Wietze wordt vader: 'Dit kun je zelfs in een filmscript niet bedenken' 24 SHOW CULTUUR ANGELA KIJKT TV De nieuwe thriller 'Huidpijn' van bestsellerauteur Saskia Noort gaat over de keerzijde van bekend zijn, en het verschil tussen mannen en vrouwen dat er nog steeds is. Herkenbaar, Saskia? Wéér over het EK? Ja, toch weer even over het EK. Omdat er zo weinig an ders is op tv. Maar vooral omdat ik het zo zielig vind voor Tom Egbers. Want ik snap het niet. Wat is nou zijn rol dit toernooi? Van de anderen is het duidelijk. Henry Schut is de presentator, Frank Snoeks is de commentator en Bert Maalderink is de plaaggeest van de Belgen. Maar wat doet Tom? Die hangt nu al weken rond in Frankrijk voor hooguit vijf minuten spreektijd in Studio Fran ce, ergens in de marge van de uitzending. Neem afgelopen donderdagavond. Toen had ik zó met hem te doen na dat ellendige Polen- Portugal. Hij stond daar maar op een lelijk en winderig industrieterrein in Lille, waarschijn lijk al de hele verlenging en strafschoppenserie lang. Geen kip op straat, geen historisch voetbalsta dion in zicht waar hij zich geestelijk een beetje aan kon warmen en dan begeeft zijn stem het ook nog. Voor wat? Een anekdote over de diva Ronaldo en een paar woorden over het blessu releed bij Belgie. Voor wie? Vijf mannen in de studio in Hilversum en de paar kijkers thuis die nog wakker waren. Zonde van het geld en vooral zonde van de menskracht. Want we hebben het wel over een van de kroonprinsen van de NOS. Hij mag dan standaard zijn kam vergeten en de onheb belijkheid hebben nét langs de camera te kij ken in plaats van erin - hij is wel de enige sinds het vertrek van Mart Smeets die een zin begint, vijf zijpaden bewandelt en dan diezelf de zin toch nog correct afrondt. Een kwaliteit die ik zeer bewonder. Yolanthe doopt zoon op Ibiza Dj Ruud de Wild naar BNR Quote van de dag 'Als ik de tijd kon terugdraaien, zou ik beter naar mijn moeder luisteren' Geef die man dan ook echt wat te doen daar in Frankrijk. Verzin iets. Zo moeilijk is het toch niet. Laat hem portretten maken van opvallen de spelers. Of van spelers met een opvallend verhaal. Dat kan hij als geen ander. Alles is be ter dan hem doelloos rond te laten hangen op een lelijk, winderig industrieterrein in het noorden van Frankrijk, toch al niet de meest in spirerende plek op aarde. Een troost: Tom mag over iets meer dan een week met vakantie. Lekker naar Zuid-Frank rijk, lekker niets doen. Hij is getraind. Mattie ontdekte twee maanden geleden dat hij niet de biologi sche vader is van 'zijn' eind maart geboren tweeling. In de moeilijke periode die daarop volg de kregen Wietze en zijn vrouw en radio-dj Lieke Veld juist het blije nieuws dat ze begin januari ouders worden. „Ik had het jou al eerder ver teld Matt", zei Wietze gisteroch- tend op de radio, toen hij het ba- bynieuws wereldkundig maakte. „Ik vond het best lastig, daar kan ik eerlijk over zijn. We weten na tuurlijk allemaal wat er gebeurd is de afgelopen maanden." Mattie zei oprecht blij te zijn voor zijn radiovriend. „Ik vind het uit de grond van mijn hart echt fantastisch. Wat ik echt niet wil, is dat mensen jou feliciteren en vervolgens een arm om mij heen gaan slaan van: hoe gaat het met jou?" De twee verbazen zich over de ontwikkelingen van de af gelopen maanden. Wietze: „Dit kun je zelfs in een filmscript niet bedenken." TOM XESS XAVA Het doopritueel van Xess Xava, het zoontje van Yolanthe en Wesley Sneijder, heeft vandaag plaats in een so ber godshuis op Ibiza. Die kerk betekent veel voor voor zijn moeder. De bij eenkomst blijft strikt privé. RADIO Ruud de Wild (47) keert terug op de radio. De voormalige 538-dj gaat van af 5 september elke middag op BNR het pro gramma Ask Me Anything presen teren. Daarin be antwoordt hij vra gen van luiste raars over actue le thema's. zaterdag 2 juli 2016 —Actrice Lindsay Lohan, die jarenlang het nieuws domineerde vanwege aanvaringen met justitie en verslavingen, zou alles anders doen. FOTO'S JACQUELINE DE HAAS Qmusic-dj Wietze de Jager (27) vond het heel lastig om zijn ra diomaatje Mattie Valk (31) te vertellen dat hij vader wordt. Marlies van Leeuwen Mattie (I) en Wietze delen op de radio hun privéleven met el kaar en de luisteraars, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24