u Veere wil van slecht imago af U Raad Vlissingen zet in op doorvoeren ontvlechting WALCHEREN 7 BLURREN PROEFTUIN VOOR STARTENDE ONDERNEMERS A Eigenlijk keer ik nu terug op het oorspronkelijke idee: koffie en vinyl. Daar komt wel de borrel bij Een jaar nadat Robuust landelijke aandacht trok met koffie, vinyl en een barbier in één zaak, scheiden de wegen van barista en barbier zich. De samenwerking was zó succesvol dat ze zelfstandig verder kunnen. Ik heb altijd een eigen barbershop willen hebben. Robuust is een kans geweest me te laten zien Robuust is jarig en geeft een feestje op de Markt Goede koffie, tweedehands elpees en een barbier. De ze opzienbarende combi natie sloeg in Middelburg - en daarbuiten - in als een bommetje. Volgens tijdschrift Linda is het één van de elf leukste koffiebars van het land. Steffen Brinkhaus deed gewoon wat hij leuk vond, en Djivi Jakhari greep de kans die Steffen hem bood. Vanaf het be gin hadden ze succes. Een jaar na de opening gaan ze uit elkaar. Ook deze opzienbare mededeling sloeg in Middelburg - en daarbuiten - in als een bomme tje. Maar eigenlijk is het succes te groot geworden. „We kunnen alle bei groeien en dat willen we ook. Onafhankelijk van elkaar kwamen we tot dezelfde conclusie: het is voor beiden beter om zelfstandig verder te gaan", vertelt Steffen. „Mijn eerste idee was koffie en vinyl. Ik voegde iets toe wat ik tof vind en waarmee we aandacht trokken. Dat het nu verandert, is niet erg. We functioneren los van elkaar al prima, maar voor allebei is dit pand te klein." Leuk en jammer tegelijk, luiden reacties van klanten. Djivi knikt: „Natuurlijk is het een beetje jam mer. Het is mooi wat we samen hebben gecreëerd. Maar het gaat zo snel en de ruimte is zo beperkt, dat we keuzes moeten maken." Het is altijd zijn ambitie ge weest een eigen barbershop te hebben. Die stap zetten, is groot. „En toen kwam Robuust op mijn pad. Ik begon met één dag, dat werden er al snel twee en na een halfjaar vijf. Echt een kans om mezelf te laten zien. Bijna negen- tig procent is vaste klant gewor den. Het is zo druk, dat ze soms al om half negen staan te wachten tot de deur opengaat. Of hier een paar uur wachten op hun beurt." De meeste klanten komen uit Mid delburg, daarom blijft de barbier daar ook. Hij opent een shop in de Korte Geere en gaat in de tweede week van september van start. Ook Robuust kan bouwen op een schare vaste klanten. De activi teiten zijn uitgebreid; met muziek avonden bijvoorbeeld. En sinds en kele maanden mag - dankzij een proef van de gemeente - alcohol geschonken worden. „Dus de bar bier gaat uit het concept, maar daar komt de borrel voor terug", zegt Steffen. „In de ruimte van Dji vi kunnen we tien extra zitplaat sen maken. Dat is eenderde van wat we nu hebben. Dat hebben we nodig. Ook om meer armslag te krijgen voor vinyl. Want die pla ten moeten we wel eerst inko pen." Het blurren - een concept met meer functies in één zaak - is een ideale kans voor startende onder nemers om de markt te verken nen, bevestigen Steffen en Djivi. Een jaar geleden hadden ze het zonder elkaar veel moeilijker ge had. Nu zijn ze groot genoeg om op eigen benen verder te gaan. De artikel 12-inspecteur is het met het Vlissingse gemeentebestuur eens dat de grondexploitatie uit de 'normale' begroting moet wor den gehaald om financiële zaken op orde te krijgen. De inspecteur is ook genegen de grondexploitatie, die als loden last om de nek van Vlissingen hangt, onder het regime van arti kel 12 te brengen. Of dat gebeurt, is nog niet zeker omdat de superi euren van de inspecteur daar nog akkoord mee moeten gaan. Dat zei wethouder John de Jonge gis teravond tijdens de adviesraads vergadering over de Kadernota. De meerderheid van de raad liet direct weten dat het college sterk op de ontvlechting én op het be trekken van de grondexploitatie bij de artikel 12-status moet blij ven aandringen, omdat beide za ken esssentieel zijn om uit de pro blemen te komen. De Jonge had aan het eind van de vergadering nog een blijde boodschap voor de raadsleden: de artikel 12-bijdrage van ruim 4,1 miljoen euro, waarop de gemeente dit jaar aanspraak maakte, is door Den Haag overge maakt. Een discussie over kernta ken blijft echter noodzakelijk. Hoofd bedrijfsvoering Geert Rid derbos vertelt dat er relatief veel rechtzaken tegen de gemeente worden aangespannen. „Omdat we die regelmatig verliezen, ont staat een negatief imago over ons handelen", zegt hij. Raadslid Mineke Bierens van de WD zei gisteren tijdens de ge meenteraad dat ze een patroon ziet bij het college, waarvan ze hoopt dat dat wordt aangepakt. „Het college houdt in eerste in stantie vaak de poot stijf: dit zijn de regels, daar wijken we niet vanaf. Terwijl de andere partij meestal in overleg wil om te zoe ken naar een oplossing. Pas als die partij een juridische procedu re start, lijkt het college daarvoor ook open te staan. Deze manier Het college houdt in eerste instantie de poot stijf Mineke Bierens van werken kost onnodig veel tijd en geld en zorgt voor erger nis bij de betrokken partijen." Ze zei dit naar aanleiding van het geschil tussen de gemeente en boerderijcamping Mariekerke. Eigenaar Jan de Korte moest vo rig jaar van het college vlonders verwijderen die hij had geplaatst voor luxe verhuurtenten. Gevolg was dat hij de vlonders moest ver zagen. Dat kostte hem extra geld. Hij wilde een financiële vergoe ding van de gemeente en schakel de een juridisch adviseur in. Nu wordt een oplossing gezocht. In september of oktober, wordt de zogenoemde 'legal audit', het onderzoek naar de gemeente afge rond. woensdag 6 juli 2016 Robuust genoeg om los te laten Maurits Sep Middelburg —Steffen Brinkhaus, Robuust Djivi Jakhari, Barber Djivi Milou Kuijper en Steffen Brinkhaus gaan met Robuust verder zonder barbier Djivi Jakhari (rechts). Hij begint een eigen barbershop aan de Korte Geere in Middelburg, foto lex de meester Robuust opende op 4 juli 2015 aan de Markt in Middelburg, in het voormalige pand van sigaren winkel Diesch. Op zaterdag 9 juli wordt het jubileum gevierd met een feestje voor de deur. „We wilden iets doen met mu ziek. Zo kwamen we uit op een zaterdagavond. En 's middags een platenbeurs. Maar ja, dan moet je ook iets doen met eten", vertellen eigenaren Steffen Brink haus en Milou Kuijper van Ro buust. Een foodtruck erbij, een salade- bar, een biertruck, een ijscokar. Steffen: „Zo wordt het een Ro- buustpleintje, tussen onze zaak en André's Bloemenhal, naar de Lange Delft toe. Picknicktafels, verlichting. En oude kleden op de grond om op te dansen." PROGRAMMA: 13.00 uur: Platenbeurs met muziek van Rake Klappers! 16.30 uur: Peetman 18.00 uur: Start slager op wielen, saladebar en biertruck Brouwerslo kaal Groede 18.15 uur: Gemina 19.30 uur: Molly and Tenbrooks 20.15 uur: DJ Vindictiv 21.30 uur: Bartcore René Hoonhorst Vlissingen Gemeente Veere wil af van het negatieve imago dat ze heeft als het om besluitvorming gaat. Deskundigen gaan onderzoe ken in hoeverre de gemeente ju ridisch zuiver te werk gaat en wat beter kan. Elodie Kint Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35