II 10 NI Opgevouwen tenen, struikelgevaar en eindeloze audities Modellen Alice Vink (18) en Lotte van 't Leven (20) merken dat ze tijdens de week van de haute couture in Parijs keihard moeten bikkelen. „De kans op een Doutzen-carrière is klein." Door een vergissing moest ik op hakken lopen die twee maten te klein waren De haute coutureweek in Parijs ronkt graag over zichzelf en zijn gasten. Kim en Kanye op de eer ste rij, toppers Irina Shayk en Bella Hadid op de catwalk, de beste bub bels in de bar en feesten tot zelfs Kate Moss erbij neervalt. Maar niet voor iedereen glittert de gla mour deze week. De Franse hoofdstad rolt de rode loper weliswaar uit voor Doutzen Kroes, Lara Stone en Romee Strijd, landge noten Alice Vink en Lotte van 't Leven van Max Models moeten gewoon rennen om de metro te halen op weg naar hun eindeloze audities. Ze behoren tot het nog naamloze leger nieuwe gezichten en proberen op te vallen tussen de honderden andere meisjes die hopen op een modellencarrière. De Rotterdamse Alice, op haar 14de ge- scout tijdens het winkelen in de plaatselij ke V&D, prikt na afloop van haar enige Pa- rijse show deze week in een bord sla. Span nend noemt ze de parade van Victoriaanse jurken van designer Edwin Oudshoorn in de Nederlandse ambassade. Vanwege ver minderd zicht door het dragen van dramati sche pruiken en vanwege de steile, smalle trappen die ze moest beklimmen in het stadspaleis dat bekend is van Intouchables. Alice, onder meer bekend van haar cam pagne voor jeanslabel G-Star„Maar ook omdat ik door een vergissing moest lopen op hakken die twee maten te klein waren. Het was wringen in maat 38 en het deed pijn om met totaal opgevouwen tenen te lo pen. Bovendien was ik bang voor kramp en struikelpartijen. Maar dat hoort erbij en ge lukkig ging het goed, we kregen mooie reac ties." Wat er - in haar geval - ook bij hoort: „In aanloop naar de haute coutureweek heb ik een hele reeks castings (ontmoetingen met organisatoren van shows, fotografen, bla denmakers en merken, red.) gedaan om klussen binnen te slepen. Soms wel vijf op een dag, waardoor ik me van de ene naar de andere kant van de stad moest haasten. Ik let daarbij voortdurend op mijn kleding en stijl en probeer verzekerd over te komen, castingdirectors vinden dat belangrijk." „Het is nu afwachten wat dat oplevert. Tot nog toe heb ik al een klus in New York dit najaar. Misschien hoor ik verder niets, misschien houden sommigen mij in porte feuille of willen ze mij nog een keer zien voordat ze beslissen. Ik zie daarom alle moeite als een diepte-investering. Komend seizoen heb ik alle tijd voor modellenwerk omdat ik net klaar ben met de havo." Andere investering van Alice en Lotte: zuinig zijn op hun fysiek om hun maat 34 te behouden. Lotte: „Veel fietsen en lopen en vooral gezond eten. Groente, fruit, gevo gelte en vis als kabeljauw. Als je dat doet, kun je ook best een keer los gaan." Hoewel Alice verder wil stijgen op de in ternationale modellenladder kijkt ze ook met een schuin oog naar andere maatschap pelijke mogelijkheden. „Het is gaaf om an derhalve week in zo'n mooie stad als Parijs te mogen verblijven. Maar daarvoor zat ik al drie weken in Londen en zes weken in To kio. Ik woon nog thuis en mis de momen- ten met mijn ouders. En ook die met mijn vriendinnen. Zij vieren nu met z'n allen va kantie op Texel. Als ik dan via snapchat al lerlei gezellige foto's zie, moet ik wel even slikken. Zeker als ik een paar avonden al leen ben, denk ik: was ik maar thuis." „Je mag wel dromen, maar het moet je ook overkomen. En ik weet dat de kans op een Doutzen-carrière klein is. De competi tie is groot, je moet keihard werken, de juis te connecties hebben en soms komt er ook puur geluk bij kijken. Daarom oriënteer ik mij ook op het gebied van opleidingen. Duurzame producten ontwikkelen in com binatie met mode lijkt mij leuk." Ook Lotte, winnares van één van de afle veringen van de Nets-serie Model in 1 dag, waardeert haar vak maar ziet er tegelijker tijd de betrekkelijkheid van in. „Ik heb fan tastische plekken gezien en als ik met ande re modellen op het strand in Barcelona lig denk ik: wat heb ik toch een mooi leven. Maar 's avonds in mijn eentje op mijn ka mer denk ik er heel anders over. En door het recente overlijden van mijn vader heb ik besloten binnenkort zelfs even afstand te nemen. Zijn dood heeft zo'n impact gehad dat ik op zoek moet naar mezelf. Want als model moet je je sterk voelen om goed uit de verf te komen." woensdag 6 juli 2016 Glamour glittert niet altij d Fotomodel Lotte op de catwalk tij dens een modeshow van de Nederlandse couturier Edwin Oudshoorn. FOTO MELODY LIEFTINK Annemart van Rhee Parijs —Alice Vink, model Fotomodel Alice Vink FOTO MAX MODELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10