Top Gear-presentator Evans stapt op na seksschandaal 18 SHOW CULTUUR LUISTERT RADIO De nieuwe coupe van Frank de Boer was de oplettende kijker van 'Studio France' al opgevallen. Hij gaat met een haartransplantatie toch zijn tweelingbroer Ronald achterna. VINCENT Jeroen Wielaert. Een radioman in mond en oren, geboren met een microfoon in zijn hand. Hij staat, met die microfoon, op de Avenue du Maréchal Foch in Saumur. „Aan de avenue, genoemd naar de grote Franse held uit de Eerste Wereldoorlog, ligt een mili tair complex, het oude centrum van de cavale rie. Strenge gebouwen staan er in vaalwit steen bij een uitgestrekt oud oefenterrein, omzoomd door platanen die zijn kortgeknipt als jonge re kruten." Dit is Jeroen Wielaert ten voeten uit. De lite raire wieler-Wielaert, voor wie het wielrennen allang niet meer de hoofdzaak is. De streek, de mensen, de geschiedenis, daar is het hem in zijn serie Tour de Jeroen, die vanaf nporadioi.nl te beluisteren is, om begonnen. Hij reist een dag voor de renners uit. Waar de grote Ronde begint, is hij al geweest. In Granvil le, waar hij zondag was, koesteren ze de herin nering aan modekoning Christian Dior. Sau mur is de geboorteplaats van zijn legendarische collega Coco Chanel. „Zij vooral heeft de Franse vrouw opnieuw aangekleed in de 20e eeuw, maar liet haar ook anders ruiken, als revolutio nair geurontwerpster." Als ik hem dit hoor zeg gen vanuit Saumur, dan ruik ik de geur van Chanel Numéro Cinq. „Er kwam geen bloemen walm vanaf. Een vrouw moet ruiken als een vrouw en niet als een roos." Wielaert laat zich altijd meeslepen door zijn onderwerpen. Daar hebben ze op de heden daagse radio vaak wat moeite mee, maar op de site krijgt hij gelukkig alle ruimte. Het is niet strak, wat hij doet, het meandert, hij gaat van Coco Chanel, via de Ronde-missen van de Tour naar Gele Truidrager Peter Sagan, die merk ge noeg is om zijn zweet te laten bottelen tot zijn Eau Sagan Numéro 1. Wielaert schildert zijn bloemrijke radio- Tour, ik reis met hem mee, als Tourist de ren ners vooruit. We horen de meeuwen in de Mouw van het Kanaal, de auto's van de dagjes mensen op de kasseien, de regen, de winden de monologen. We zien door de ogen van Wie laert. Hij verslaat de Tour niet, hij verslaat zich zelf. Unieke, eigenzinnige radio, die niet alleen op de site moet staan. Ook de ether zij Wielaert gegund. Quote van de dag Drie keer avondje slapen in Paradiso Fajah wil geen BN'er innenkort verleden tijd: een tweeling broer die wél een volle haardos heeft I en de plagerijtjes van een schoonzus over zijn teruglo pende haarlijn. Frank de Boer (46) lijkt straks weer als twee druppels water op Ronald, nu hij een haar transplantatie heeft ondergaan. En dat terwijl hij in 2013 nog niet zo'n trek had in een dergelijke in greep. In College Tour complimenteer de hij broer Ronald, die zich al had la ten behandelen, met zijn weelderige lokken. Maar hij hield zijn 'minder bedeelde' coupe liever kort. „Ze moe ten me maar nemen zoals ik ben." Het gaat nu toch gebeuren. Wat precies de beweegredenen waren voor oud-stervoetballer en voormalig Ajax-trainer om een haartransplanta tie te ondergaan, is niet geheel duide lijk; hij zit niet zo op de praatstoel. Zijn broer Ronald draait zijn hand er niet voor om om tekst en uitleg te ge ven. „Het is niet dat ik hem heb moe ten overtuigen", zegt Ronald, die Waarom zou je het niet doen? Die technieken zijn er zich jaren geleden al liet behande len. „Ik denk dat Frank door bepaal de inzichten zelf overstag is gegaan. Dan zag hij zichzelf terug op televi sie of op een foto en keek hij naar mij: zo kan het ook. En mijn vrien din (de tien jaar jongere Suze, red.) dolde hem af en toe met zijn kaal heid. Dan werd hij er weer mee ge confronteerd. Hij is ijdel genoeg om er goed uit te willen zien." Onder het mes En zo ging Frank bijna anderhalve maand geleden onder het mes via contacten van Ronalds schoonou ders. Die runnen al jaren het Me disch Laser Centrum in Amsterdam. „Zij zijn meer van cosmetische be handelingen als botox en hebben de haartransplantatie uitbesteed aan ex perts. Het is nogal specialistisch kar wei", weet Ronald. „Echt monniken werk. Haartje voor haartje wordt uit je achterhoofd naar voren geplaatst. Het duurt vervolgens nog een maand of negen voordat je het resul taat pas goed ziet. Ik ben benieuwd hoe het bij Frank pakt. Bij mij sloeg het direct aan, dat was fantastisch. Maar je moet wel even geduld heb ben. Dat heeft Frank nu ook, sinds hij weg is bij Ajax." Oplettende kijkers van Studio Fran ce afgelopen zaterdag zagen meteen dat er 'iets' anders was aan de haar dos van analyticus. „Frank doet bijna altijd zijn haar kort in de zo mer, lekker makkelijk. Ik heb nog fo to's van vroeger, dan zag je echt die inhammen. Nu zie je gewoon haar. Dat is heel veel mensen opgevallen", merkt De Boer. Dat Franks haartransplantatie zo opvalt, had helemaal niet gehoeven, zegt 'haartovenaar' Coen Gho van het Hair Science Institute. „Ik weet 200 procent zeker dat jij de afgelo pen twee, drie jaar wel tientallen Evans (50), een van de best be taalde presentatoren bij de BBC, diende maandag onverwacht zijn ontslag in, een paar uur nadat hij door de politie werd ondervraagd omdat hij in de jaren 90 een vrouw zou hebben aangerand. Het gaat om een voormalige collega van hem, die hij bij haar borsten zou hebben gepakt. Ook zou hij dagelijks zijn broek heb ben laten zakken in haar bijzijn, nadat ze weigerde om met hem naar bed te gaan. De vrouw deed onlangs al een boekje open in een van de Engel se kranten over het bizarre ge drag van Evans, die getrouwd is en vader van drie kinderen. „Chris wilde een affaire met me, maar ik niet met hem, omdat hij met iemand anders was in die tijd. Hij droeg collega's op niet te gen mij te praten. En zei herhaal delijk dat ik slecht was in mijn werk. Soms pakte hij me bij mijn borsten. Ik werd immuun voor zijn gedrag. Hij schreeuwde en vloekte tegen me." Geen van de andere collega's greep in. Evans maakte er in het verle den geen geheim van graag in ge zelschap met zijn geslachtsdeel rond te zwaaien. „Het is het grap pigste ter wereld." De BBC laat weten de vacature van Evans, die een driejarig con tract had bij Top Gear, niet op te vullen. Voormalig Friends-ster Matt LeBlanc staat er nu alleen voor om het programma te red den. De kijkcijfers van het legendari sche autoprogramma zijn gekel derd sinds oud-gedienden Je remy Clarkson, Richard Ham mond en James May vertrokken. 'We hebben er flink in geïnvesteerd om met elkaar te communiceren, ook met een therapeut erbij' woensdag 6 juli 2016 Wielaert Reageren: vincent@persgroep.nl KOPPELS Altijd al willen sla pen in Paradiso? De Amsterdam se poptempel geeft drie kop pels de kans om ervoor 100 euro een nacht door te brengen op een avond zon der concerten. Aanvragen kan op de website van Airbnb. RELATIE Fajah Lourens wil geen relatie met een man die net als zij be roemd is. „Twee sterren in één huis werkt niet, heb ik gemerkt", zegt de dj en schrijfster van Killerbody dieet. Ze verbrak in maart haar rela tie met Gijs Scheeringa. Frank gaat weer Marlies van Leeuwen 44 Ronald de Boer T Frank de Boer in de uitzending van Studio France over het EK voet bal 2016. FOTO NOS Zijn het de tegenvallende kijkcij fers of heeft een oud seks schandaal Top Gear-presenta tor Chris Evans de das om ge daan? In Engeland is het na de Brexit het gesprek van de dag. —Victoria Koblenko heeft nooit meer knallende ruzie om niks met vriend Evgeniy Levchenko

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18