44 'Als ik mijn kostuum aantrek, krijg ik zin om te spelen' 5 m Mijn vakantiebaantje Jet even later op haar buik over de leuning. „Niet raar opkijken als je straks een plons hoort", zegt Jan- Dirk luchtig. „Die Jet van ons, die kan er wat van." Er beweegt wat in de buggy; Wim wordt wakker en wie belt met zijn blote tenen. Bob geeft hem een knuffel. Hij is blij, want Wim en hij hebben vandaag dezelfde korte broek aan, vertelt hij. Haas Ondertussen holt Jet naar een stel grote plastic dinosaurussen. Uit een luidspreker klinken vervaarlijke brulgeluiden. „Kijk, een haas!", roept ze verrukt terwijl ze naar een tricera- tops wijst. Jet wil bij de snacktomaat jes etende schildpadden in het hok stappen, maar daar steekt haarvader net op tijd een stokje voor. Plots geeft Jet haar moeder een harde klap op haar billen. „Hola!", zegt Jan-Dirk. „Er is er maar één die dat mag, en dat ben ik." Nancy lacht, baby Wim sabbelt op zijn speen. Wat is dat daar? Een speelvijver! Jet heeft haar korte broek al uit. Ze heeft een onderbroek van Bob aan, zo blijkt. Nancy: „Het was nog schemerig in de camper toen Jan-Dirk haar aankleedde, vanoch- Dit uitje sluit perfect aan bij hoe wij het liefst vakantie vieren tend vroeg." Jet springt van eilandje naar eilandje en heeft in no time een nat pak. Wat maakt het uit, het is va kantie. Limonade Het is inmiddels de hoogste tijd voor een biertje, limonade en jungle-ijsjes met slagroom en een parasolletje. Moe maar voldaan ploft de familie De Reus neer op het terrasje bij het restaurant. Nancy: „Wij zijn geen mensen voor een museum, of kerken. Daar hollen we in tien minuten doorheen. Lekker naar buiten, op avontuur, dat is ons ding. Tot besluit van onze vakantieweek hebben we ex pres gekozen voor een camping met een zwembad. We zijn al vijf dagen op sjouw en daar zijn we best moe van. Bob en Jet zijn gek op dollen in het water, dus de keuze voor Scheldeoord in Baarland was snel gemaakt." Hun eerste dag ooit in Zeeland is meteen te gek, zegt een breed la chende Jan-Dirk na een grote slok koel Bonifatiusbier. „Gezellig met jullie op pad, een rondleiding door de Tropical Zoo met een gids, iets lek kers toe: het is gewoon super. Met het hele gezin zoiets ondernemen is toch altijd wel prijzig, dus met die too euro zijn we echt hartstikke blij." De historische stoomtrein van Goes naar Hoedekenskerke lijkt Nancy ook leuk. „En niet alleen voor de kinderen. Wie weet pikken we die dit weekend ook nog even mee. Het was echt een geweldige dag, hè jon gens?" Twee blonde koppies knikken si multaan en nemen nog een hapje ijs. Een geweldige dag, dat was het. „Vorige zomer wilde ik iets nuttigs doen in plaats van een hele vakantie luieren. Ik zag een vacature voor deze 'functie' en na een goed gesprek ben ik aangenomen." „Tijdens de vakantieperiodes speel ik een piraat tijdens een speciale kin dershow. Elke keer als ik mijn pira- tenkostuum aantrek, krijg ik weer zin om te spelen. In de voorstelling kom ik op een onbewoond eiland terecht en maak daar avonturen mee. Het is afwisselend werk, want tussen de shows door heb ik andere bezig heden. Soms ben ik ballonnen aan het vouwen voor de kinderen en een andere keer sta ik bijvoorbeeld bij een simulator." „Ik vind het geweldig. Vooral als kin deren helemaal opgaan in het stuk en zeggen 'oh, daar heb je een piraat, mama'. Sommige kleintjes vinden het nog te eng. WAT KOST DAT? Dan geef ik ze een piratenzwaard en zijn ze vaak weer helemaal blij. Voor iedereen is het een hele belevenis." „Poeh, dat zou ik niet eens precies weten. Geld verdienen is voor mij geen doel op zich, ik zie wel aan het einde van de maand wat ik krijg. Er is volgens mij een minimumloon van 6,36 euro per uur. Het verschilt per functie en ook per keer, meestal is het bij mij iets meer. Ik ben vooral Sommige kleintjes vinden me eng. Dan geef ik ze een zwaard blij dat mij deze kans is geboden en doe er fantastische ervaringen mee op." „Ik ga in elk geval op vakantie naar Turkije. Daarnaast besteed ik een deel aan uitstapjes. Lekker op stap gaan of festivals bezoeken. Hoewel geld bij deze baan niet de drijfveer is, voel ik me gelukkig als ik iets leuks kan ondernemen van mijn verdiende vakantiegeld." woensdag 6 juli 2016 PZ tropische zoo tb —Nancy de Reus Een be zoek aan een mu seum? Dat is niks voor de familie De Reus. FOTO'S FELICE BUONADONNA Scholieren, studenten en andere 'seizoenarbeiders' storten zich in de zomer op een vakantiebaan. Zoals Lyla Brouwer (21) uit Ritt- hem. Haar vakantiebaan: piraat spelen in het Arsenaal in Vlissin- gen. Hans Puik Hoe word je piraat? Wat moet je doen? Hoe bevalt het? Bestoun Awrahman (41) uit Middelburg, vakantie in de Elzas „Vorig jaar bezochten we de wijnstreek Elzas, in Oost-Frank rijk. Onze kinderen vragen nog regelmatig wanneer we weer te ruggaan. Het was een gewel dige vakantie. Een prachtige bosrijke om geving, voldoende ac tiviteiten voor de kin deren en supermark ten en een bakker op loopafstand. In totaal trokken we 900 tot 1000 euro uit voor Wat verdien je ermee? —Lyla Brouwer Heb je plannen met je inkomsten? deze 5- daagse vakantie en dat is niet alle maal op gegaan. Voor de camping betaalden we voor vier overnachtingen ongeveer 100 euro. Er was een grote glij baan die uitkwam in een meer en verder kon je appels plukken en ezels voeren. Het meeste geld waren we kwijt aan benzine en voor uit stapjes. Bijvoorbeeld een bezoek aan Kasteel Haut-Kcenigs- bourg, dat kostte voor twee volwasse nen en twee kinderen 60 euro. De Elzas kan ik echt iedereen aanbevelen als mooie en betaal bare vakantiebestem ming."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49