c699 Peter Langhout Reizen SHOW CULTUUR 25 Mijn zoon leest alles, maar vindt het meeste een beetje wijvengezeur Boek nu de mooiste reizen incl. vele extra's 10-daagse rondreis Ierland en gesprek aan de lange keukentafel met uitzicht op de achtertuin. Het is een heerlijke, zo niet de beste plek in huis. Sas kia Noorts werkkamer is op de eer ste verdieping, maar ze werkt ei genlijk altijd hier. Waar alles bin nen handbereik is, koffie, crois sants, en voor na het werken wijn. En waar haar drukke leven zich af speelt. De hondenuitlaatservice komt huisgenoot Lola ophalen. Dochter Julia, die achter het huis woont, loopt in en uit. Zoon Mat- hieu komt langs, vrienden schui ven aan. „Of ik in deze drukte kan wer ken? Ja en nee. Ik vind het niet erg om een bepaalde mate van bedrij vigheid om me heen te hebben. Maar het is niet zo dat ik hier mijn boeken schrijf. Al het voor werk gebeurt hier, maar het echte schrijven doe ik in mijn huis op Ibiza. Op een gegeven moment verlang ik er echt naar om hele maal in m'n eentje op die berg te zitten. Schrijven gaat daar veel be ter dan hier, er is een totale rust en dat heb ik nodig." „Halverwege het schrijven dacht ik ineens hoe bizar het is dat films een soundtrack hebben en boeken niet. Je kunt een verhaal heel goed vangen in een liedje. Het geeft het net even iets extra's. En het is na tuurlijk ook gewoon een marke- tingding, maar dat vind ik niet erg. „Julia schrijft heel mooie num mers. Ze heeft me los daarvan ook geholpen met het boek. Er komt een 17-jarig meisje in voor. Julia is 21, maar kan zich nog goed voor stellen hoe het is om 17 te zijn. Als ik twijfelde over hoe dat meisje iets zou aanpakken of oplossen be sprak ik dat met Julia." „Ja, ze leest alles. Mijn zoon Mat- hieu ook, maar hij vindt het mees te een beetje wijvengezeur. Mat- hieu en ik hebben samen een co lumn, dus met hem zit ik meer op een schrijflevel. Mathieu is kunste naar en werkt ook vaak hier in huis. Staat er een week lang een enorm doek in de kamer. Het is heel fijn en vertrouwd om zo met elkaar te werken. Dan zit de hele familie een potje creatief te zijn. Het moment dat er irritaties zijn, is ook het moment dat het doek weer uit de kamer verdwijnt, of ik naar Ibiza ga." „Ik geloof wel dat mannen geïnti mideerd kunnen zijn door mij. En dat heeft niks met ijdelheid of nar cisme te maken, het is wat ik zie en ervaar. Mannen vinden me in teressant en willen ook best met mij een nacht, of meer, mee naar huis. Maar als het erop aankomt willen ze toch gewoon dat ik 's avonds een maaltijd voor hen in el kaar draai. De meeste geliefden konden niet met mijn roem, als je dat zo wilt noemen, omgaan." „Dat is het ook. Ik heb nu een nieuwe foto op de opslag van mijn boek. Zwart-wit, ik lach niet uitbundig en houd mijn hoofd ook niet quasi schuin. Een don't fuck with me-foto zo je wilt. In ie der geval een sterke, krachtige fo to. Dat hoort ook bij het boek na tuurlijk. Een vriend zei meteen: 'Schitterende foto, maar deze moet je maar niet op Tinder zet ten.' Dat is dus wat zo'n foto doet: mannen schrik aanjagen. Dat vind ik vreemd. Waar vrouwen onge looflijk zouden vallen op een man die zich sterk en krachtig profi leert, vinden mannen dat echt niet leuk." „Inderdaad. En ik denk ook dat het gat op dit moment steeds gro ter wordt. Mannen hebben die in haalslag nog niet gemaakt, terwijl vrouwen heel hard zijn gegaan. Die hebben goede banen, een fijn inkomen, die hebben die hele af hankelijkheid van zich afgeschud. Mannen, helemaal die van mijn generatie, zien die vrouw toch nog steeds achter dat aanrecht. „Gelukkig vinden jongere man nen, zeg maar de generatie van mijn zoon, die gelijkwaardigheid tussen man en vrouw eigenlijk heel vanzelfsprekend. Er is dus hoop. Neemt niet weg dat het voor vrouwen van mijn leeftijd het best lastig is om een leuke man te vinden die oké is met hun zelfstandige, onafhankelijke leven. Ik was laatst op een verjaardag en daar waren vrouwen met topba- nen die allemaal klaagden over de bekrompenheid van mannen van hun leeftijd, de vijftigers." „Precies. Al die vrouwen hadden allemaal tien, vijftien jaar jongere vriendjes. En dat snap ik. Al zijn die relaties natuurlijk geen lang le ven beschoren. Want het hoofd stuk kinderen is voor zo'n vrouw geweest, terwijl die jonge jongens uiteindelijk vader willen worden. En nee, ik heb geen jonge vriend. Ook geen oude vriend overigens. „Weet je, toen het voor mij een beetje begon met die boeken kreeg mijn ex-man overal de vraag of hij daar nou tegen kon. Te- gen zo'n hardwerkende, bekende vrouw. Mannen zeiden letterlijk tegen hem: 'Ik zou dat niet kun nen'. Terwijl als het andersom is, als je met een politicus bent ge trouwd die nooit thuis is, dan zegt iedereen: 'Wat doet hij het goed hè? Je zal wel trots zijn'." „Ik wilde vooral laten zien hoe het tegenover elkaar staat. Het le ven van Anne in vergelijking tot mannen in dezelfde positie. Om dat zij op televisie is, wordt ze al leen maar op haar uiterlijk beoor deeld, daar hebben mannen geen last van. Ze wil zich kwetsbaar op stellen, maar durft niet. Terwijl kwetsbaar zijn juist een kracht is. Maar dit boek is geen statement te gen seksisme. Ik wil gewoon dat verschil dat er nog steeds is laten zien." „Niet snel. Door te sporten krijg ik rust in mijn hoofd. Dat is overi gens nog best een opgave want ik haat sporten. Als ik echt goed uit mijn hoofd wil komen, ga ik dan sen. Op Ibiza kan dat, lekker fees ten en dansen. Daar kan ik uit mijn dak gaan. En ook heel fijn dat het niet in Nederland is." „Het is natuurlijk gewoon een cij fer. Het is echt niet zo dat ik vol gend jaar grijs haar en hangtieten heb. Maar ik vind het wel heftig, ja. Want ondertussen beginnen de jaren natuurlijk te tellen. Er zijn momenten dat ik denk: wie is dat oude wijf? Oh ja, dat ben ik. Dat is geen lekker gevoel." M Laat u inspireren! zaterdag 2 juli 2016 'Ik geloof wel dat mannen geïntimideerd zijn door mij Saskia Smith Je boek heeft een soundtrack, What to do?, geschreven en ge zongen door je dochter Julia. Laatje ook je columns aan haar lezen? In je nieuwe boek worstelt Anne, een bekende televisiepresentatri ce, met het feit dat mannen geïn timideerd zijn door haar status. Herkenbaar? Dat maakt de liefde ingewikkeld. Je moet dus maar net iemand treffen die heel zeker van zich zelf is. Je komt dan al snel uit bij een jon gere geliefde. 44 Is dat iets wat je expliciet hebt willen benoemen in het boek? Staat je hoofd weieens stil? Je wordt volgend jaar 50. Is dat een dingetje of gewoon een cij fer? Huidpijn van Saskia Noort is van af 5 juli te koop. Ambo Anthos, 19,99 euro. compleet v.a. Maak kennis met de historie, de mensen, de authentieke tradities en de overweldigende pracht van vele vierkante kilometers ongerept natuurschoon in Ierland. We bezoeken de hoofdstad Dublin, de Cliffs of Moher en maken een tocht langs de toeristische route Ring of Kerry waar indrukwekkende uitzichten, geweldige landschappen en typisch Ierse dorpjes aan ons voorbijtrekken. De echte natuurliefhebbers mogen deze reis naar Ierland niet missen! Inclusief Vervoer per luxe bus Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Verblijf in diverse middenklasse hotels o.b.v. halfpension Overtocht met de ferry Calais-Dover v.v. Overtochten Ierland per ferry Stena Line v.v. Koffie met gebak op de heenreis x—n Afscheidsbuffet in Nederland LJ Vertrek 5 aug. en 9 sept. Reiscode:BE40102 sMuViifr'tM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25