Dief gaat voor oude Toyota's Oplossing in zicht voor Karina Polderman 3 We mopperen wel eens op ze als we op een zonovergoten dag in de file staan naar het strand, maar zonder toeristen zou Zeeland slechter af zijn. Tien redenen waarom we blij moeten zijn met ze. ék VAKANTIEGANGERS jr t 5. TOERISTENBELASTING 7. CULINAIR AAN TOP 6. TOERISTEN KOPEN VASTGOED P 8. STREEKPRODUCTEN 'Mm GOES Als er vóór 20 augustus geen passende invalidewoning is gevonden voor Karina Polder man uit Goes, dan wordt haar huidige woning aangepast met een douche-unit. Dat is de uitkomst van gesprek ken met de gemeente. Polder man lijdt aan 'drop attacks', een chronische aandoening waarbij een patiënt plotseling onderuit gaat. Omdat het gevaarlijk is om trap te lopen, kan Polderman geen gebruikmaken van haar badkamer. Ze wilde daarom graag een doucheunit in haar tuin, maar de gemeente wilde dat niet betalen. Ook kreeg ze geen WMO-indicatie. Nadat haar verhaal in de publiciteit kwam, volgde een gesprek met wethouder André van der Reest. De gemeente zoekt nu naar een passende, gelijkvloerse woning. Wordt die niet gevonden, dan krijgt Polderman alsnog een unit. „Deze uitkomst vind ik pri ma", aldus Polderman. „Een man van medio dertig uit Bergen op Zoom komt een proef rit maken met een Toyota Corol la", vertelt verkoper Joris Ducar- mon van autobedrijf Van der Poel in Hulst. Daar werd afgelopen maandagnacht een Toyota gesto len. „De man is tevreden, maar hij wil nog met zijn vriendin overleg gen. Een dag later is de auto ver dwenen." Precies hetzelfde gebeur de bij Milhous in Goes, Poppe in Vrouwenpolder en Oostpolder in Krabbendijke. De vier autodealers vermoeden dat de man die de proefritten maakt, ook verantwoordelijk is voor de diefstallen. „Het is me alle maal té toevallig", zegt Sebastian Milhous van het gelijknamige au tobedrijf. „En ik weet bijna hon derd procent zeker dat hij bij nog meer bedrijven heeft toegesla gen." Trailer De dief lijkt met opzet kleinere au todealers te kiezen die hun auto's langs de openbare weg hebben staan. Milhous vermoedt dat de auto met een trailer is wegge sleept of dat de autosleutel is nage maakt. „Het is gewoon georgani seerde misdaad." De autodealers hebben aangifte gedaan bij de politie. Die heeft de zaak in onderzoek. „Je mag niet zo maar aannemen dat de man die de proefritten maakt, ook de da der is", zegt woordvoerder Wil lem van Hooijdonk. Wat hij wel opvallend vindt, is dat de daders het voorzien hebben op oudere au to's. „Meestal gaat het om populai re types zoals een Volkswagen Golf." Milhous vermoedt dat de auto's via de haven van Antwerpen ver scheept worden naar bijvoorbeeld Afrika. woensdag 6 juli 2016 Toerist meer dan welkom B Frank Balkenende Verblijfsrecreanten betalen toeristen belasting. Zo casht Zeeland jaarlijks 16 miljoen euro ofwel 42 euro per inwoner. Schouwen-Duiveland (4,8 miljoen), Veere (4,7 miljoen) en Sluis (3,2 miljoen) zijn de grootverdieners. Gemeenten herinvesteren deze belastinginkomsten lang niet altijd (volledig) in recreatieve voorzieningen. Ze stoppen er soms be grotingsgaten mee en kunnen er ook de lokale lasten mee laag houden. Indirect profiteert de Zeeuwse belastingbetaler dus van de toerist. Dat geldt ook, maar in minder mate, voor parkeerinkomsten. Zeeland telt zeven sterrenrestaurants, waarondertwee met twee sterren. Vijf bevinden zich er in Zeeuws-Vlaanderen. Een groeiend aantal res taurants schurkt tegen een ster aan. Hoe kan dat? Want van alleen de Zeeuwse clientèle kunnen ze niet leven. Het gastronomisch topsegment bestaat bij de gratie van Belgische lekkerbekken. Dankzij hun royale beste dingen zetten zij Zeeland op de culinaire kaart. Ondanks de discussie of er aan de Zeeuwse kust nog wel ruimte is voor nieuwe verblijfsaccommodatie, leeft de recreatievastgoedmarkt op dankzij vermogende Duitsers en Belgen die hun spaarcenten steken in de aankoop van een vakantiehuis. De oosterburen hebben een mooi woord voor hun waardevaste investering: Betongold. Trouwens, ook de Belgen zijn de laatste jaren kooplustiger geworden: de crisis lijkt voorbij en aan hun gebetonneerde kust is bijna niks voor een fatsoenlijke prijs te koop. Streekproducten floreren dankzij toeristen. Op markten en in winkels kopen zij knopkaas en babbelaars. n natuurlijk verzinnen creatieve Zeeuwen steeds iets nieuws om aan de toeristen te slijten. Indirect stimu leren toeristen zo de ontwikkeling van nieuwe streekproducten. dt Dieven hebben het gemunt op oude Toyota Corolla's. De afgelo pen weken werden vier auto's van dit type gestolen bij auto dealers in Hulst, Krabbendijke, Goes en Vrouwenpolder. De dief stal gebeurde telkens op dezelf de manier. Bas Bareman Ellen Jobse Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31