Open dag uauo dinsdag 5 juli 2016 23 Vanaf de allereerste minuut ging iedereen in ons vak staan Na de 2-1 werd ik geknuffeld door een man die ik helemaal niet kende www.scalda.nl/uauo Wm College voor Vavo Sigridur Jakobsdottir werkt als internist in het ziekenhuis in Ter- neuzen. Samen met haar echtge noot Snorri Björnsson kwam ze in 1993 naar Nederland. „In IJsland kon je alleen de basisopleiding tot arts volgen", legt ze uit. „Om me verder te specialiseren moest ik naar het buitenland. Ik kende ie mand die dat in het ziekenhuis in Enschede had gedaan. Ik kon die plek overnemen. Later zijn Snorri en ik naar Almere verhuisd, toen ik bij het VU Medisch Centrum in Amsterdam ging werken. Onze zoons Einar en Oskar zijn in Alme re geboren." In de zomer van 2008 verhuisde het gezin naar Terneuzen. Daar wappert nu al enkele weken aan de voorkant van hun huis de vlag van IJsland. „Het mooie is dat ie dereen in onze omgeving mee leeft", zegt Snorri Björnsson. „Na de overwinningen van IJsland re gende het Whatsapp-berichten en onze buren vroegen of ze een vlag van IJsland konden lenen. Die hangt nu ook op. Sommige Neder landse vrienden hebben ook wat IJslandse woorden overgenomen. Daar moeten we wel om lachen." Morgenavond zullen ze gespan nen voor de televisie zitten, als IJs land aantreedt in het Stade de France. Daar, in Saint-Denis bij Pa rijs, zaten Snorri Björnsson, Sigri dur Jakobsdottir en zoon Oskar vo rige week zelf op de tribune bij het duel tussen Oostenrijk en IJs land. Het bewijs hangt in de woonkamer: een rood shirt van Oostenrijk. „Dat heb ik geruild met een Oostenrijker", zegt Snor ri. „Hij heeft nu mijn shirt van IJs land." Het werd een onvergetelijke dag, zeggen ze in koor. „Voor de wedstrijd wilden veel mensen met ons op de foto", vertelt Sigri dur. „Er hing echt een vriend schappelijke sfeer. Oostenrijkers riepen naar ons dat het toernooi voor ons na die dag voorbij zou zijn en we moesten uitleggen hoe dat nou zat met onze achterna men. 'Jullie mannen heten alle maal 'son' van achter, maar hoe zit dat met de vrouwen?' Het was echt gezellig." Negentig minuten Het mooiste moest toen nog ko men. IJsland kwam snel op voor sprong, maar na een uur maakte Oostenrijk gelijk (1-1). In blessure tijd counterde IJsland vervolgens naar de 2-1 en bereikte zo de acht ste finales. Zoon Oskar: „Het was echt spannend, ik bleef maar ho pen dat IJsland nog zou scoren. Toen dat gebeurde, ging ik hele maal uit mijn dak." Vader Snorri: „Vanaf de eerste minuut ging ie dereen in ons vak staan. Dat bleef negentig minuten zo." Moeder Sigridur: „Na de 2-1 werd ik geknuffeld door een man naast me die ik helemaal niet ken de. Het saamhorigheidsgevoel in het stadion, dat vond ik zo bijzon der. Het is moeilijk te omschrij ven. Je staat daar met mensen die je niet kent, maar je hebt het ge voel alsof je elkaar allemaal al ja ren kent." Na het laatste fluitsignaal vier den alle IJslanders in het Stade de France feest. Sigridur: „Oskar vroeg of hij vanaf de tribune naar beneden mocht lopen, om dicht bij het veld te komen." Oskar: „Ik kreeg daar een knuffel van Han nes Halldórsson, de keeper. Hij is mijn favoriete speler. We zijn op dezelfde dag jarig en ik vind hem heel goed." Snorri: „Een halfjaar geleden zijn we er ook achter geko men dat Halldórsson verre familie is van ons, via mijn oma." Als het aan Oskar - die ook een officieel shirt met alle handteke ningen van de internationals heeft - ligt wordt Halldórsson morgenavond de held. De Terneu- zense familie had graag weer in Saint-Denis op de tribune geze ten. Snorri: „Er waren nog dui zend kaarten beschikbaar. Ik ben een half uur bezig geweest op de computer, maar het lukte niet. Ie dereen wil er bij zijn in Parijs." Ze weten dat IJsland niets te ver liezen heeft. Maar wie zo ver is ge komen, wil graag nog een volgen de stap zetten. Sigridur: „Het wordt heel moeilijk tegen Frank rijk." Snorri: „Voor de eerste wed strijd tegen Portugal waren veel mensen bang voor een afgang. Maar het werd 1-1 en dat zorgde voor vertrouwen. Frankrijk heeft een betere ploeg dan Engeland, maar je weet het nooit." In Terneuzen hopen ze in ieder geval op een nieuw feest. „Men sen uit IJsland staan bekend als so ber en wat terughoudend", zegt Snorri. „Maar niet als het om voet bal gaat." Vrouwenvoetbal Hoofdklasse A Be Quick'28 RCL Heerenveen Sporting'70 HTC SSS IJzendijke Stedoco Jong PEC Zwolle TerLeede2 Oranje Nassau Viod Eerste klasse A Barendrecht 2 Rhoon Berkel Rijnvogels DSS Klarenbeek IJFC Smerdiek Odysseus'91 Unicum Reiger Boys Wartburgia 2 Ravensteijnweg 7, Middelburg (16.00 tot 19.30 uur) Vlietstraat 11a, Terneuzen (16.00 tot 19.00 uur) Kijk voor meer informatie over het voortgezet algemeen volwassenen onderwijs op: zaterdag 2 juli 2016 Halldórsson als uitsmijter —Snorri Björnsson —Sigridur Jakobsdottir Zondagvoetbal Hoofdklasse B Eerste klasse C Tweede klasse E Blauw Geel'38 AWC Desk Chevremont Baronie Dubbeldam Deso Beerse Boys Jeka DHC Brabantia Madese Boys Dosko Goes Rijen EHC HVCH Rood Wit W Gemert Marvilde Roosendaal Gestel MOC'17 Sarto Groene Ster Moerse Boys SC Kruisland Halsteren NEC Unitas IFC Nemelaer Uno Animo Nuenen RKTVV Voab OSS'20 SC 't Zand Zeelandia Middelburg Quick TOP Zundert RKAVV Vlissingen Derde klasse A Vierde klasse A Vijfde klasse A BSC Biervliet Aardenburg Cluzona Breskens Graauw FC Bergen Clinge Hoofdplaat Grenswachters Corn Boys Hulsterloo Hoeven Groede Koewacht HVV'24 Hontenisse Nieuw-Borgvliet Internos IJzendijke Rimboe Philippine Luctor'88 SDO'63 SC Gastel Oostburg Sluis Steenbergen Patrijzen Terhole Terneuzen RIAW Vivoo Unitas'30 Schoondijke Vogelwaarde Victoria'03 Sluiskil WVV'67 Virtus Steen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59