen klauteren of een speeltoestel dat ook dienst doet als sporttoestel voor ouderen. Het is tijd om anders tegen speelvoor- zieningen aan te kijken. Zo werd gisteravond duidelijk bij een bij eenkomst over het nieuwe speel ruimtebeleidsplan van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Dat nieuwe beleid is hard nodig omdat de wereld verandert en kin deren meeveranderen. „Nog uren zoet zijn op een wipkipje is niet meer van deze tijd. Kinderen wil len klauteren en uitgedaagd wor den door bijvoorbeeld speelna tuur. En ze willen ook gebruikma ken van de openbare ruimte", stel de wethouder Jacqueline van Burg gisteravond vast. Op heel Schouwen-Duiveland wonen 6.474 kinderen, waarvan 872 in het buitengebied. De groot ste groep is jeugd van 12 tot en met 18 jaar (2.778), dan volgt de ca tegorie 6 tot en met 11 jaar (1.959) en daarna de ukkies van o tot en met 5 jaar (1.737). Zij moeten allemaal de ruimte krijgen om te spelen, verwoordde Madeleine Frelier van OBB-Inge- nieurs het uitgangspunt van het gemeentelijk beleid. „Zowel in fy sieke zin als dat ze mogen spelen." Aan de hand van stellingen wer den de meningen van het publiek - voor een groot deel bestaande uit ouders en vertegenwoordigers van dorpsraden - gepeild. Een speelplek hoeft niet netjes te zijn en je mag er ook vies worden, von den velen. Maar wel belangrijk is 'afvalvrij'. Veel waarde wordt gehecht aan de 'integrale benadering'. „Iedere groep heeft bepaalde behoeften", zoals één van de aanwezigen het verwoordde. Weet je bepaalde be hoeften te combineren, dan krijg je wellicht nog zaken als ontmoe ting en sociale controle op de koop toe. Voorbeelden: de klauter- bevorderende mosselbanken in Bruinisse en het speelobject dat sinds kort bij Laco staat. Bezwaarmakers tegen de weg naar de parkeerkelder van zorgcentrum Duinen van Haamstede krijgen steun van SP en Alert! „Die weg kwam in het oorspron kelijke plan uit op de Klooster- weg, maar nu ineens op de Plat- boslaan. Dat zou nodig zijn vanwe ge een fietspad en een boom. Nou, die staan er al jaren", betoog de Alert!-raadlid Jos Hoeijmakers. De bezwaarmakers vrezen drukte op de smalle Platboslaan en op de aansluitende Hogezoom. Zowel Hoeijmakers als SP-raads- lid Anita de Vos hekelde de reac tie van B en W op de bezwaren van vijf omwonenden. „Dus als de kruising daar onoverzichtelijk wordt, neemt de verkeersveilig heid toe? Het moet toch niet gek ker worden." De Vos: „Heel apart. Dan moeten we het overal maar zo onoverzichtelijk mogelijk ma ken. Ik heb erg de indruk dat er hard is gezocht naar antwoorden die passen bij het plaatje van de ar chitect." „Hoe het eerder was, is niet aan de orde", pareerde wethouder Wout van den Berg. „De uitgang naar de Kloosterweg is beoor deeld als minder veilig." De klacht van SP en Alert! dat de communicatie met omwone- nenden slecht was, ontkende Van den Berg. 'Gezien het beperkt aan tal zienswijzen'. De partijen hiel den echter voet bij stuk. „Er zijn dingen veranderd zonder de bewo- nes in kennis te stellen." De discussie wordt 21 juli voort gezet in de gemeenteraad. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD MOLEN DE HOOP DRAAIT WEER woensdag 6 juli 2016 Tijd van de wipkip is voorbij Esme Soesman Zierikzee —Wethouder Jacqueline van Burg Ton van den Nouweland Zierikzee RENESSE Blikmuseum De Blikvanger in Renesse heeft haar deuren weer geopend. De tentoonstelling 'Blik op Zeeland' loopt tot woensdag 31 augustus en de entree be draagt 1,50 euro per persoon. 'Blik op Zeeland' telt meer dan vierduizend blikken. Daarnaast kunnen bezoekers ook Zeeuwse sieraden van bloedkoraal en kunst van mosselschelpen bekij ken. Bezoekers zijn welkom op dinsdag van 10.00-12.00 uur, op woensdag tussen 14.00 uur en 16.00 uur en op zondag 17 juli en zondag 21 augustus van 12.00 uur tot 17.00 uur. Het blikmuseum is aan de Capel- weg 18 in Renesse. NOORDGOUWE Precies 450 jaar nadat in Noord- gouwe de eerste hagepreek van het eiland werd gehouden, en de tweede van Zeeland, komen gelo vigen zondag opnieuw in de bui tenlucht bijeen. Om te benadruk ken dat in al die tijd wel wat is ver anderd houden dominee Josée van de Putte en pastoor Fons van Hees om 15.00 uur een hage preek op landgoed Rustenburg aan de Kloosterweg in Noordgou- we. Aanmelden via rdeleeuw@zeelandnet.nl ZIERIKZEE Tabletcafé in bieb De Bibliotheek Zie rikzee houdt mor gen haar maandelijk se tabletcafé. Bezoekers kunnen tijdens deze bijeen komst apps, tips, trucs en ervaringen met elkaar delen. Het wordt aangera den de eigen tablet of iPad mee te ne men. Het tabletcafé duurt van 14.00 tot 15.30 uur. DREISCHOR Familievoorstelling in Adriaanskerk De Stichting 'Vrien den van de Adriaanskerk' houdt op zondagmiddag een familievoorstel ling over klassieke muziek in de Adriaanskerk in Dreischor. De voorstelling is ge titeld: 'De zoektocht van prinsesje Zeven- tje in: Een sprookje om een sprookje'. Kinderen maken via een workshop en deze voorstelling kennis met klassie ke muziek (harp, fluit en zang). Deze middag is voornamelijk gericht op kinderen van de basisschoolleeftijd. Om 14.00 uur start de familievoorstel ling. Kosten zijn 5 euro voor kinderen en 2,50 euro voor ouders. ZIERIKZEE De vernieuwde wieken van molen De Hoop in Zierikzee draaiden gisteren weer voor het eerst. Volgens mo lenaar Teun van der Bok was het een goede dag om te begin nen. „Het is fantastisch weer", zei hij tevreden. „Het waait be hoorlijk, dus de wieken draaien flink door." En dat kwam goed uit, want gisteren was ook de eerste dag dat de deuren van de molen open waren voor bezoekers. De molenaars la ten in juli en augustus iedere dinsdag en donderdag van 9.30 tot 16.30 uur zien hoe ze meel malen in de molen. „We vertel len de toeristen alles over het proces", aldus Van der Bok. „Van het aanvoeren van graan, tot het aftappen van meel." De molen is overigens nog niet helemaal in orde. Tijdens het proefmalen gisteren, bleek dat de remkleppen hun werk nog niet goed deden. Bij harde windvlagen moeten de kleppen de wieken afremmen. De molenmaker komt vandaag om het te repareren, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Open stelling Museum; De Kunstcadeauwinkel, 11.00-17.00 uur: Gastex- positie Joyce Weber; Den 0sse,13.30 uur: Rondvaart Grevelingen; Grote of Sint Nicolaas- kerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diverse kun stenaars; Tonnenmaga- zijn, 10.00-12.00 uur: Ka tholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boog schieten heren Sint Jan, BRUINISSE Brusea, 11.00-16.00 uur: Demonstraties bolus bakken; BURGH-HAAMSTE- DE Brasserie Zeelust 10.00 uur: Strandyoga; Burgh- se Schoole, 13.00-16.00 uur: Openstelling museum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Excursieschuur Wester- schouwen, 13.30-15.00 uur: Kabouterpad excur sie; Slot Haamstede, 11.30-12.30 uur: Diapre sentatie en bezoek aan de ridderzaal; BURGHSLUIS Passagiersschip de On rust, 12.00 uur: Familie- rondvaart, 14.00 uur: Oosterschelderond- vaart; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Volwassenen Ont- moetings Plaats (VOP); Streek- en Landbouw museum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wissel expositie Zeeuwse dia lecten en streekdrach- ten; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten; KERKWERVE Heerenkeet, gehele dag, Expositie Marian Schellekens; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repeti tie Muziekvereniging Con Amore; 20.00 uur: Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum, 14.00- 16.00 uur: Tentoonstel ling Blik op Zeeland; Centrum, 8.00-15.00 uur: Seizoensmarkt; SEROOSKERKE Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Open stelling museum en foto tour door Zierikzee met Leen Koper; Camping Kloet, 10.00-16.00 uur: Vlooien- en Brocante- markt; Fizi, 14.30 uur: Kung Fu Panda 3; Gasthuiskerk aan het Havenplein, 13.30-16.30 uur: Openstelling; Kaas- kenswater, 9.00 uur: Buitentraining Perfect Pilates; Museumhaven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leerling scheepstimmerman; Nieuwe Haven 't Luitje, 12.30 uur: Oosterschel- devaartocht; 14.00 uur: Meezeilen met Scaldis/ Morgenster; Stadhuis museum, 14.30 uur: Rondleiding in het Gra vensteen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Inloopmiddag Breek de Wee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58