M 20 ZEELAND Samenwerking tussen marathons Chantal Nijpjes is oppermachtig Oemoemenoe'ers bij EK-toernooi CHALLENGER ZEELAND TITELVERDEDIGSTER A Titelverdedigster uit Utrecht lijkt in Middelburg op weg naar uitschakeling, maar een eindsprint met zes gewonnen games op rij brengt haar alsnog een plaats in de halve finale. Vorig jaar was ze de sterkste in zowel het enkel- als het dubbel spel. En ook dit jaar voelt Quirine Lemoine zich als een vis in het water op de ba nen van de Driekleur Challen ger Zeeland. Soms iets te letter lijk, want ook gisteren hield het toernooi in Middelburg het niet droog. In de aanhoudende motregen knokte de winnares van 2015 zich naar de halve fina le. De Wit-Russische Pirazhen- ka werd met 6-2 4-6 6-3 aan de zegekar gebonden. Daar leek het aan het begin van de derde set helemaal niet op. Ze kwam met 3-0 achter. Bovendien raakte de publieks lieveling zichtbaar gefrustreerd door de aanhoudende, miezeri ge regen. „Vooral met de op gooi bij het serveren was dat even lastig. Zij speelde op dat moment juist sterk en maakte erg weinig fouten. Ik moest mijn frustratie zien om te zet ten en zei tegen mezelf: mond dicht en tennissen nou." Die mindset wierp direct zijn vruchten af, want de wed strijd kantelde volledig. De Wit-Russische nam de frustra ties over en Lemoine liet bij vla gen het spel zien waarmee ze vori ge week nog de sterkste was in het Belgische Nieuwpoort. Die flow bezorgde de Utrechtse zes ga mes op rij en daarmee de zwaarbe vochten overwinning. In de halve finale speelt Lemoi ne tegen de Amerikaanse Bernar- da Pera. De eerste klap heeft de ti telverdedigster alvast uitgedeeld. Samen met Eva Wacanno was ze gisteren in het dubbelspel met 6-3 7-5 te sterk voor Pera en de Tjechi- sche Kramperova. „We hebben va ker tegen elkaar gespeeld; in on derlinge ontmoetingen staat het 3-2 voor mij", weet Lemoine. „Een klein voordeel misschien, maar de laatste keer won zij en deze week staat ze erg sterk te spelen." „Ik voel me wel aardig thuis hier in Zeeland", vervolgt de goed lachse Lemoine. „Sinds 2010 heb ik hier ieder jaar gespeeld, op één jaar na, toen ik geblesseerd was. In In onderlinge ontmoetingen staat het 3-2 voor mij vergelijking met andere toer nooien is alles hier prima geregeld voor spelers. Hopelijk kan ik daar nog even van genieten, want door mijn zege vorig jaar heb ik de no dige WTA-punten te verdedigen deze week. De hele week slaap ik bij de ouders van Angelique van der Meet. Zij heeft natuurlijk ja renlang in dit wereldje gezeten, dus daar zorgen ze wel dat ik niets tekortkom." Tijdens de partij van Lemoine liet Van der Meet ook nog even haar gezicht zien in Middelburg. Het Challenger-boegbeeld van het eerste uur blijkt over meerdere ta lenten te beschikken. Vorig jaar had ze nog een rol in de organisa tie, maar dit jaar richtte ze haar pij len op een nieuwe studie, bouw kunde. De toernooiwinnares van 2010 behaalde afgelopen week met glans haar propedeuse. Klomp Groene Ster Tijdens een bijeenkomst in Leiden hebben zeven hardlooporganisaties afgesproken te gaan samenwerken. De marathons van Utrecht, Zeeland, Den Haag en Leiden wil len gezamenlijk meer deelnemers trekken uit Nederland en de omliggende landen. Daarom gaan zij zich presenteren als de Dutch Marathons. Bij de vier voegen zich vrijwel zeker ook de marathons van Sneek, Amersfoort en Terschelling. De marathons hebben allemaal een sterk Nederlands ka rakter. In september wordt de website dutchmarathons.nl gelanceerd, met bijbeho rend logo. Ook gaat het zevental samen op trekken op sociale media in Nederland en de omliggende landen en zullen de organi saties reclame maken voor elkaar. PAARDENSPORT Chantal Nijpjes deed op de dressuurwed- strijd van De Kroo goede zaken. De amazo ne uit Sint Laurens stuurde de ruin Digo in de in handicap verreden klasse Z in beide proeven naar de overwinning (66.02 en 65,73 procent). In Mi liep Nijpjes met Gior gio N met respectievelijk 66,66 en 72,33 pro cent in beide manches met een straatlengte voorsprong naar de zege. Martin de Kroo schreef in zijn thuiswed strijd met de merrie De Kroo's Catrista in M2 beide proeven op zijn naam en scoorde bovendien als enige een voldoende voor een winstpunt (62,66 en 63,33). In Li waren Niek Louws uit Biggekerke en zijn viervoe ter Caziola de beste (65,50 en 68,83). Drie rugbyers van Oemoemenoe spelen dit weekeinde mee met het Belgische team The Magnets op een grote beachtoernooi in in Portugal. Het gaat om Quinten van Dijk, Joey Luitwieler en Yedney America. Oud-Oemoemenoe-speler Laurent Legrand heeft het trio geïntroduceerd. Het toernooi maakt deel uit van een reeks toernooien om het Europees kampioenschap. Andere toer nooien vinden plaats in Italië, Spanje en Frankrijk. Legrand komt voor de derde keer uit voor The Magnets, terwijl Van Dijk (fo to) in 2015 al een keer meespeelde. zaterdag 2 juli 2016 L Jamaïque Vandamme (rechts) duelleert in oktober 2006 met Sparta-speler Sjaak Polak. Hoek had Vandamme graag aan de selectie toe willen voegen, foto marcel van hoorn/anp Lemoine voelt zich aardig thuis Menno Kole Middelburg —Quirine Lemoine, titelverdedig ster Voetballer Daan Klomp maakte gisteravond zijn debuut bij NAC Breda. De zeven tienjarige verde diger speelde te gen Kogelvan gers (6-0-zege) centraal achter in de eerste helft. Klomp maakte in 2014 de overstap van JVOZ naar NAC. Hij is nog A-ju nior, maar trai ner Marinus Dijk huizen is gechar- merd van hem. „Ik weet niet of hij al direct de stap kan maken, maar dat kan zo maar gebeuren." HV/Veerhuys en WSV/Shoepimp zijn de twee niue- we tegenstan ders van Groene Ster Vlissingen in de eredivisie van het zaalvoet bal. Deze twee promovendi ver vangen de degra danten Den Haag en Volen- dam. De andere tegenstanders zijn ASV Lebo, FC Eindhoven, FC Mariene, FC K/De Hom mel, Watergras, Hovocubo, 't Knooppunt, TPP en ZVV Eindho ven. ATLETIEK RUGBY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56