m Blunders bij Franse geheime diensten corendon EUWS 11 >w*+ +J Aegean View Aqua Resort All inclusive Bilthoven Door blunders van de Franse ge heime diensten, was Frankrijk nauwelijks voorbereid op aansla gen, zoals die vorig jaar plaatshad den. Dat is de belangrijkste conclu sie van een commissie van het Franse parlement. Zo kon de commissie niet eens achterhalen hoeveel mensen in Frankrijk 'gevolgd' worden we gens verdenkingen van terroris me. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft een lijst met terreurverdachten, maar die kan bijvoorbeeld niet worden geraad pleegd door de Franse buitenland se veiligheidsdienst, DGSE. De taken van diensten zijn ook onduidelijk. De politie heeft haar eigen eenheid die het antiterreur- beleid coördineert, maar het mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft ook zo'n eenheid. Kan er iets kloppen van het 'ont- voeringsverhaal' van Mark de J., verdachte van de moord op miljo nair Koen Everink? De Hoflaan in Bilthoven, de plek waar Everink in de nacht van 3 op 4 maart werd doodgesto ken, was gisteren volledig afgezet voor de reconstructie van die be wuste avond van de moord. Ach ter die schermen speelde zich het verhaal af van wat er volgens Mark de J. (29) gebeurd zou zijn die nacht. Terwijl het Openbaar Ministe rie denkt dat De J. Everink dood stak vanwege schulden die hij had bij de miljonair, zegt de ver dachte zelf dat hij na een avond voetbal kijken buiten voor Everinks deur werd 'gekidnapt'. De J. was net enkele meters weggereden in zijn Golf GTI en probeerde rijdend zijn gordel om te doen. Ineens sprongen vier mannen voor zijn auto en sleur den hem eruit. Onder bedreiging van een pistool werd De J. op de achterbank gezet. De J. kreeg een muts over zijn hoofd, zag niks, maar merkte dat de auto achteruit reed, tot het huis van Everink. Twee mannen stapten uit, bleven enkele minu ten weg en stapten weer in. Daar na reden ze linksaf de Soestdijkse- weg op en op een rotonde weer rechtsaf. Daar lieten de mannen De J. achter in zijn auto. Waar schijnlijk op de Antonie van Leeu wenhoeklaan. Hij reed daarna in paniek weg. De J. vermoedt dat zijn kidnap pers Koen Everink hebben omge bracht. Omdat er Marokkanen bij waren, wordt zelfs voorzichtig de link gelegd met mensen die Badr Hari een warm hart toedragen. Kickbokser Badr mishandelde Everink in 2012 in de Amsterdam Arena. Everink procedeerde nog tegen Hari. De J. vertelde het verhaal aan vankelijk niet aan de politie. Het laatste wat hem aan het eind van de kidnap werd toegesnauwd was: 'Hou 28 dagen je kop hier over, anders weten we je zus, je moeder en je vriendin te vinden'. Toen na zijn arrestatie de bewij zen tegen hem zich opstapelden, kwam hij met zijn verhaal. Giste ren speelde hij zichzelf in de re constructie. Conclusies worden pas tijdens de rechtszaken be kend. corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 woensdag 6 juli 2016 Woning Everink Vier mannen springen voor de auto van De J. Onder bedreiging van een pistool wordt hij op de achterbank gezet. 3 maart 2016, tegen middernacht: de route die Mark de J. denkt te hebben gereden met zijn kidnappers. 200 m De Franse veiligheidsdiensten werken op onthutsende wijze langs elkaar heen. Frank Renout Parijs De J. moest '28 dagen kop houden' Leden van het Lan delijk Video Recon structie Team arrive ren in Bilthoven voor een reconstructie van de moordzaak op de Nederlandse onderne mer Koen Everink. FOTO ERIK VAN'T WOUD Op zoek naar bewijs dat Mark de J. niet de moordenaar is van miljonair Koen Everink, speelde hij gisteravond in Bilthoven de hoofdrol in de reconstructie van zijn kant van het verhaal. Victor Schildkamp Bilthoven VERTREK AUGUSTUS RETOURVLUCHT --H TRANSFER HOTEL milMliitiMiilji Meerdere waterglijbanen watertoestellen Gevarieerd animatieprogramma voor jong Aegean View heeft een prachtig uitzicht oud zoals waterspellen liveshows Ruime kamers in bungalowstijl Spa Center Zelfgemaakte producten uit eigen boerderij Gratis wifi in de lobbg Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11