zó verschillend 29 EK-debutant Wales schakelt favoriet België uit en maakt zich op voor een halve finale tegen Portugal. De klap bij de Rode Duivels zal nog lang nadreunen. LÏÏÏe De spitsen van Burnley en Rea ding. Zij zorg den er gisteren voor dat een van de topfavo rieten voor de Europese titel sneuvelde. Hal Rob- son-Kanu (Reading) kapte en draaide simpel om vervolgens de 2-1 voor Wales te maken, vlak voor tijd knikte Sam Vokes (Burn ley) schitterend de derde treffer achter Thibaut Courtois. En dus vierde het forse aantal supporters van Wales groot feest in Lille. Van de debutant op het EK zou volgens veel kenners snel afscheid worden genomen. Maar woensdag in Lyon staat de ploeg van Chris Coleman gewoon tegen over Portugal. In de halve finale nog wel. Dat moet wel gebeuren zonder verdediger Ben Davies en vormgever Aaron Ramsey, die door een tweede gele kaart ge schorst moeten toekijken. Wales had het gisteren zwaar in de openingsfase. België ging door waarmee de ploeg in de achtste fi nale tegen Hongarije (4-0) was geëindigd: flitsend spel. Maar na de openingstreffer van Radja Nainggolan was het opeens over met de Rode Duivels. En daar was een simpel treintje uit Wales voor verantwoordelijk. Met slecht vier wagonnetjes. Vier spelers van Wales vormden giste ren bij de loepzuivere corners van Aaron Ramsey keer op keer een rij tje. De Belgische verdedigers had den geen idee hoe de door Cole man verzonnen variant op te los sen. Als de bal was genomen waaierden de spelers uit, profite rend van het afblokken van de te genstanders. Aanvoerder Ashley Williams mocht zo na een half uur vogelvrij inkoppen en plotse ling stond Wales weer op gelijke hoogte met de Belgen. Kopkracht De Belgen dachten na rust de boel wel weer recht te trekken. Maar van Eden Hazard gisteren geen spoor. Kevin De Bruyne? Ook hij kon het verschil niet maken. Bondscoach Mare Wilmost hoop te nog op Marouane Fellaini, die Louis van Gaal dit seizoen bij Manchester United ook vaak uit de brand hielp met zijn kop kracht. Maar uitgerekend Fellaini, samen met Thomas Meunier, liet zich kort na rust ringeloren door Robson-Kanu. De bonkige spits kapte zich vrij en schoot keurig de 2-r achter Courtois. De spelers van Wales voelden dat dit de kans van hun leven was om historie te schrijven. De man nen van Coleman vechten al het hele EK met ziel en zaligheid om tegentreffers te voorkomen. De schitterende 3-1 van Vokes zorgde voor een volksfeest in Lille én in de straten van Cardiff. Voor Coleman betekent de schit terende prestatie wel dat hij zijn hoogzwangere vrouw Charlotte Jackson wederom zal moeten ver- tellen dat ze zichzelf zal moeten redden. De bevallige presentatrice van Sky Sports kan elk moment hun tweede baby ter wereld brengen. Maar voor de als altijd driftig kauwgum kauwende Cole man is er geen twijfel. Zolang Wales nog kans heeft om kam pioen van Europa te worden, blijft hij in Frankrijk. Voor de zwaar aangeslagen Bel gen is de kwartfinale, net als twee jaar terug bij het WK in Brazilië, het eindstation. Alleen verloor de ploeg toen van het Argentinië van superster Lionel Messi, terwijl gis teren het Wales van Robson-Ka nu en Vokes de gouden lichting beentje wist te lichten. „We heb ben een kans laten liggen die we mogelijk nooit meer krijgen. We hebben echter dezelfde fouten ge maakt als tegen Italië", was Cour tois kritisch. Wangedrag fans onderzocht Nolito vertrekt naar City EK IN CIJFERS zélf aan de bal. Met de overtui ging dat vermaak ook tot succes leidt. Hartstocht Dan Italië, juist om andere rede nen nu geprezen. Om coach Anto nio Conté natuurlijk, tot het ma niakale afhamerend op team geest en bereidheid. Met de over tuiging dat discipline en harts tocht ook tot succes leidt. Een ploeg die geen overtuigende per centages balbezit nodig heeft om te winnen. Liever niet zelfs. Precies ook dat past in de histo rie van het Italiaanse elftal. Al toont dit EK wel een trendbreuk, zo zonder échte sterren. Althans, zonder gearriveerde spelers die ie dere doorsnee voetballiefhebber kent. Hoe Italië in Frankrijk ge groeid is van een ploeg zonder verwachtingen naar dé uitdager van titelfavoriet Duitsland, toont parallellen met het Italië dat in 1982 wereldkampioen werd. Ta melijk uit het niets stunten. Een collectief, o zo moeilijk te ver slaan. Löw weet het. In zijn vooruit blik op de wedstrijd van van avond stelde hij geleerd te heb ben van die bewuste ontmoeting tijdens het laatste EK. In vergelij king met die wedstrijd is Italië in middels op zeven plaatsen gewij zigd. De vier die er toen ook bij waren? Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli en Leo nardo Bonucci. Juist het stalen verdedigingsblok waar alle plan netjes van Conté op leunen. Duitsland zal er mee moeten af rekenen. Om Europees kampioen te worden, om te laten zien dat Duitsland hét voetballand van Eu ropa is, maar dus ook om af te re- kenen met het gevoelige verleden i, Andrea Barzagli (I), Leonardo Bonucci (m) en Giorgio Chiellini wa tegen Italië. ren erin 2012 ook bij. foto getty images zaterdag 2 juli 2016 Mikos Gouka WALES 3 Teleurstelling bij de Belgische sterspeler Eden Hazard, die zijn stempel niet op het spel van België kon drukken, foto pim ras Gouden lichting België maakt het weer niet waar De disciplinaire commissie van de UEFA is een on derzoek gestart naar wangedrag van fans tijdens het kwartfinaleduel tussen Polen en Portugal. Een fan van Portugal betrad tijdens de verlenging het speelveld. Supporters van Polen staken vuurwerk af en waren betrokken bij vechtpartijen. Zijn Italianen de nieuwe Duit sers? De Squa- dra Azzurra maak te dit EK drie van de vijf doelpun ten in de 88ste minuut of later. De Spaanse aanvaller Nolito verruilt Celta de Vigo voor Manchester City. De 29-jarige international, die bij alle vier de EK-wedstrijden in Frankrijk in ac tie kwam, ondertekende bij de nieuwe club van de Spaanse trainer Pep Guardiola een contract voor vier jaar. KWARTFINALES Wales - België 3-1 (1-1). 13. Nainggo lan 0-1,30. A. Williams 1-1,55. Robson- Kanu 2-1, 85. Vokes 3-1. Scheidsrech ter: Skomina (Slv). Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Davies, Chester, Gunter, Ramsey (Wales), Fellaini, Al- derweireld (België). Wales: Hennessey, Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor, Allen, Ram sey (90. Collins), Ledley (78. King), Ba- Ie, Robson- Kanu (80. Vokes). België: Courtois, Meunier, Alderwei- reld, Denayer, J. Lukaku (75. Mer- tens), Nainggolan, De Bruyne, Witsel, Carrasco (46. Fellaini), R. Lukaku (83. Batshuayi), Hazard. Programma. Vandaag, 21.00 uur: Duitsland - Ita lië. Morgen, 21.00 uur: Frankrijk - IJs land. HALVE FINALES Programma. Woensdag: Portugal - Wales Donderdag: Duitsland/Italië - Frank rijk/IJsland. Finale op zondag 10 juli in Parijs. TOPSCORERS 1. Griezmann (Frankrijk), Morata (Spanje), Bale (Wales)3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29