Goes zet 'kavel Pik' weer in markt T oekomstige onderwijshuisvesting in Goes blijft voorlopig nog ongewis Tholen wil veel extra inwoners BEVELANDEN EN THOLEN 7 Inwoners Yerseke gaan water voorlopig te lijf met zakken zand felixkade.nl Het blijft nog koffiedik kijken hoe de onderwijshuisvesting in Goes eruit gaat zien, met andere woorden: welke scholen blijven open en welke gaan sluiten. Dat bleek deze week tijdens een pre sentatie over de stand van zaken rond de nota Onderwijshuisves ting aan de raadscommissie. Van wege de forse krimp wil Goes de komende tien jaar stapsgewijs van de huidige achttien naar maximaal negen basisscholen, of eigenlijk 'voorzieningen'. On danks het sterk afnemende leer lingenaantal (min 16 procent) is in de gemeente tot nu toe slechts een school dicht: die in Kattendij- ke. Scholen worden wel steeds kleiner en dus kwetsbaarder, maatregelen zijn onvermijdelijk. In grote lijnen is weliswaar duide lijk hoeveel voorzieningen er per dorp en wijk in 2025 moeten zijn, maar welke scholen er 'overblij ven' niet. Vooral in Goes-oost ligt een 'uitdaging', zei beleidsmede werker Ronald van Velzen. Daar zijn nu vier scholen, maar waar de Prinses Ireneschool en de Bis schop Ernstschool groeien, heb ben de Kohnstammschool en de Koelmanschool te maken met leegstand. Ook is nog niet duide lijk of 's-Heer Hendrikskinderen en Arendskerke beide een school houden of niet. Goes Het parkeerterrein aan de Piet Heinstraat, in de volksmond be kend als de 'kavel-Pik', wordt als het aan burgemeester en wethou ders ligt bebouwd. Nu was dat altijd al het plan, maar vanwege de recessie kwam dat voornemen letterlijk niet van de grond. „Maar omdat de markt weer aantrekt, hebben we beslo ten het weer als stedenbouwkun dige locatie in de markt te zetten", zegt wethouder André van der Reest. Dat betekent dat ontwikke laars mogen inschrijven en met een plan mogen komen. In 2008 was er het plan voor een 'modern appartementen- en kantorencomplex' met vier bouw lagen. Nu denkt het college aan een complex met maximaal 75 Het college denkt aan een complex met maximaal 75 wooneenheden op de kavel-Pik wooneenheden, ook appartemen ten dus. De woningen aan de Trompstraat blijven staan, wel worden de nabijgelegen rotonde en de kruising voor het station aangepakt. Het lijkt er dus op dat het popu laire parkeerterrein zijn langste tijd heeft gehad. Volgens Van der Reest kunnen mensen straks uit wijken naar de parkeergarage. Die had overigens Tast' van het ter rein. Goes is sinds 2004 eigenaar van de kavel, die sinds die tijd dienst doet als parkeerterrein maar wel in de boeken staat als bouwgrond en daardoor flink op de begroting drukt. Meer inwoners, meer toeristen en meer banen. Tholen zet in op een stevige groei de komende tien jaar. De gemeente onderzoekt mo menteel hoe ze kan bezuinigen, maar er wordt ook gekeken hoe de inkomsten kunnen worden vergroot. Dat kan onder meer door veel bouwkavels te verko pen. De wens is dat Tholen er de komende tien jaar zo'n 1250 in woners bij krijgt. Dat is een stij ging van het inwonertal van vijf procent. Het aantal toeristen dat het ei land bezoekt en toeristenbelas ting betaalt, moet met datzelfde percentage omhoog. Dat komt neer op 2400 extra overnachtin gen per jaar. Door meer bedrijven binnen te halen, moet ook het aantal ba nen met vijf procent stijgen. Ook Dat levert geld op door de ver koop van kavels en een daling van het aantal uitkeringen. Tholen gaat actief de boer op om de ambitieuze doelstellingen te behalen. Al wordt daar de kant tekening bij gemaakt dat ook het economische tij een rol speelt. En dat is niet te voorspellen. ZANDZAKKEN VOOR DE DEUR T 0113 372474 Ruiterplaatmakelaardij Luc Oggel zaterdag 2 juli 2016 YERSEKE Medewerkers van de gemeente Reimerswaal deelden gisteren zandzakken uit in Yerseke. Inwoners van het onlangs door wateroverlast getroffen dorp hadden daar om gevraagd tijdens een informatiebij eenkomst, vorige week. „We hebben nu in de omgeving Langeville, Julianastraat, Kerkhoekstraat en Molenpol derweg zakken afgeleverd", vertelde Ron nie Walhout van de gemeente. „In totaal een stuk of driehonderd. En vorige week hebben we er ook al vijf- tot zeshonderd be zorgd." De bewoners van het door water geteister de gebied waren de herhaaldelijke overstro mingen beu. Omdat een snelle oplossing voor hun probleem niet voorhanden lijkt, pleitten de gedupeerden voor zandzakken. „Voor woningen die alleen voor- en achter deur moeten beschermen, is een zak of vijf tien wel genoeg. Maar heb je bijvoorbeeld ook nog openslaande tuindeuren, dan kom je gauw aan een zak of veertig/vijftig." De zakken wegen 12 kilo per stuk. „Zodat ie dereen er mee uit de voeten kan", aldus Walhout. „En ze zijn bestand tegen uv-licht, dus je kan ze een tijdje bewaren." Luc Oggel Goes Rob Paardekam Tholen Het goede leven begint aan de Felixkade. Luxe villa's in Kamperland aan de rand van hetVeerse Meer. Elegant en toch robuust, luxe en zeer energiezuinig. E info@ruiterplaatmakelaardij.nl ZEELANDELIJK WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77