Hoek grijpt naast Vandamme StrafschoDDen HZ-schaaktoernooi strikt Amerikaans wonderkind Liang Jeugdige Griekspoor naar halve finale, favoriete Hogenkamp uitgeschakeld ZEELAND 21 BARRY VAN DER HOOFT zaterdag 2 juli 2016 4#" Quirine Lemoine plaatste zich gisteren voor de halve finale van de Driekleur Challenger Zeeland. In de kwartfinale was ze in drie sets te sterk voor de Wit-Russische Svetlana Pirazhenka. foto lex de De 19-jarige Tallon Griekspoor heeft zich gisteren bij de Drie kleur Challenger Zeeland ge plaatst voor de halve finale in het mannenenkelspel. De jong ste van drie Amsterdamse ten- nisbroers was met 6-4 6-2 te sterk voor de Duitser Jan Choinski. Samen met generatie genoot Tim van Rijthoven won Griekspoor gisteravond de fina le van het mannendubbel. De grootste surprise bij de man nen kwam op naam van de 20-jarige Jelle Seis. De nummer 934 van de wereldranglijst was met 6-4 6-1 te sterk voor de als tweede geplaatste Braziliaan Jo se Pereira. In de halve finale treft Seis nu de Belg Maxime Authom. Bij de vrouwen sneuvelde Ri chel Hogenkamp in de kwartfi nale. De nummer één van de plaatsingslijst ging met 3-6 6-4 3-6 ten onder tegen Valentini Grammatikopoulou. De Griek se treedt in de halve finale aan tegen oud-winnares Bibiane Weijers. In de andere halve fina le kruisen Quirine Lemoine en de Amerikaanse Bernarda Pera de rackets. Barry van der Hooft Terneuzen Over precies twee weken begint Hoek aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De meeste spelers van de zaterdag-hoofd klasser hebben dan twee maan den vrij gehad en weten dat ze aan de bak moeten. Want trainer Jannes Tant, die in oktober bin nenkwam bij Hoek, kan nu vanaf de eerste dag zijn stempel druk ken. Een kleine tegenvaller is echter dat de eerste selectie nog niet he lemaal compleet is. De spelers groep van Hoek bestaat nu uit achttien man, de nieuwe gezich ten zijn Josimar Pattinama, Ar- mand Doka, Leonardo Cirilo Viei- ra Faioli en Douwe Zeegers. Hoek wil nu nog graag een aan valler die aan de linkerkant kan spelen. De belangrijkste kandi daat haakte deze week echter af. We zijn nu naar andere opties aan het kijken Jacky Lambert, technische commissie Hoek Jamaïque Vandamme had meer dere gesprekken met een delega tie van Hoek maar besloot niet op het aanbod in te gaan omdat de Belg weer gaat studeren. „We zijn nu naar andere opties aan het kijken", liet Jacky Lambert, lid van de technische commissie, weten. „We hebben nog tijd, maar willen het liefst zo snel mo gelijk iemand erbij krijgen." Jamaïque Vandamme (30) kwam via Roeselare in 2006 bij Roda JC terecht. In zijn eerste sei zoen speelde de aanvaller 28 wed strijden, maar in de zomer van 2007 liep hij een zware kniebles sure op. In 2010 vertrok Vandam me bij Roda JC, daarna speelde hij nog voor onder meer KV Oos tende en Deinze. De eerste training van Hoek is op zaterdag 16 juli om 14.00 uur. Vier dagen later is de eerste oe fenwedstrijd, op eigen veld tegen het Belgische Damme. Column @Barryvdh9 Het was donderdagavond al half twaalf geweest toen ik gespannen voor de televi sie zat. Van zweet in mijn handen was geen sprake, mijn handen wa ren wel klam en ik voelde de krie bels in mijn buik. Portugal en Po len maakten zich op voor hun penaltyserie en het verbaasde me dat ik zo gespannen zat te kijken. Er stroomt, zover ik weet, name lijk geen Portugees of Pools bloed door mijn aderen. Het kwam, denk ik, doordat ik me probeerde te verplaatsen in de spelers die het moesten doen in het Stade Vélodrome in Marseille. Wat een enorme druk moesten die man nen voelen. Daar kwam Cristiano Ronaldo, als eerste. Het zal toch niet, dacht ik. Dat hij, net als Lionel Messi op de Copa America, de eerste straf schop ging missen. Ronaldo bleef koel en schoot beheerst binnen. Niemand miste en de vierde Pool die naar de stip liep was Jakub Blaszczykowski. Laat hem alsje blieft scoren, dacht ik. Ik zag Blaszczykowski in 2006 spelen tegen Feyenoord, als talent van Wisla Krakow. Wat een voet baller, waarom probeert Feye noord niet om hem te halen, schoot toen door mijn hoofd. Later, toen hij bij Borussia Dort mund speelde, hoorde ik het ver haal over het trauma dat hij als kind had opgelopen. Blaszczy kowski was elf jaar oud, toen hij zag hoe zijn vader met een mes zijn moeder doodstak. Pa draaide Zijn vader stak zijn moeder me een mes dood de gevangenis in, zijn zoon wilde daarna nooit meer contact met hem. Uitgerekend Blaszczykowski miste donderdagavond en liep zo een nieuw trauma op. Zo'n ver domde strafschop kan je zomaar de rest van je leven achtervolgen. Vraag het aan Clarence Seedorf, Frank de Boer of Jaap Stam. Bij Studio France ging het deze week ook over penalty's, toen San- der Westerveld op de NOS-bank zat. Kun je er nu wel of niet op trainen? Volgens een hockeyer naast Westerveld - ik ben zijn naam kwijt - kan dat wel. Als je maar iets op het spel zet. Degene die mist moet bijvoorbeeld de kleedkamer opruimen.... De reeks van donderdagavond in Marseille maakte nogmaals duidelijk dat die spanning nabootsen onmogelijk is. Naar de strafschopstip lopen met de gedachte dat je niet mag missen omdat je anders de kleed kamer moet schoonmaken, is even wat anders dan de gedachte dat je een heel land in de steek kunt laten. Dat gevoel moet Blaszc zykowski nu hebben. Uitgerekend de speler die het donderdag ver diende om voor de kolkende tribunes rustig raak te trap pen. Je zou er klamme handjes van krijgen. Rudy Boogert Vlissingen Eén van 's werelds grootste schaaktalenten doet volgende maand mee aan het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi in Vlissin gen. De 13-jarige Awonder Liang uit Amerika geeft op vrijdag 5 au gustus ook de traditionele ope- ningssimultaan. Awonder Liang werd in 2011 we reldkampioen in de categorie tot 8 jaar en in 2013 presteerde hij het zelfde in de categorie tot 10 jaar. Hij is een van de jongste Interna tionaal Meesters ter wereld en heeft al een grootmeesternorm op zak. Op 9-jarige leeftijd werd hij de jongste Amerikaanse speler die een grootmeester versloeg bij een toernooi. Hij versloeg Lawrence Kaufman. De vorige recordhouder was Fabiano Caruana, die op zijn toe een grootmeester versloeg. Caruana is oud-winnaar van het HZ-toernooi (2007) en staat mo menteel derde op de wereldrang lijst achter Magnus Carlsen en Vla dimir Kramnik. Onlangs versloeg Liang twee oud-winnaars van het HZ-toer- nooi, te weten Lazaro Bruzon (Cu ba, winnaar in 2008) en Konstan- tin Landa (Rusland, winnaar in 2011). Het HZ-schaaktoernooi wordt gespeeld van zaterdag 6 au gustus tot en met zondag 13 augus tus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57