C? Stevige kritiek op Balkenende Jonge ambtenaren werven mag best Back at 2 ZEELAND CONCERT AT SEA EERSTE DAG Shirt Douwe Bob die André Hazes zingt, Blof dat Motörhead doet - niets is te gek op Concert at Sea. Het festival beleeft op de Brouwersdam zijn elfde editie. Commentaar SER-Zeeland, de sociaal-economische raad van de provincie, heeft stevige kritiek op de commissie-Balkenende. Die groep onder leiding van de voormalige premier kwam on langs met een reeks adviezen voor de sociaal-economische struc tuur. De SER vindt dat er veel te weinig aandacht is voor de werk gelegenheid. Balkenende zou toch minstens een uitgewerkt banen plan moeten leveren. En, hoewel de werkloosheidcijfers er nog niet op wijzen, er is dringend actie nodig. Deze kritiek is opmerkelijk. De Zeeuwse SER is een goede verte genwoordiging van alle sociaal-economische geledingen. Die zaten ook allemaal in de klankbordgroep van Jan Peter Balkenende. Ken nelijk zijn de Zeeuwse inzichten daar niet goed doorgekomen. In elk geval ziet Balkenende de Zeeuwse belangen en kansen anders. En de urgentie ook. Dat heeft al vervelende gevolgen gehad. Minis ter Henk Kamp van Economische Zaken laat geen kans voorbij gaan om te verklaren dat er geen acute problemen zijn. Het is maar hoe je het bekijkt. Denk eens aan de export van de werkloos heid: jonge Zeeuwen gaan elders werken. Verder valt op, dat de SER meer aandacht vraagt voor de versterking van de huidige be drijvigheid. De raad ziet de bestaande bedrijven als de vanzelfspre kende basis voor vernieuwing en vindt dat ze in hun huidige vorm moeten worden gekoesterd. Anders dan Balkenende lijkt de SER niet voluit te willen inzetten op vernieuwing. Balkenende durft te kiezen (en een beetje te dromen van duurzaamheid). Maar de SER wil ook een breed stimuleringsbeleid. De visie van de SER is goed. Zeeland moet het zoeken in de ba lans: het snel doorontwikkelen en stimuleren van de huidige kracht én het pakken van alle nieuwe kansen. Zeeland moet het zoeken in de balans tussen versterking en vernieuwing Met de werving van elf jonge amb tenaren tot dertig jaar maakt de ge meente Terneuzen zich niet schul dig aan leeftijdsdiscriminatie. Het past helemaal bij het streven van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten meer jongeren aan te trekken. Begin juni maakte de gemeente bekend op zoek te zijn naar een elftal jongeren, die verdeeld over de verschillende afdelingen aan de slag zouden kunnen gaan. Raads lid Ellen de Neef (Provinciaal Be lang Zeeland) stelde daar kritische vragen over. Ze wees op mogelijke leeftijdsdiscriminatie en vroeg zich af of de gemeente voortaan enkel nog op zoek gaat naar jonge ren. Dat ontkent het college van B en W nadrukkelijk. „Ons wer- vings- en selectiebeleid is niet ge wijzigd. Met deze wervingsactie richten we ons specifiek op jonge ren." De afgelopen vier jaar nam de gemeente achtentwintig nieuwe medewerkers aan. Daarvan vielen er slechts vijf in de leeftijdscatego rie tot en met dertig jaar, acht in de categorie eendertig tot veertig jaar, negen tussen de eenenveertig en vijftig jaar, vijf tussen de eenen vijftig en zestig en één boven de zestig. Het college vindt de werving van jongeren nodig om een even wichtigere leeftijdsopbouw te be reiken, 'zodat onze organisatie een afspiegeling is van de maatschap pij'. Dat is nu bepaald niet het ge val. Van de vierhonderdtweeën vijftig medewerkers zijn er maar tien dertig jaar of jonger. De ge- middels leeftijd van het personeel is 49,1 jaar. Almanak Al jaren staat het potje Onver wachte Kleine Uitgaven doel loos op het bureau van de nota ris in Zeeuws-Vlaanderen. Tot onlangs. De jongste be diende moest op pad. Hij moest bij het hospice langs. „Jongen", sprak de notaris hem vermanend toe, terwijl hij te gen het potje tikte. „Je pakt er maar wat geld uit en je gaat even een ander shirt kopen. Want dat - een vinger prikte naar zijn groene T-shirt - die opdruk: 'Death Valley'... Lijkt me niet zo gepast, hè?" Nieuwe cd van Eilandenkoor Kringloop gaat vandaag open Kunstroute Havenkwartier OOST-SOUBURG Werken in de tuin leidt tot gaslek Regen? Ach, wat zou dat. Regenjasje aan, nóg maar een bier tje en dóór. Poncho party! Concert at Sea is het Festival van het Goede Humeur. En dat begeestert ook de artiesten, die op de Brouwers dam net dat beetje meer geven. Neem Typhoon. Vorig jaar al te te groot voor het Umojapodium, nu bijna te groot voor het hoofd podium. Blootvoets en in korte broek leek hij boven welk weer dan ook verheven, predikte met verve zijn evangelie van de liefde OUDDORP Blof en De Dijk zijn de hoofdacts op het festi val Back at Sea, het kleine broertje van Concert at Sea, dat van 18 tot en met 20 no vember plaatsvindt in bunga lowpark Port Zélande. Op Back at Sea is plaats voor 3000 gasten. Die verblij ven gedurende het weekend op Port Zélande. De grootste optredens vinden plaats in een festivaltent. Verder zijn er onder meer een pool par ty, huiskamerconcerten en een Brouwersdamloop. De voorverkoop begint dinsdag. Binnenkort worden meer na men bekendgemaakt. meer nieuws zie: pzc.nl DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR zaterdag 2 juli 2016 Wout Bareman Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Het Christelijk Gemengd Ei landenkoor heeft in de Nieu we Kerk in Zierikzee een nieuwe cd opgenomen. Het is een vertolking van het kerstoratorium 'Een Nieuw Begin' van Johan Brede- wout en Hans de Ruiter. Te horen zijn ook Mark Brand wijk (vleugel), Peter Wilde man (orgel), het strijkorkest Cekov en Carolien Schot (spreekstem). De cd is te bestellen door te mailen naar: info@eilandenkoor.nl SINT-MAARTENSDIJK Mensen kunnen vanaf van daag terecht in het nieuwe dienstencentrum van het Leger des Heils in Sint- Maartensdijk. Tussen 10.00 en 12.00 uur is de kringloop winkel geopend. Ook op dinsdag en donderdagmid dag gaan de deuren open. Later dit jaar worden de openingstijden waarschijn lijk uitgebreid. Vrijwilligers zijn nog welkom, net als spullen en boeken voor de nieuwe bibliotheek. ZIERIKZEE De Kunstroute in het Haven kwartier van Zierikzee kan morgen weer gedaan wor den. Iedere eerste zondag van de maand houden de deelnemers hun deuren open van 13.00 tot 17.00 uur. Schilderclub Tussen de Ha vens exposeert in het Sint Jacobshofje, Saskia Eggink laat drukkunsten zien in de Sint Jacobsstraat 1. Harry Koster toont zijn schilder kunst in Het Paddehuys. De brandweer is gistermid dag te hulp geschoten na een gaslekkage bij een wo ning in de Elzenstraat in Oost-Souburg. Het gaslek was rond 16.00 uur ontstaan tijdens werkzaamheden in de tuin van de woning. De netwerkbeheerder heeft het lek gedicht; de brandweer hoefde niet op te treden. Ook in de regen één grote familie Rolf Bosboom en Wendy Wagenmakers Brouwersdam Typhoon Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 3 JUII GEOPEND 12.00- 17.00 uur Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65