Naan 26 Lezers helpen lezers Wat eten we vandaag? GEHOORD... Anouk Kam (23) Ingrediënten Nigelle of nigellazaad is in de grotere supermarkt, toko en Turkse of Marokkaanse win kel te koop. Ze vormen onderdeel van het Bengaalse 5 kruidenpoeder. Bereiding Los de gistkorrels met de suiker op in 2-3 eetlepels warm water en laat de oplossing staan tot zich bellen gaan vormen. Zeef de bloem in een kom en strooi zout langs de rand. Meng de gistoplossing met de yoghurt, maak een kuil in de bloem en schenk de op lossing samen met de ghee hierin. Meng en voeg de rest van het water toe. Maak tot een egaal geheel en kneed dan enkele minuten. Bestrijk een kom met wat olie, leg de deegbal hierin en dek af met folie. Laat 11/2- 2 uur rijzen. Kneed het deeg kort door en verdeel in 8 ballen. Rol deze tot een cirkel uit, pak het deeg dan op en trek het tot de karakteristieke lang werpige druppel uit. De randen mo gen iets dikker zijn dan het midden. Verhit intussen een koekenpan tot heet. Voeg telkens 1 of 2 ovale deeg stukken toe en bak tot zich blazen vormen en de naan begint te kleuren. Draai om en bak de andere kant. Draai de naan nog kort om zodat er geen ongebakken stukken zijn. Bestrijk de naan aan 1 kant met de gesmolten ghee of boter en nigella- zaadjes. Hou warm in een oven. Komende dagen 3 VRAGEN AAN zaterdag 2 juli 2016 Wilt u ook een oproep doen? E-mail dan een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg-formaat) naar lezershelpenlezers@pzc.nl. Op 31 juli 1916 liep de Wilhelmi- na op een mijn en zonk. Vol gens de krant van 1916 brak de Wilhelmina doormidden. Duiker Vic Verlinden tekende de Wilhelmina zoals ze nu op de zeebodem ligt, met een ka pot voorschip. Wie was de schilder? Bestaat het schilde rij nog? Gerard M. Nieuwenhuize, Grijps- kerke, gmnieuw@xs4all.nl Ik ben op zoek naar familie/nabestaanden van W. Geldof. Het laatste gewoond hebbende in Sachsen-Anhalt, Duitsland: Strafte der Freund- schaft 15, D-38836 PAB- STORF. Jan Geldof, 0118-436165, Vrou wenpolder, info@jangeldof.nl Voor een groot, vierjaarlijks in ternationaal Citroën-evene- ment (ICCCR), ben ik op zoek naar Euromastmateriaal. Mi niatuurtjes en afbeeldingen, werkelijk alles is welkom. Ik wil het materiaal gebruiken als 'tegenhanger' van de Eiffel- toren. Hans Groeneveld, hansgroeneveld1@hefnet.nl Vrouw van 59 jaar, ongewild kin derloos, zoekt lotgenotencon tact met iemand van dezelfde leeftijd. Janet Es, janet.kinderloos@hotmail.com Wie helpt mijn zoontje van bijna 3 jaar aan supermarktmini's? Hij speelt er de hele dag mee. Wiljan Lammers, Eindhoven, Wiljanlammers@hotmail.com Voor vrienden zoeken we een ij zeren stapelbed van 80 x 190 cm. De beugels en het spiraal moeten ingebouwd worden in een bus, dus topkwaliteit is niet noodzakelijk. Wilma van Oeffelt-Tabben, 0174 384623, f.oeffelt@upcmail.nl Wie kent Heny Sarucco? Haar vader kwam uit Suriname en was na de oorlog havenmees ter in Padang, W. Sumatra. Bei den zijn we in 1948 naar Neder land gekomen. Zij ging naar de Marva en trouwde met Henk Eind jaren 50 woonde ze in Rhoon. Annie Smit, 010 4207625, a.zimmerman@kpnplanet.nl It GEEN KRANT ONTVANGEN? 088-0561510 Vragen over VERHUIZING OF VAKANTIE? 088-0139910 Abonneren U kunt gebruikmaken van onze aanbiedingen via pzc.nl/abonneren of neem contact op met onze klantenservice voor een aanbod. Klantenservice Wilt u een vakantie of verhuizing doorgeven, uw abonnement beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910 van maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur. Of geef uw wijzigingen online door via pzc.nl/service. Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur bezorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorgklacht? De bezorgservice is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-17.00 uur. Op zaterdag van 8.00-12.00 uur. U kunt 24 uur per dag online uw bezorgklacht doorgeven via pzc.nl/service of via 088-0561510. Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn onze leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nalezen op pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren. Auteursrechten Alle auteursrechten en databankrechten ten aan zien van de inhoud van deze uitgave worden uit drukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij de PZC c.q. de desbetreffende makers. PZC De Persgroep Nederland Edisonweg 37e, Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 HOOFDREDACTIE SALESDIRECTIE Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde REDACTIES Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus 145 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Heeft u tips voor de redactie? Mail naar redactie@pzc.nl 088-0130200 JANNY VAN DER HEIJDEN Een struise vrouw beent de Etos bin nen, op zoek naar de eerste de beste verkoopster. Ze vraagt met een stem alsof ze 112 belt: „Ik zoek iets voor een vrouw die net bevallen is." De opgeschrikte ver koopster: „Loopt u maar even mee. Wat dacht u van de ze bodymousse met badschuim?" De vrouw op dwin gende toon: „Kiest u zelf maar. Maak er wat moois van." Als geste van de drogisterijketen, krijgt de dame er nog een babyshirtje bij. „Is het een jongetje of een meisje?" De vrouw kijkt ver twijfeld, maar roept dan: „Een meisje.... Maar dat is 'n gok." Meerdere klanten hebben inmiddels hun hoofd naar de vrouw gedraaid. „Ja, weet ik veel. Lo la, die naam heb ik onthouden. Maar ze hebben ook net een veulentje gekregen. Was het nou het veulen dat een meis je was of de baby?" Waarop ze haar tele foon pakt en gaat bellen. Ze is er snel uit. „Doe maar een roze shirt, zowel het veu len als de baby is een meisje, hoor ik hier." Iris van den Boom Goed, het is nogal een regenachtige zomer in Nederland. Maar we hoeven kinderen gelukkig nog niet met een bootje naar school te sturen. In de Zuid-Chinese stad Duchang heeft het een week achter elkaar geregend. De hele stad is overstroomd en er lijkt maar geen einde aan te komen, foto afp uit Tilburg De studente wilde haar ouders verrassen. Ze deed alsof ze in een schoe nenwinkel werkte, maar ze zat in de schoolbanken. Waarom? „Mijn ouders zijn net ge- I scheiden en kunnen wel wat goed nieuws ge bruiken. Ze dachten dat ik fulltime in een schoenen winkel werkte, terwijl ik ei genlijk keihard aan het le ren was. Daarmee wilde ik hen verrassen." 2 Gelukt? „Zeker. Ik praatte een paar keer bijna mijn mond voorbij, maar ze waren enorm verrast. Mijn moe der kon het niet geloven en mijn vader kon zijn tra nen niet bedwingen." 3 En nu? „Mijn oplei ding Communicatie aan de Fontys Hoge school afmaken, dan car rière maken!" BIJGERECHT 8 stuks 2 theelepels gistkorrels 1 theelepel suiker 150 ml warm water 300 gram bloem 1 theelepel zout 5 eetlepels yoghurt 2 eetlepels gesmolten ghee of geklaarde boter extra om te bestrijken 1 opgehoopte theelepel nigella zaadjes MAANDAG Gnocchi uit de oven Gnocchi, meestal op basis van aard appelen en bloem, zijn simpel te berei den. DINSDAG Quinoa-, hazelnoten- en granaatappel salade Deze salade kan prima van tevoren worden bereid. Houd dan wel de dres sing apart. WOENSDAG Haringsalade van het Rijksmuseum Een haringsalade met Hollandse Nieu we uit het nieuwe kookboek van het Rijksmuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26