4 100 POP IN EEN ENVELOP Wat doe je als je zomaar 100 euro mag besteden aan een dagje uit? De familie De Reus uit Noord- Holland viert vakantie in Zeeland en hoeft niet lang na te denken: op naar Berkenhof Tropical Zoo! e wonderen zijn de wereld nog niet uit: Jet de Reus (3) zoent een hagedis! En dat terwijl ze tien minuten daarvoor nog geschrokken wegdook achter haar moeder, toen papegaai Lola plotseling ondersteboven aan een tak ging hangen om dichter bij haar te kunnen zijn. Het is feest voor Jet, haar broertjes Bob en Wim, en hun ouders Jan-Dirk en Nancy. Nietsvermoedend zat de familie De Reus uit het Noord-Hollandse Spierdijk aan de frietjes en de pan nenkoeken op de Grote Markt in Goes, toen het too Pop-team van deze krant opdook aan hun tafeltje. Of ze zin hadden in een CS uitstapje ter waarde van 100 euro. Dat lieten ze zich geen twee keer zeggen en niet veel later stapten ze in hun camper. Bestem ming: Berkenhof Tropi cal Zoo in Kwadendamme, vlakbij de camping-met-zwembad in Baarland waar het gezin twee dagen verblijft. Hiervoor waren ze vier dagen in Bel gië. „Dat er vlakbij onze camping een soort dierentuin was, wisten we he lemaal niet. Leuk dat jullie ons heb ben getipt; de kinderen zijn gek op beesten. Wij hobbelen er wel achter aan, als zij maar happy zijn", zegt Jan- Dirk. „Dit uitje sluit perfect aan bij hoe wij het liefst vakantie vieren: niet te veel plannen maar hup, ter plekke iets verzinnen en erop af', vult Nancy aan. Wel neemt het gezin iedere dag, bij het ontbijt, even tijd voor het inven tariseren van ieders wensen. Bob: „We mogen allemaal vertellen wat ons leuk lijkt om te doen en dan zien we wel." De dag is regenachtig begonnen maar tegen de tijd dat we voorrijden bij Berkenhof Tropical Zoo, schijnt de zon volop en is het broeierig warm. Tot ieders verrassing is het binnen, onder het glazen dak van het kasach- tige gebouw, goed uit te houden. De ontdekkingstocht door de tro pische dierentuin begint meteen al goed. „Er is een vogel ontsnapt!", roept een meisje opgewonden. Dat belooft wat. Met ogen zo groot als schoteltjes van verwachting stappen Jet en Bob de wondere, groene we reld binnen. Kaaimannen De kleine Wim hoort niets en ziet niets; met rode konen ligt hij te sla pen in zijn buggy. Tot grote teleur stelling van zijn zus Jet zijn er geen zebra's te bewonderen in de zoo, maar de kaaimannen maken gelukkig veel goed. Vrolijk huppelen zij en broer Bob tussen de vele, vederlicht fladde rende vlinders, langs cactussen, cli via's en gatenplanten. Zoo-gids Je roen stelt voor een slang uit zijn ter rarium te halen voor een knuffelses- sie. Bob aarzelt even. Het schemerige spookhuis met fossielen waar ze net doorheen zijn gewandeld, vond hij al heel wat. Het wordt een hagedis en heel voorzichtig houdt hij hem vast. „Ik vind hem eng", zegt zijn zusje re soluut. Dan neemt vader Jan-Dirk hem in zijn grote handen en doet alsof hij het doodstil zittende dier een kusje geeft. Zowaar doet Jet het hem na. Bij de vijver met Koikarpers hangt EVEN VOORSTELLEN woensdag 6 juli 2016 PZ Hagedissen zoenen in de Paula Koster HET BONNETJE Tropical Zoo met de familie De Reus: Tropical Zoo Kwadendamme: Entreekaartjes€42 Fooi voor de gids€10 Drankjes en ijsjes€26,75 Totaal€78,75 Bob (9) zit in groep 5. Hobby: voetbal Jet (3) is paardengek Wim (9 maanden) is fan van Woezel Pip Jan-Dirk de Reus (41) is manager bij een bouwbedrijf. Hobby's: klussen, stappen Nancy de Reus (35) is locatiemanager bij een kinder dagverblijf. Hobby: hardlopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48