i Het Teutoburgerwald 18 °C Ze komen weer... &Zomer Eerste kavel op zee gegund Een grote teleurstelling voor een groep Zeeuwse bedrijven dat ook een bod had gedaan op de bouw van het windmolenpark Borssele I. Walcheren Hoe Hollands is ons fruit? Appels en peren komen vaak uit het buitenland. Het Deense Dong Energy bouwt het eerste windpark voor de Zeeuw se kust. Een groep van Zeeuwse be drijven vist daarmee achter het net. Dong bouwt het voor 2,7 mil jard euro minder subsidie dan ge dacht, waarmee het het goedkoop ste windpark ter wereld wordt. 38 Bedrijven hebben een bod ge daan op de bouw van de eerste van twee grote windparken voor de monding van de Westerschel- de. Het park met honderden wind molens komt ruim 22 kilometer voor de kust te liggen en gaat een miljoen huishoudens van elektrici teit voorzien. Naar verwachting is het medio 2020 operationeel. Tegenslag Dat Dong Energy het park mag bouwen is een tegenslag voor een groep Zeeuwse bedrijven. In het consortium zitten de Zeeuwse Mi lieufederatie, Zeeland Seaports, Delta, Verbrugge, Heerema en Zeeuwind. „Het is een grote te leurstelling", zegt woordvoerder Tjeu van Mierlo. „We hadden de indruk dat we een concurrerend bod hadden neergelegd. Maar de concurrentie was moordend." De Zeeuwse bedrijven beraden zich nog of ze op het tweede windpark - dat ernaast komt - gaan bieden. Minister Henk Kamp van Economische Zaken verwacht dat veel werk rondom de bouw van het nieuwe windpark 'wordt verricht vanuit de haven van Vlis- singen'. „De komende jaren wor den in Nederland de vijf grootste windparken ter wereld aange legd." Door de ontwikkeling van windparken op zee zijn er volgens hem al rond de 4.000 banen ge creëerd, zoals in productie, bouw en onderzoek. Dit groeit naar ver wachting tot 10.000 banen in 2020, zegt hij. Volgens de minister is het we reldwijd nog niet eerder voorgeko men dat een windpark 'tegen zul ke lage kosten kan worden ge bouwd'. Dong Energy bracht het laagste bod uit met gemiddeld 7,27 cent per kilowattuur. Dat is 5,1 cent subsidie minder dan eer der was gedacht en levert over een subsidieperiode van 15 jaar een kostenbesparing op van 2,7 miljard euro. Het laagste bedrag tot nu toe was 10,3 cent per kilo wattuur. Daar komt nog eens bij dat het windpark Borssele I, zoals het officieel wordt genoemd, 22,5 procent meer elektriciteit gaat op wekken dan was voorzien. Na de aanleg van dit windpark, komen er nog vier voor de Zeeuw se en Noord- en Zuid-Hollandse kust. De vijf parken leveren teza men 3500 megawatt aan energie, genoeg voor ruim vijf miljoen huishoudens. Actiegroep wil van attracties Efteling af »pe D Carnaval Festi val en Mon sieur Canibale Stereotype zou kinderen indoctrineren Kras.nl/53125 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia Dit weekend begint de intocht van toeristen in Zeeland. Tien redenen waarom we daar blij mee moeten zijn. zeeland2 Voor meer Tournieuws zie pagina 24 en www.pzc.nl/tourdefrance VIERDE ETAPPE 1. Marcel Kittel 5.28.30 2. Bryan Coquard z.t. 3. Peter Sagan z.t. 4. Dylan Groenewegen z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Peter Sagan 20.03.02 2. Julian Alaphilippe +12 3. Alejandro Valverde +14 14. Wilco Kelderman +18 Denen bouwen windpark Jeffrey Kutterink Den Haag Prachtige omgeving nabij de sfeervolle steden Bielefeld en Detmold. Luxe 4-sterrenhotel in Halle met uitgebreid wellnesscentrum Inclusief ontbijt, 1 x 3-gangendiner en 1 x welkomstdrankje Klantbeoordeling 8,6: "Volop genieten en ontspannen" ||v| <Jp) Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds woensdag 6 juli 2016 De PZC is onderdeel van Temperatuur stijgt pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 157 7 11688 5 5 5 5 30 Welkom! [du. du 9C FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1