Zorg na aankoop school door salafisten 6 NI ÖZCAN AKYOL Woedende, verdrietige, radeloze mensen. Telefonistes van de politie moeten ze in razend tempo verder helpen, ondanks onderbezetting en haperende computers. „Belangrijke tips gaan hierdoor verloren." Achterstalling onderhoud. Dit kan zo echt niet langer NATIONALE POLITIE TELEFOONCENTRA Column Als jonge vader pronk ik het liefst de hele dag met Mia, onze dochter van vier maanden, die deze week voor het eerst met haar ouders voor een be kend damesblad werd gefotogra feerd. En ook op social media laat ik me niet onbetuigd: een keer in de zoveel tijd plaatsen we een foto van Mia op Facebook, omdat we belachelijk trots op haar zijn - let terlijk elke scheet die ze laat bele ven wij als een sensationeel geluk. Toch voel ik me de laatste paar dagen minder senang bij mijn openheid, waarvoor ze in Ameri ka zelfs een speciaal woord heb ben bedacht, namelijk sharenting, wat duidt op de combinatie van opvoeden én online delen. Er zijn twee zaken die me bezighouden. Allereerst, mijn liefde en waar dering voor mijn dochter zijn on dubbelzinnig: ze is voor mij het al lermooiste wezen van de wereld. Maar daar denkt zij zelf over vijf tien jaar misschien heel anders over. Ik slinger nu foto's van haar online waarop ze volledig in het roze gekleed met een vrolijke lap jesbal speelt, terwijl slierten slijm langs haar mondhoeken lopen. Heel schattig, natuurlijk. Maar in de toekomst kan een dergelijk kiekje munitie vormen voor hor des schoolpleinterroristen, bij wie het testosteron door hun onvol groeide lichaampjes giert. Mogen wij derhalve onze dochter über haupt alvast een internetidentiteit geven? Wat voor ellende allemaal in die digitale wereld kan plaatsvinden, zagen we een paar dagen geleden, toen bekend werd dat de Neder lander Aydin C. aan Canada zal worden uitgeleverd, omdat hij ver schillende jonge meisjes heeft af geperst die hem via de webcam naaktfoto's stuurden. Met Aman da Todd als meest tragisch voor beeld, het meisje dat zelfmoord pleegde vanwege de verwerpelijke praktijken van Aydin C. vergeten we soms dat ook dit soort louche types het internet be volken. Daarbij zijn er meerdere voorbeelden bekend van ouders die hun kinderen ineens terugza gen op sites van pedofielen of commerciële instellingen. Toen ik onlangs een vilein bericht op een foto van mijn kind ontving, haal de ik de post meteen weg. In een klap was ik genezen van sharenting. De privacy en veilig heid van Mia wegen zwaarder dan de gelukzalige momenten die ik met iedereen wil delen. De schattige kiekjes van mijn dochter kunnen munitie vormen voor hordes schoolpleinterroristen Inge heeft een snikkende vrouw aan de lijn. Ze is al uren haar zoon kwijt, die dringend zijn medicatie moet krijgen. Op rustige toon probeert Inge de vrouw tot bedaren te brengen. Ondertussen kijkt ze op de klok. Een gesprek met 0900-8844 mag niet te lang duren. Praat Inge toch te lang, dan voelt ze meteen de hete adem van de chef in haar nek. De medewerkers achter het lan delijke politienummer gaan ge bukt onder oplopende werkdruk. Tijdens een gesprek van gemid deld twee tot drie minuten wordt Inge niet alleen geacht om burgers te helpen, maar ook om een notitie te schrijven in het computersysteem. Daarna wacht alweer de volgende beller. Jaar lijks verwerken de ongeveer 1.000 politiemedewerkers van de Regionale Service Centra (RSC) enkele miljoenen belletjes. „De werkdruk is echt enorm", weet regiobestuurder Natasja van Nus van de Nederlandse Politie bond (NPB). Ze voert regelmatig gesprekken met gefrustreerde RSC-medewerkers. „De dames moeten de zwaarste gesprekken voeren, maar zitten ondertussen op hete kolen. Voortdurend tikt er een klok mee." Tijd om even met haar colle ga's bij te praten heeft Inge (een Een 7.000 vierkante meter groot, voormalig schoolgebouw in Rot terdam is drie weken geleden voor 1,7 miljoen euro aangekocht door een stichting die is gelieerd aan de Al Waqf-organisatie uit Eindho ven. Waarschijnlijk is de koop gefi nancierd vanuit het Midden-Oos ten. Al Waqf is al jaren omstre den, onder meer omdat ze 'haat- predikers' naar Nederland zou ha len. De organisatie staat bekend als salafistisch, een fundamentalis tische stroming in de islam. Voor zitter Nasr El Damanhoury wil niet zeggen welke plannen hij met het gebouw heeft. De gemeente Rotterdam, die pas sinds kort op de hoogte is van de aankoop, zegt dat de eigenaar het gebouw wil onderverhuren aan verschillende organisaties. In Nederland zijn verscheidene sala fistische lesinstituten die koranles- sen, islamcursussen en conferen ties met (internationale) sprekers organiseren. Islamdeskundige Mar- tijn de Koning vermoedt dat 'het een instituut met landelijke uit straling moet worden'. Regeringspartijen PvdA en WD reageren fel. Ahmed Marcouch (PvdA): „Het kabinet en de ge meente Rotterdam moeten alles in het werk stellen om de salafis- tenschool in Rotterdam tegen te houden. Het salafisme maakt de geesten van onze jongeren rijp om zich bij IS aan te sluiten." De WD vindt het plan 'bizar'. Salafisme maakt jongeren rijp om zich bij IS aan te sluiten Minister Asscher (PvdA, Sociale Zaken) stelt dat een 'echte' salafis tische school er nooit zal komen. Ook over een lesinstituut is hij niet enthousiast. Hij vindt het een slechte zaak dat de kopers van het gebouw 'niet transparant waren' over de financiering. „Dat zijn ze niet wettelijk verplicht, maar het is wel de bedoeling. Ik ga ervan uit dat ze tekst en uitleg geven aan de gemeente Rotterdam." De gemeente zegt 'in gesprek' te zijn. Volgens voorzitter El Daman houry heeft Al Waqf niets met de aankoop te maken, maar is het ge bouw gekocht door de Al Nour Foundation. Die is gevestigd op een postadres in Heidelberg, Duitsland. In de koopovereenkom sten worden echter zowel Al Waqf als Al Nour genoemd; El Da manhoury is vertegenwoordiger van beide. Verdere vragen wil hij niet beantwoorden. Al Nour be staat pas sinds 2014 en wil een 're ligieuze dialoog starten'. De verko per, vastgoedbelegger Kaslee, stelt dat het geld voor de aankoop uit het Midden-Oosten komt. Het salafisme in Nederland groeit, maar slechts een klein deel van de Nederlandse moslims voelt zich ertoe aangetrokken. In lichtingendienst AIVD schreef af gelopen najaar dat 'het versprei den van onverdraagzame en anti democratische opvattingen door salafistische predikers' een 'zorge lijke ontwikkeling' is. zaterdag 2 juli 2016 @OzcanAkyol Sharentina In blinde adoratie voor ons kind Koen Voskuil Peter Winterman Den Haag —Jan Struijs, voorzitter NPB Een omstreden salafistische or ganisatie heeft plannen voor een groot lesinstituut in Rotter dam. Minister Asscher verwacht dat het niet zover zal komen. Dominique Elshout Cyril Rosman Rotterdam —Ahmed Marcouch, PvdA Bellen onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6