fJm&miDSfze&io zeetwo KilKSfMW ZEELAND 9 'ZëgJoNbë^S wwwDUINHOFOOST. eu 0 compagnie het zoute rrp BRIEVEN COR DE JONGE Parkeren Het ADRZ heeft betaald parke ren ingesteld. Begrijpelijk. Maar ook voor minder-validen Het argument is dat iedereen ge lijk is. Dit is naar mijn mening in strijd met de wet. In heel Ne derland is mogen gehandicapten met invaliden-parkeerkaart gra tis parkeren. En dan betaald par keren bij een ziekenhuis instel len? Nollebos Maar 17 procent van het Nollebos (24 juni) nodig voor realisering? Trek de waterpartijen ervan af en dan rest er een half Nollebos. Huisjes, privé-terrein, parkeer plaats, wegen en verlichting. Dit mag niet gebeuren. De vragen van de raad aan de presentator waren zeer teleurstel lend. Het gaf de indruk dat de raad al met het voorstel leek in te stemmen, ondanks alle protes ten. Het bos is van ons, gekregen na de inundatie. Het heeft ontzet tend veel tijd en moeite gekost om het tot wasdom te brengen. Nu kun je je verwonderen over de diversiteit van planten en bo men. Er kan gesport en gespeeld wor den. Niet iedereen wil naar het strand. Onder de bomen is het ook heerlijk toeven. Wees zuinig op ons bos en geniet ervan. Nollebos 2 Volgens de plannen blijft het park voor iedereen toegankelijk. Wat blijft er over met 240 huis jes en een hotel, allebei met par keerplaatsen. Onder de dijk moe ten ook 400 parkeerplaatsen ko men. Wat te doen met mooi strand- <^^2- weer als tachtig procent van de huurders van de vakantiewonin gen en gasten van het hotel (on geveer 900) en enkele honder den logees van het nieuwe Britta- nia naar het strand willen? Sa men met de dagtoeristen maakt dat het strookje badstrand en het Nollestrand wel erg vol. Maar ja, elke Vlissinger profi teert van het nieuwe vakantie park, een paar euro schuld per in woner minder: dat is niet mis hoor. Medicijnafval Afgelopen week was er discussie wie het inzamelen en het verwer ken van medicijnafval (21 juni) moet regelen en betalen. Het is be langrijk dat dit goed geregeld wordt. Maar ik vind dat er te weinig over de oorzaak van dat overtollig afval gepraat wordt. Artsen moe ten minder grote hoeveelheden voorschrijven, apothekers kleinere verpakkingen geven, drogisterijen e.d. eveneens en niet in het minst de gebruikers moeten kleinere hoe veelheden accepteren of kopen. Dit zou mijn inziens al aardig wat opleveren zowel qua kosten van het verstrekken als voor het verwerken van de niet gebruikte medicijnen. Fossielen Belangeloos en geheel in dienst van de wetenschap (27 juni) vissen al vier generaties Schot (mosselvis sers) samen met wetenschappers naar overblijfselen van dieren die hier ooit leefden. Al sinds 1950 houden zij, de Schotten, speurvaartochten in de Deltawateren. Deze tochten zullen verder gaan, want een pas 15 -jari ge telg van de familie Schot is ook actief lid van de bemanning. Zonder na-ijver, machtsstrijd en dergelijke, maar in harmonie tus sen mosselvissers en wetenschap pers weet men al heel wat meer over dieren die hier honderden ja ren geleden rondzwierven en zwommen. Prachtig zo'n samenwerking en een spiegel voor velen. zaterdag 2 juli 2016 U kunt uw brief (max. 150 woor den) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 J. Spaan Breestraat 7, Ellewoutsdijk C.Schenkenberg van Mierop Thorbeckelaan 32 Vlissingen SM" pem F. Jilleba Verkuijl Quakkelaarstraat 207 Vlissingen M. Loeffen Scherpbierseweg 20, Groede J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45