Petit Paris wordt Weg van Jou en moet Benelux veroveren Inbreker betrapt na tip CDA Tholen vraagt ook om borden welkom Zilveren Prokkels voor Tholen 4 ZEELAND De werktitel was Petit Paris, maar de producenten en regisseur van de internationale film die Zeeuws-Vlaanderen op de kaart moet zetten, hebben uiteindelijk gekozen voor Weg van Jou. Dat bekt beter en zal een grotere doel groep aanspreken. Initiatiefnemer en schrijver Jan Lievens uit IJzendijke: „Maar ik verloochen mijn geboortedorp ab soluut niet. Petit Paris, zoals IJzen dijke door de dorpsbewoners en anderen ook wordt genoemd, komt wel degelijk nadrukkelijk in de film voor." Gistermiddag werden de tiental len sponsors, investeerders en sub sidieverstrekkers in Mauritshof in IJzendijke bijgepraat over de vor deringen met de fïim. Lievens en medeproducent Nynke van der Ploeg werken niet langer met het productiebedrijf Column Film van Gijs van de Westerlaken, maar met NL Film en TV van Alain de Levita en Kaja Wolffers van films en series als Mannenhar ten, Knielen op een bed violen, De Storm, Zwarte Tulp en Spangas. Schot in de roos Lievens noemt die keuze een schot in de roos, zeker nu vast staat dat Jelle de Jonge de film re gisseert. Hij is landelijk bekend van satirische tv-series als Koef- noen, Cojones en Sluipschutters en De film gaat 1,8 miljoen euro kosten. Zeeuws-Vlaanderen heeft negen ton bijgedragen maakte zijn speelfdmdebuut met de succesfilm Bon Bini Holland. Er is ook een contract met distri buteur Dutch Filmworks, die de fdm uitbrengt in de Benelux. De fdm gaat 1,8 miljoen euro kosten. Zeeuws-Vlaanderen heeft negen ton bijgedragen (110.000 euro via crowdfunding), de andere helft is afkomstig van fondsen en de film distributeur. Op dit moment worden beken de Nederlandse en Vlaamse ac teurs gecast. De opnamen voor de, volgens Lievens 'romantische ko medie- en feelgoodfilm', begin nen in september. Er wordt ge filmd in heel Zeeuws-Vlaanderen, in Gent en Rotterdam. Waar de film over gaat? Over een man, die tegen zijn zin voor z'n werk uit de Randstad naar Zeeuws-Vlaanderen verhuist... Ella, Emma, Jasmine, Mike en Patrick hebben er het grootste vertrouwen in dat ze over enige tijd in Carré in Am sterdam spelen voor koningin Maxima. Die vijf leerlingen van groep zes van de Franciscusschool in Middelburg zijn namelijk door gedrongen tot de finale van de BZT Band XXL-show. Begin no vember nemen ze het op tegen De vijf treden op onder de naam Appel, die naam is gekozen omdat ze fan zijn van Peer twee andere schoolbands. De bes te mag daarna naar Carré. De vijf spelen dwarsfluit, piano, viool, saxofoon en basgitaar en be sloten eerder dit schooljaar om sa men deel te nemen aan de wed strijd, uitgeschreven door het tv-programma BZT. Tot hun ver rassing slaagden ze erin om de ene na de andere hindernis te ne men zodat ze nu geselecteerd zijn voor de finale. Ze treden op onder de naam Appel. Volgens Patrick hebben ze voor die naam gekozen omdat ze fan zijn van de Walcher- se popgroep Peer. „Daarom dus Appel." Hun voorbeelden stonden tot hun verbazing onlangs in hun klas zodat ze samen met hen kon den spelen. „Een fruitcocktail", al dus Mike. De BZT Band XXL-show komt voort uit de actie 'Méér Muziek in de Klas' waarbij geprobeerd wordt het muziekonderwijs op basis scholen te bevorderen. Medeleerlingen van de vijf vin den het volgens Emma en Jasmi ne erg leuk dat zij erin geslaagd zijn om nu al zover te komen. Vol gens hen krijgen ze straks, tijdens de finale, steun van alle klasgeno ten. „Ze gaan allemaal mee naar Hilversum." En ook de juffen Ellen en Joyce van groep zes, vervolgt Ella. „Want zij zijn straks, als we in groep zeven zitten, onze juffen niet meer. Maar ze blijven ons wel steunen." De bandleden Patrick, Ella, Emma, Jasmine en Mike (vlnr) hebben de steun van hun klas. foto lex de meester Ooststraat 58 Kapelle makelaa 5 Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen li'lil-ffc Vraagprijs 299.000,- k.k. TERNEUZEN De politie heeft gistermiddag in de Vondelstraat in Terneuzen een 43-jarige man uit die stad aangehouden, die ver dacht wordt van een woningin braak in de Van Swindenstraat. Na een melding dat een man was weggerend bij een woning in de Van Swindenstraat zag een agent een man lopen die voldeed aan het signalement. Hij werd aangehouden en bleek onder meer sieraden, een laptop en een vals identiteitsbewijs bij zich te hebben. Deze spullen zijn in be slag genomen. THOLEN Tholen mag dan voor veel zaken op Brabant gericht zijn, het is en blijft Zeeland. En dus wil de lokale CDA-fractie ook wel van die mooie 'Wel kom in Zeeland'-borden bij de invalswegen. De partij las deze week in de PZC dat het eerste welkomst bord nieuwe stijl is geplaatst langs de A58. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat vertelde dat meer toegangswegen tot de pro vincie zulke borden krijgen. Hij noemde onder meer de Brou- wersdam, de Grevelingendam en de Tractaatweg. De CDA-fractie heeft op di verse plaatsen navraag gedaan en komt tot de conclusie dat er voor Tholen geen borden in de planning zitten. De fractie vindt dat jammer en heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college. De partij wil ook weten hoe het staat met de komst van de regioborden met daarop infor matie voor toeristen over Tho len. Ook pleiten de christen-de mocraten voor een link naar de toeristische website op de ge meentesite. THOLEN Staatssecretaris Mar tin van Rijn (Volksgezondheid) heeft gisteren de Zilveren Prok- kel uitgereikt aan Sjaloom Zorg in Tholen en de School met de Bijbel in Sint-Annaland. De Gouden en Zilveren Prok kels zijn prijzen voor initiatie ven die leiden tot een ontmoe ting tussen mensen met en mensen zonder verstandelijke beperking. Sjaloom Zorg en de School met de Bijbel ontvingen beiden een Zilveren Prokkel in de categorie Prokkelen in de Sa menleving. De cliënten van Sja loom Zorg lieten de leerlingen van de School met de Bijbel hun werkplek zien en zijn sa men met hen aan de slag ge gaan. De Gouden Prokkels in de di verse categorieën zijn gegaan naar organisaties buiten Zee land: Nuon, welzijnsorganisatie Van Houten&Co, LFB en de P.I. Dordrecht samen met Humani- tas-DMH. zaterdag 2 juli 2016 Wout Bareman IJzendijke Schoolband Appel mag naar finale van BZT-show Emile Calon Middelburg r Winkel bij de woning Kunststof kozijnen •Jonge keuken 3 ruime slaapkamers Inpandige garage Tuin op het zuidoosten *ianci*c"ssch'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40