Tourgids 2016 'Coach' Krajicek ziek van nederlaag 35 Willems en De Jong melden zich bij PSV Jetro Willems en Luuk de Jong wikken en wegen. PSV hoopt beide internationals te behouden, maar met name voor de linksback is er buitenlandse interesse. 'Meevaller voor vijf clubs' BON Tourgids 2016 De vakantie zit erop voor de Oranje-inter nationals. Op onder meer Ibiza en Cura sao rustten de vedet tes van PSV de afgelopen weken uit om fris aan het nieuwe sei zoen te beginnen. Gisteren meld den Luuk de Jong, Luciano Nar- singh, Jetro Willems en Jeroen Zoet zich weer op De Herdgang. Alleen de drie deelnemers aan de Copa América (Andrés Guarda do, Santiago Arias en Héctor More no) laten nog een paar weken op zich wachten. Voor De Jong worden het span nende weken. Met een gevoel van trots vernam hij dat PSV zijn con tract graag wil verlengen. „Dat zijn welkome berichten", zei de 25-jarige aanvoerder, nadat hij en zijn collega's door good old Luc van Agt 'onder handen' waren ge nomen. „Ik proef de waardering en voel me in Eindhoven na twee seizoenen gewoon hartstikke goed. Echt, ik weet wat ik hier heb en dat is iets heel moois. Als sport man blijf ik wel de ambitie hou den om nog ooit een stap te zet ten. Of dat deze zomer al gebeurt, is niet te zeggen. Er speelt nu niks concreets. Wel stel ik binnenkort een termijn en laat ik PSV niet tot het einde van de transferperiode wachten. Ik kan me voorstellen dat de club op een gegeven mo ment wel duidelijkheid wil, ook al is de voetballerij nou eenmaal moeilijk te voorspellen." De Jong speelt vandaag bij de eerste oefenwedstrijd van het sei zoen, bij W Dongen, waarschijn lijk nog niet mee. Ook zijn Oran je-collega's Willems en Narsingh zullen zeker geen hoofdrol vervul len in het duel met de amateurs. Voor Willems (22) zijn het net zul ke spannende tijden als voor De Jong. „Ik heb inmiddels met meer- STAATSSTEUN dere clubs gesproken", zo bevestig de de linksback gisteren op De Herdgang. Onder meer AS Monaco is geïn teresseerd in een overname van de PSV'er, die zijn beslissing over de toekomst nog even uitstelt. Vol gens hem is een langer verblijf bij PSV en de daarbij behorende ver lenging van zijn contract wel dege lijk ook een optie. Daarmee zou Willems er in Eindhoven op voor uitgaan en kunnen afspraken wor den gemaakt over een toekomsti ge transfer, net zoals dat in het ver leden bijvoorbeeld bij Georginio Wijnaldum gebeurde. Dezelfde keuze Rondom Narsingh is op dit mo ment ook nog niets concreets naar buiten gekomen. Hij komt voor de zelfde keuze te staan als Willems en kan ook door bij PSV. Beide contracten lopen in het midden van volgend jaar af. Of Stijn Schaars vandaag in Don gen meedoet, is nog onduidelijk. Formeel was het gisteren de eer ste dag waarop hij niet meer op de loonlijst bij PSV staat. „Normaal gesproken houdt het nu op en toch sla ik de deur nog niet hele maal dicht. Er zijn wel contacten met andere clubs, maar op dit mo ment is er nog geen overeenstem ming. Als PSV het goed vindt, blijf ik tot die tijd, of heel mis schien nog langer, gewoon hier." yggï UITSLAGEN 8 71 011 003201 „Jammer", zei de treurende 44-jarige Nederlander. Krajicek merkte dat de teleurstelling als 'coach' enigszins vergelijkbaar is met het gevoel dat hij als speler had na een nederlaag. „Het is dat ik hier ook voor de radio werk en vanaf dinsdag ga meedoen aan het oudemannentoernooi, maar het liefst was ik nu meteen naar huis gegaan. Even weg van het toernooi, van alles, het ver lies verwerken." Wawrinka stelde zwaar teleur en maakte maar liefst 47 onnodige fouten en verloor in vier sets: 6-3 3-6 6-7 (2) en 3-6. De samenwer king met de voormalig Wimble- don-winnaar voor het grassei zoen leverde Wawrinka slechts één zege op. Op Queen's vloog hij er onlangs al uit in de eerste ronde. Krajicek ambieert een toe komst als coach van een (poten tiële) topper. „Het is natuurlijk lastig om in zo'n korte tijd veel te veranderen. Ik wist dat het in de eerste twee ronden lastig zou kunnen worden." Het publiek op het centercourt genoot van Del Potro. De 27-jari- ge Argentijn, de voormalig num mer vier van de wereld, is terug na talloze polsoperaties. Na af loop was hij geëmotioneerd: „Dit voelt als mijn derde car rière. Ifeel alive." zaterdag 2 juli 2016 Aangever en afmaker in dubio Rik Elfrink Eindhoven EINDHOVEN De uitspraak van de Europese Commissie in de staatssteun-kwestie rond om vijf Nederlandse voetbal clubs pakt voor hen positief uit. Dat stelde de Financial Ti mes gisteren. Willem II, FC Den Bosch, MVV, NEC en PSV sloten in het verle den deals met overheden en die liggen al enkele jaren on der het vergrootglas van de Commissie. Maandag zou een uitspraak volgen. PSV-aanvoerder Luuk de Jong heeft weer eens een voorzet van Jetro Willems binnengekopt. foto pro shots TENNIS Londen (Eng). Wimbledon. Mannen, tweede ronde: Del Pot- ro (Arg) - Wawrinka (Zwi/4) 3-6 6-3 7-6 (2) 6-3, Berdych (Tsj/10) - Becker (Dui) 6-4 6-1 6-2, Tsonga (Fra/12) - Monaco (Arg) 6-1 6-4 6-3, Kyrgios (Aus/15) - Brown (Dui) 6-7 (3) 6-1 2-6 6-4 6-4, López (Spa/22) - Fognini (Ita) 3-6 6-7 (5) 6-3 6-3 6-3, Pouille (Fra/32) - Young (VSt) 6-4 6-3 6-3. Tussenstand: Djokovic (Ser/1) - Querrey (VSt/28) 6-7 (6) 1-6 (gestaakt vanwege regen). Derde ronde: Federer (Zwi/3) - Evans (GBr) 6-4 6-2 6-2 Vrouwen, tweede ronde: S. Wil liams (VSt/1) - McHale (VSt) 6-7 (7) 6-2 6-4, Pavlyuchenkova (Rus/21) - Putintseva (Kaz) 7-5 6-1, Strycova (Tsj/24) - Rodina (Rus) 6-4 6-0, Beek (Dui) - Sasno- vich (WRu) 6-2 6-1. Derde ronde: V. Williams (VSt/8) - Kasatkina (Rus/29) 7-5 4-6 10-8, Suarez (Spa/12) - Erakovic (NZe) 6-2 6-2, Koeznetsova (Rus/13) - Moore (GBr) 6-1 2-6 6-3. VOLLEYBAL World League, B-groep. Mannen. Groep G: Nederland - Egypte 3-1 (25-19 21-25 25-18 25-16), Zuid-Korea - Tsjechië 3-0 (25-18 25-21 25-20). De meest complete gids voor de Tourliefhebber 76 pcujGfva's lArZMjtSij ftAjXM, Verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar, Vivant 'J.IJi-i# Met een zuur gezicht zag Richard Krajicek gisteren dat Stan Wawrinka, de Zwitser die hij dit grasseizoen van advie zen voorziet, uitgeschakeld werd door de comeback-man Juan Martin del Potro. Pim Bijl Londen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35