Bloedigste slag 4 NI Hof erkent bezwaren FPÖ De uitslag van de verkiezingen in mei dit jaar is ongeldig. Het tellen van de stemmen zou niet volgens de regels zijn verlopen. Weer stenen op bus gegooid Winnaar actie 'Finding Dory' Abdeslam wilde zich al melden Britten gokken voor 15 miljard en politieke aard beving in Oos tenrijk. De presi dentsverkiezin gen van mei moeten worden overgedaan. Bij het tellen van de stemmen zijn onregelmatigheden geconsta teerd, oordeelde het Constitutio neel Hof gisteren. De nieuwe stembusgang zal waarschijnlijk deze herfst plaatshebben. Het Hof erkent de bezwaren die de rechts-populistische FPÖ had aangevoerd. Volgens FPÖ-presidentskandidaat Nor- bert Hofer (45), die op 22 mei nipt verloor van de voormalige Groenen-politicus Alexander Van der Bellen (72), zou er in ver schillende kiesdistricten sprake zijn geweest van misstanden. Er zouden procedurefouten zijn ge maakt bij het tellen van de stem- Mijn dagboek zal dit jaar luiden: 'Ik heb me geen moment verveeld' men die per post waren inge diend. Op basis van het horen van 90 getuigen besloot het Hof dat de verkiezingen in het hele land over moeten. Van der Bellen won in mei met een verschil van slechts 30.863 stemmen, een meerder heid van 0,6 procent. De 740.000 per post afgegeven stemmen wa ren daarbij doorslaggevend. Hoe wel niet is aangetoond dat de on regelmatigheden de uitslag heb ben beïnvloed, willen de veer tien rechters in Wenen elke schijn van manipulatie wegne men. 'We willen het vertrouwen in de rechtstaat en de democra tie versterken', zei de voorzitter van het Hof in een verklaring. De Oostenrijkse regering wil bij de komende verkiezingen waarnemers van de OVSE (Orga nisatie voor Veiligheid en Samen werking in Europa) inzetten. Duitstalige media spreken van een 'blamage'. 'Zoveel onkunde, amateurisme en onverschillig heid, het is nauwelijks serieus te nemen', oordeelde de gerespec teerde Neue Zürcher Zeitung. Het Duitse Bild vraagt zich af of de rechtse, EU-kritische kandidaat Hofer 'na de Brexit-shock' zal profiteren. 'Dit is een nachtmer rie voor alle tegenstanders van Hofer', schrijft Duitslands groot ste krant. 'Wat een blamage voor de Alpenrepubliek', constateert het Handelsblatt. 'Dit is vooral een zege voor de populisten.' Norbert Hofer reageerde op Twitter: 'Mijn dagboek over dit jaar zal luiden: 'Ik heb me geen moment verveeld.' Oostenrijk is politiek, mede onder invloed van de vluchtelingencrisis, zeer verdeeld. Alexander Van der Bel len zei ervan overtuigd te zijn dat hij de verkiezingen opnieuw zal winnen. Commentatoren ver moeden dat de FPÖ zich in de campagnes zal opstellen als slachtoffer van het 'kiezersbe drog' van mei. Maar Der Spie gel wijst erop dat bij de onre gelmatigheden ook FPÖ-verte- genwoordigers waren betrok ken. 'Hun bijzitters maakten zich net zo schuldig aan alle slordigheden. Dus de partij heeft geklaagd tegen iets waaraan ze zelf mede debet is.' Ze stonden precies honderd jaar la ter in het Franse Thiepval stil bij de vele honderdduizenden slacht offers van deze bloedige episode uit de Eerste Wereldoorlog. Hollande maakte onverwachts zijn opwachting. Volgens het Ely- sée om te onderstrepen dat het Brexit-referendum de onderlinge betrekkingen tussen Parijs en Lon den niet definitief heeft bescha digd. Hollande verklaarde afgelo pen week al dat hij de keuze voor uittreden uit de Europese Unie be treurt, maar toch nauw met de Britten wil blijven samenwerken. Ook de Britse prins Charles en zijn oudste zoon William en hun echtgenotes Camilla en Kate woonden de plechtigheid bij het gedenkteken in Thiepval bij. Duitsland, destijds de tegenstan der, vaardigde de voormalige bondspresident Horst Kohier af. De Slag aan de Somme geldt als de bloedigste veldslag van de Eer ste Wereldoorlog. Britse en Franse troepen moes- Crikvenica aan de Bloemenrivièra Kroatische Bloemenrivièra op uw gemak www.dejongintra.nl/busreizen KROtSTIË- Joikm zaterdag 2 juli 2016 ALMERE Opnieuw zijn er stenen naar een bus gegooid in Almere, dit keer in de nacht van don derdag op vrijdag bij bushal te Molenbuurt-Noord. Nie mand raakte gewond, wel sneuvelde een ruit. Gister middag probeerden passa giers een luik in een bus te openen. Toen de chauffeur er iets van zei, stak een van hen zijn middelvinger op. Ook werdeen abri vernield. De afgelopen weken zette de politie extra personeel in na incidenten. ROTTERDAM In deze krant stonden zater dag 11 juni overal visjes ver stopt uit de tekenfilm Fin- ding Dory. In totaal waren er 32 Dory's afgebeeld. Van de bijna 3.000 inzendingen had den ongeveer 800 mensen dat aantal goed. De winnaar is geworden de familie Van Heiningen. BRUSSEL Salah Abdeslam, het enige overlevende lid van de ter reurcel achter de aanslagen in Parijs, wilde al enkele da gen na de aanslagen onder handelen over zijn overgave. Dat zegt de advocaat van de in maart in Brussel opgepak te Fransman in de Belgische krant De Morgen. Een zelf verklaarde neef van Abdes lam nam daartoe contact op met advocaat Sven Mary. LONDEN Britse gokkers hebben vorig 'gokjaar' voor een recordbe drag aan geld verloren. Maar liefst 15 miljard euro ging in rook op. Dit meldde de krant The Guardian giste ren op basis van de cijfers van de toezichthouder, de Gambling Commission, over de periode september 2014 tot en met september 2015. Een derde van het verloren geld verdween door gokken en wedden op internet. Met online elektronische casino spelen zoals roulette vergok ten de Britten 2 miljard euro. Oostenrijk moet terug naar de stembus r Wierd Duk Berlijn Norbert Hofer THIEPVAL De Franse president Francois Hollande en de Britse premier David Cameron hebben vrijdag de de Slag aan de Som- me herdacht. vanaf vanaf Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten scr en €2,50 Calamiteitenfonds 10-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Deskundige chauffeur/reisleider Incl. drankjes bij diner 12-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Deskundige chauffeur/reisleider Verblijf in een 4-sterren hotel Reiscode: ebckvOl Reiscode: ebopaO!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4