Inspectie tikt alle onderzochte verpleeghuizen op de vingers Justitie: twee jaar tbs voor overvaller BP ZEELAND 5 De Werf in Veere oogst louter lof van de jury woensdag 6 juli 2016 Dennis de Graaf aan het werk op zijn bekroonde terras in Veere. foto lex de meester Veers restaurant wordt tweede in de Top 100 van terrassen die Misset Horeca jaarlijks opstelt. Emile Calon Veere Heel overrompelend. Zo noemt Dennis de Graaf de uitverkiezing van het terras van Restaurant De Werf in Veere tot het op een na beste van Nederland. De Graaf was maandag samen met enkele collega's in Egmond aan Zee bij Restaurant Van Speijk, 'de win naar van 2015', toen de uitslag van de verkiezing bekend werd ge maakt. „De mensen van Misset Horeca begonnen het opnoemen van de winnaar van de zevende plek (Oranjeplaat in Arnemuiden, red.). Het werd dus steeds span nender. Toen we hoorden dat we tweede waren, was dat echt gewel dig." Vooral omdat het Veerse be drijf voor de eerste keer meedeed aan de verkiezing. „We zijn dus met stip op twee terecht geko men." Het geheim achter het suc ces: De Graaf: „Vriendelijk en gast vrij zijn." Volgens het juryrapport hebben de eigenaren Saskia van Go- len en partner Patrick Wolf een dijk van een terras. „De basis is dik in orde: een meer dan fraai terras met een prachtig uitzicht op het schilderachtige Veere, tweehon derd zitplaatsen, gelegen op ver schillende niveaus, aan het water." Dat niet alleen, zo wordt vervolgd: „De hartelijkheid die we aantref fen, is onovertroffen. Een warme vriendelijkheid die oprecht aan voelt. Het uitserveren verloopt snel, correct en efficiënt. Maar dan die details, daar kunnen we écht van genieten. Ons jurylid ziet een oma met twee kleinkinderen. En als ze voor de kleintjes iets te drin ken bestelt, neemt ze zelf een kopje koffie. Deze wordt geserveerd met een koekje. 'En zonder dat erom is gevraagd, zie ik dat de medewerker de bestelling uitserveert met een extra schaaltje koekjes. Wetende dat één koekje en twee kleinkinde ren tot verdeeldheid kan leiden." De jury: „Het zijn vaak de details die het 'm doen. En dat hebben ze hier goed begrepen." Alle verwach tingen worden hier ruimschoots overtroffen, zo staat verderop in het rapport. En: „Een glimlach, een warme groet, een klein praatje: op geen moment wordt het ongemak kelijk of voelt het niet oprecht aan." En tot slot meldt de jury: „Wij hebben ons bezoek, mede door de perfecte service van de me dewerker, als heel erg prettig erva ren. Zo alert en attent! Er wordt ge let op ieder detail. Onze verwach tingen zijn echt overtroffen." De Graaf vertelt ook dat de mede werkers standaard een vertaalapp op hun mobieltje hebben zodat ze, als ze te maken krijgen met ie mand wiens taal ze niet spreken, toch kunnen communiceren. Het Hooihuis in Roosendaal staat op nummer t in de lijst. De Graaf vindt het niet erg dat zijn ter ras niet op die plaats staat. „In Roosendaal doen ze het al zo lang zo goed." Maar hij vindt het wel een uitdaging om in Veere op de zelfde weg verder te gaan. Dat biedt volgens hem misschien de kans om volgend jaar nog één plaats hoger te eindigen. Er staan naast De Werf en Oran jeplaat nog vijf Zeeuwse terrassen in de top too: Parkfront in Vlissin- gen (46), Juno in Wemeldinge (73), Rosaura Clementine's in Terneu- zen (90), De Smederij in Goes (96) en Soif in Vlissingen (100). Vier verpleeghuizen in Zeeland zijn afgelopen anderhalfjaar doorgelicht door de inspectie. Geen van de instellingen vol deed aan alle normen. Al wil dat niet zeggen dat cliënten slech te zorg kregen of de veiligheid in gevaar was. Jeffrey Kutterink Vlissingen Geen van de vier Zeeuwse onder zochte verpleeghuizen doet het zo slecht dat die dicht moet. Dat neemt niet weg dat de inspectie harde oordelen velt. Tussen eind 2014 en nu is de in spectie onverwacht 'binnengeval len' bij Eben-Haëzer in Middel burg, De Wieken in Zierikzee, De Blaauwe Hoeve in Hulst en ZorgSaam Bachten Dieke in Ter- neuzen. Eben-Haëzer kreeg van de in spectie de hardste tikken op de vingers. De aanleiding om langs te gaan was een uitbraak van de mrsa-bacterie in september 2014. Tijdens het bezoek in oktober 2015 waren er nog steeds mrsa-po- sitieve cliënten, aldus de inspec tie. Daarom lette ze extra op de hygiëne. Daarop was veel aan te merken. Zo droegen medewer kers niet de vereiste werkkle ding. Verzorgenden gebruikten buideltasjes om pennen en tele foons op te bergen. Ook niet hy giënisch, vindt de inspectie. Niet bij elk toilet lagen vloeibare zeep en eenmalige handdoekjes. Rol stoelen, rollators en tilliften wer den niet regelmatig schoonge maakt. Verder trof de inspectie zalven en crèmes aan zonder da tum van aanbreken erop. Ook la gen er medicijnen over de houd- Rolstoelen, rollators en tilliften werden niet regelmatig schoongemaakt Inspectie baarheidsdatum. Alles bij elkaar is er 'risico op onverantwoorde zorg en gezondheidsschade voor de cliënt', oordeelde de inspectie. Ze blijft Eben-Haëzer volgen tot de normen zijn nageleefd. Bij de Wieken in Zierikzee trof de inspectie in oktober 2014 enke le insulinepennen aan zonder apothekersetiket met naam en ge boortedatum van de cliënt. Ook vond de inspectie oog-gel waar van de houdbaarheid ruim een maand verstreken was. Nadat bij een tweede bezoek weinig was verbeterd, is inmiddels veel ten goede veranderd. De inspectie vertrouwt erop dat het goed komt. Het onderzoek is gesloten. De verzorgers bij de Blaauwe Hoeve in Hulst waren goed op de hoogte van de zorg aan cliënten. Maar de kennis zat vooral in de hoofden; te weinig stond op pa pier. Inmiddels is de manier van werken aangepast en heeft de in spectie haar onderzoek afgerond. Dat is ook zo bij ZorgSaam Bachten Dieke in Terneuzen. De zorg stond er onder druk doordat veel veranderingen tegelijkertijd werden doorgevoerd. Zo werd te gelijkertijd een managementlaag geschrapt, overgeschakeld op een elektronisch cliëntendossier en kregen ervaren medewerkers ont slag. Ook hier is werk gemaakt van de kritiek en vertrouwt de in spectie erop dat het goed komt. MIDDELBURG Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg heeft - op advies van de deskundigen - de rechtbank verzocht de tbs met dwangverpleging van de 38-jarige Goesenaar M. T. met twee jaar te verlengen. T. werd in november 2002 na een eis van vijftien jaar veroor deeld tot tien jaar cel en tbs met dwangverpleging. T. en zijn twee jaar jongere maat B. K. overvielen op 8 novem ber 2001 gewapend met een vuur wapen en een mes in Goes een BP-station bij hen in de wijk. De exploitant, de toen 50-jarige Gillis Brouwer, werd neergestoken en overleed ter plaatse. Camerabeel den lieten zien dat de twee het benzinestation binnenstormden, dat T. naar de kassa liep en Brou wer neerstak. Toen de kassa niet open ging vertrok het duo met en kele pakjes sigaretten. K. werd na een eis van achttien jaar cel veroordeeld tot een gevan genisstraf van veertien jaar. De deskundigen van de tbs-kliniek stellen nog zeker twee jaar nodig te hebben om risico's uit te slui ten. T. verhuist binnenkort naar een kleinschaliger setting, waar geen 24-uurs begeleiding aanwe zig is. Vonnis over twee weken. Dit is (bij na) Neerlands beste terras INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33