Ysebaert is in topvorm Animo zet kroon op het werk Wielerkoers is aan de zesde editie toe Breskensbeker is nieuwe zwemtocht Een waarnemer van de zwembond tikt de organisatie van de Braakmanrace op de vingers, omdat er lijnen in het water hadden moeten liggen. Stichtingsvoorzitter Wim Eggermont snapt er niets van. 12 LANGEBAANWEDSTRIJDEN GESPREKSSTOF Je moest de boeien goed in de gaten houden, maar dat hoort erbij MINNAARD Het tennisteam van Animo is kampioen van Zeeland in de mixedcompetitie gewor den. De Terneuzense formatie zette met een 5-1-zege op Scharendijke de kroon op het werk in de hoofdklasse. „We hadden wel verwacht dat we kampioen zouden wor den omdat er in de afgelopen jaren sterke teams als Souburg en Game'78 zijn wegge vallen. Toch zijn we trots dat we het weer gehaald hebben", zei captain Wouter de Fe- ijter. Het team bestond verder uit Natascha van Strien, Bram Donze, Stéphanie van Ba len, Bernd van Broekhoven en Liselot Kaij- ser. Nathalie de Schepper en Marianne Fraanje waren invallers. Het wielercomité van Hengstdijk houdt za terdag de zesde editie van de Omloop van Hengstdijk. Start en finish zijn gelegen aan het Rapenburg in Vogelwaarde. De wed strijd gaat over 115 kilometer. De wedstrijd wordt verreden onder de vlag van de Bel gische vrije liefhebbersbond Waod, maar omdat het een open wedstrijd betreft mo gen ook licentiehouders van andere bonden deelnemen. De klassieker gaat zaterdag om 14.30 uur van start. Eerder op de dag (10.30 uur) zijn er wedstrijden voor de D en E-ca- tegorie en vanaf 12.00 uur is het de beurt aan de B en C-categorie. Langs de kust van West-Zeeuws-Vlaande- ren wordt zaterdag 13 augustus de eerste Breskensbeker gezwommen. Het gaat om een zwemtocht van ongeveer 7,5 kilometer. De start is om 10.00 uur vanaf het strand na bij het strandpaviljoen De Boekanier, en ein digt op het strand tegenover het strandpavil joen Halve Maentje. De aankomst van de eerste zwemmer wordt verwacht rond 11.40 uur. De nieuwe zwemtocht is een initiatief van de stichting Zwemmen Langs Walche ren en zwemvereniging Scheldestroom in samenwerking met de stichting Scheldebe- ker. De Breskensbeker vloeit voort uit de Scheldebekerzwemtocht die in 2014 voor het eerst in 50 jaar weer werd gezwommen. In de aanloop naar de volgende editie in 2019 wordt elk jaar een zwemtocht georgani seerd onder het motto 'Op weg naar de Scheldebeker'. JAGESAR CADZAND e zwemwedstrijden in open water in De Braakman en Sluis leverden veel ge spreksstof op voor deelnemers en organisatoren. Het zwemmen in open water heeft volgens de winnaars van de koningsnummers - Remco van Althuis en Janina Beckers - iets heroïsch. „Het was in de Braak manrace meer een gevecht met het water aangaan. In Sluis was het gemakkelijker zwemmen", zeiden beide toppers. In De Braakman moesten de deelnemers zich meer richten op de boeien, terwijl de lijnen en boeien in het kanaal van Sluis- Brugge keurig het parkoers voor de zwemmers en zwemsters aan gaven. De deelnemers hoefden al leen aan de goede kant van de in het water gespannen lijn, hier en daar geaccentueerd met boeien, te zwemmen en het keerpunt rond de boei op de juiste wijze te nemen. Een waarnemer van de Konink lijke Nederlandse Zwembond tik te de organisatie van de Braak- mankreekrace zaterdag op de vin gers. Hij vond dat er lijnen in het water moesten liggen. „Bij de bond spreken ze elkaar tegen, want ik had hierover vooraf nog contact gehad. Er werd mij ver teld dat de wedstrijd zonder lij nen kon worden gezwommen", reageerde voorzitter Wim Egger mont van de Stichting Open Wa ter Zwemmen Zeeuwsch-Vlaan- deren. Janina Beckers zag zater dag de noodzaak van lijnen niet. Volgens de achttienjarige mara- thonspecialiste is men in Neder land gewend om in open water zonder lijnen te zwemmen. „Je hebt met andere elementen, meer wind en golfslag, te maken. Zo slikte ik onderweg bij een golfslag water naar binnen. Hier stond er een stevige wind en je moest de boeien goed in de gaten houden, maar dat hoort erbij", vertelde de zwemster uit Kerk- rade vlak na haar gewonnen race in De Braakman. In de Braakmankreekrace, die na vijftien jaar weer op de zwem- kalender stond, werd de twee ki lometer als langste afstand ge zwommen. Dat was wel een ver schil met de vijf kilometer in Sluis. Voor Irene van der Laan was het gesneden koek. De icoon van het marathonzwemmen, waarvoor ze samen met ex-top- zwemster Enith Brigitha in Ame rika een plaats in the Hall of Fa- me verwierf, doet al veertig jaar mee aan de langebaanwedstrij- den in Sluis. Zo won de 55-jarige zwemster, die tegenwoordig in Roelofarendsveen woont, de eer ste Vlaanderenmarathon van het Belgische Damme naar Sluis en daarna nog vele keren. Ook heeft ze twee keer Het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk overge zwommen. Terecht is er een klas sement voor de meeste zwemki- lometers naar haar vernoemd. Openwater of langebaan, het maakt haar niet veel uit. De erva ren zwemster verzekerde al veer tig jaar graag naar Sluis te ko men, omdat alles zo goed is gere geld. Ook organisator Hans Schoenmakers van de Bosbaan langebaanwedstrijd in Amster dam, vergelijkbaar met Sluis, was weer van de partij. Ysebaert stuurde de met veel kracht en afdruk galopperende vosmerrie met 66,76 en 64,55 pro cent naar twee overwinningen op rij. Ilona van Drongelen liep in de eerste proef, met de mooi in ca dans bewegende ruin Vanaliet Utopia, met 64,85 procent naar de tweede plaats. De amazone uit Sint Jansteen debuteerde daar mee prima op dit niveau. De Bel gische Kelly Heyns eiste met de ruin Donnerstein in de tweede proef de tweede stek op (63,67 procent). In M was tegen Kim de Beer en haar merrie Cintia geen kruid gewassen. Met scores van 66,00 en 67,66 procent overtuigde de Axelse combinatie. Margot van Lare uit Kwadendamme stuurde Boticario Up in de warmloopron de naar de tweede stek (65,00 pro cent). In de herkansing eindigde Sandy Audenaert uit Koewacht met de merrie Finishing Touch als tweede (63,50 procent). Na een zware operatie en een revalidatie van een half jaar heeft Julia Bouthoorn (15) de draad weer opgepakt. Op het familiebe drijf in Axel stuurde de amazone de zelfgefokte merrie Parleona in L2 in beide manches naar de zege (64,33 en 63,66 procent). woensdag 6 juli 2016 TERNEUZEN HENGSTDIJK BRESKENS Marco Minnaard staat na de der de etappe in de Ronde van Oos tenrijk op de 20ste plaats. De renner uit We- meldinge werd in derde etappe 24ste en heeft nu 1.21 minuten achterstand op leider Markus Ei- begger. Antwan Tolhoek staat 33ste, Nick van der Lijke 53ste Karter Leroy Ja- gesar is een stap dichter bij de titel geko men in het Be- nelux-kampioen- schap. On danks tegen slag werd de Middelburger tweede in de voorlaatste wedstrijd. Twee vijfde plaatsen in de slotwed strijd volstaan voor de titel. Cadzand komt komend sei zoen op eigen verzoek uit in de vierde klas se B van het za terdagvoetbal. De club was eerst ingedeeld in de vierde klasse A „We hebben het ge voel dat 4B iets minder zwaar is dan 4A", zegt voorzitter Ro nald Vanhijfte. ■E o a Iedereen is gewend om zonder lij nen te zwemmen Aector Dooms Sluis D —Janina Beckers Dressuuramazone Helena Yse baert verkeert in topvorm. De lerares uit Eede was met de merrie Innotime van 't Dijkhof overtuigende beste combinatie in de klasse Z1 tijdens de dres- suurwedstrijd van PSV Luctor et Emergo in Axel. Lucien Roelandt Axel Dressuuramazo ne Helena Yse baert grijpt bij de wedstrijden in Axel twee overwin ningen op rij. Ze komt uit in de klas se Z1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40