Strijd tegen het water 18 °C Schadebedrag verzekeraar verdubbelt in drie jaar tot 15 miljoen euro Walcheren ■■.Zon&Zomer^ 5.59.54 Met alles over vakantievierend 4 Nederland, het weer. vakantielietdes, ïy* baanties. lezersfoto's^ 14.34.36 +0.08 0.10 +0.14 en zomerse tips Wie bouwt het sterkste zandkasteel? Bijna 200 Vlissingse basisscholieren waagden gisteren een poging de vloed zo lang mogelijk te trotseren in de 'Battle of the Beach'. Stevig aanstampen, diepe grachten en een dijkje van zeewier wa ren gouden tips. Het schadebedrag dat verzekeraars uitkeren voor fietsendiefstal is de afgelopen jaren exceptioneel geste gen. Verzekeraar Unigarant van de ANWB zag vorig jaar het aantal claims met 15 procent toenemen en heeft onlangs de premies moe ten verhogen. „Steeds meer e-bikes worden gestolen en fietsen zijn duurder", zegt woordvoerder Oscar van Elf eren van het Verbond van Verze keraars. Nederland is met zijn 18 mil joen fietsen - waarvan een mil joen elektrisch met een prijs tus sen de 1.000 en 3.000 euro - vol gens directeur Douwe Boeijenga van ENRA een walhalla voor de fietsendief. „De dief hoeft nauwe lijks moeite te doen om buit van zijn gading te vinden." En het ge beurt volgens Boeijenga goed ge organiseerd. „Gestolen fietsen gaan met grote aantallen tegelijk de grens over." Onlangs bleek een gestolen lokfiets een dag la ter al in Polen te staan. „In ons na deel werkt dat Nederland voorop loopt met elektrische fietsen", zegt Boeijenga. „In vergelijking met omliggende landen zijn wij aantrekkelijk voor buitenlandse bendes."De verzekeraars zeggen er niet aan te ontkomen de prij zen voor fietsverzekeringen te ver hogen. De stijging verschilt per verzekeraar, per regio en per klant. Zo ligt de premie in het cen trum van Amsterdam rond de 400 euro, in de binnensteden van Rotterdam en Den Haag rond de Gestolen fietsen gaan met grote aantallen tegelijk de grens over 300, in Deventer en Den Bosch rond de 200 en in Middelburg en op Ameland rond de 100 euro per jaar. Hoewel het aantal claims bij verzekeraars stijgt, daalt het aan tal aangiften van fietsendiefstal bij de politie hard, gemiddeld met meer dan 10 procent. Slacht offers zonder verzekering laten het er vaak bij zitten, stellen ver zekeraars, terwijl de groeiende groep eigenaren van duurdere fietsen een verzekering afsluit en bij diefstal een claim indient. Van de nieuw gekochte fietsen is on geveer veertig procent verzekerd tegen diefstal. Van de 100.000 aangiften be trof vorig jaar een kwart een e-bi- ke. Volgens Mojgan Yavari - lan delijk coördinator aanpak fietsen diefstallen - is het werkelijke aan tal gestolen fietsen veel hoger. „Uit onderzoeken is gebleken dat hooguit dertig procent van de slachtoffers aangifte doet." In de strijd tegen fietsendieven boekt de politie succes met de lokfiets. Inmiddels zijn 300 traditionele fietsen voorzien van een chip. Daar komen binnenkort elektri sche lokfietsen bij. Dankzij de ge- chipte fietsen zijn vorig jaar bijna duizend fietsendieven gepakt. Dat zijn er bijna drie keer zoveel als in 2013. Dit jaar draait de campagne van verzekeraars tegen fietsdiefstal vooral om een tweede slot. Boe ijenga: „We adviseren dringend het te doen, want het helpt echt." Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie pagina 24 en www.pzc.nl/tourdefrance DERDE ETAPPE 1. Mark Cavendish 2. André Greipel 3. Bryan Coquard 10. Dylan Groenewegen ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Peter Sagan 2. Alejandro Valverde 3. Chris Froome 13. Tom Dumoulin ZEELAND2 FOTO LEX DE MEESTER Fietsendief dol op e-bike Nederland blijkt een luilekkerland voor goed georganiseerde Oost-Europese bendes. De kans dat een e-bike in het eerste jaar wordt gestolen, is in een paar jaar tijd 2,5 keer groter geworden. Anne Boer Grootebroek Douwe Boeijenga, directeur ENRA dinsdag 5 juli 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Vanmiddag vaker droog Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 156 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1