Gecondoleerd, mogen we uw spullen? extra voordelig voor families met kinderen corendon 15 HIER SCHIJNT DE ZON WEL! Club Paradiso De Nijverdalse Rikie Dommerholt (71) is intens verdrietig over het overlijden van haar zus Annie (83). En dan krijgt ze een brief van Kringloop Enschede. Die wil de spullen van haar zus wel komen halen. Dommerholt is geschokt, verdrietig, gekwetst. Boos ook. Het eerste woord dat haar te bin nen schiet is: aasgieren. „De brief kwam echt binnen een week nadat de overlijdensad vertentie in de krant had gestaan. ]e bent als familie in diepe rouw. Hoe respectloos kun je zijn? Het laatste waar je op zit te wachten is een brief, gestuurd uit winstbejag. Dit klinkt wel erg naar: de één zijn dood is de ander zijn brood." Kringloop Enschede is een van de drie kringloopwinkels in de stad. De gewraakte brief begint met een condoleance. Daarna bie den ze hun diensten aan. 'We be grijpen dat er in deze moeilijke tijd veel op u afkomt. Wij hopen u enigszins van dienst te kunnen zijn, via onze regionale ophaal dienst.' Rikie Dommerholt: „Ik zie ze zo zitten met de krant op tafel, kij kend door een rouwadvertenties. 'Dat is een echtpaar, die hoeven we niet te schrijven. Oh, kijk; dat is een alleenstaande, die wel'. Ik word er weer verdrietig van als ik eraan denk." De alleenwonende oud-lerares Annie is de eerste van Rikies ne gen broers en zussen die overlijdt. Ze overleed aan een salmonella besmetting. „We verkeerden een week tussen hoop en vrees. He laas heeft ze het niet gehaald." De Nijverdalse heeft een klacht inge diend bij de kringloopwinkel. De familie wil dat ze stoppen met zul ke 'kwetsende speuracties'. De eigenaar van Kringloop En schede aan de Emmastraat, Willie de Leeuw, wil amper reageren, maar heeft geen twijfel bij de han delwijze. „Zo'n 99 procent van de mensen is blij met ons aanbod. In veel gevallen moet in korte tijd een huis worden leeggehaald. Bij verzorgingshuizen soms binnen een week en wij kunnen daarbij helpen. Ik kan die mevrouw excu ses aanbieden, meer kan ik niet doen." Nadere vragen wil De Leeuw niet beantwoorden. Op de website staat niet tot hoe ver de 'regionale ophaaldienst' rijdt. De winkel wordt aangepre zen als 'gespecialiseerd in het vak kundig ontruimen van woningen De brief kwam echt binnen een week nadat advertentie in de krant had gestaan en bedrijfspanden'. 'Bijvoorbeeld bij overlijden, emigratie, faillisse ment, scheiding.' Rikie kan het zich niet voorstellen 'dat 99 pro cent blij is' met zo'n aanbod. „De mensen aan wie ik het vertel zijn zonder uitzondering geschokt." En niet alleen over het gevoello ze aanbod. De brief is op het stan daard papier van de Enschedese winkel geprint. Met opzichtig on deraan een olijk lachend manne tje. Met de wervende tekst: 'Dan komt het goed terecht'. Rikie: „Ronduit ergerlijk. Terwijl je zo'n verdriet hebt, prijzen ze zichzelf aan met een lachend mannetje." Dommerholt denkt er ook aan een klacht bij de Reclame Code Commissie in te dienen. „Want het is in mijn ogen een vorm van reclame maken. Laat ze gewoon een advertentie zetten in de krant bij de overlijdensberichten! Maar ja, dat kost ze natuurlijk geld." Rouwende families laat je met rust, vindt Branchevereniging Kringloopbedrijven Nederland (BKN). Ze reageert daarmee afwij zend op de werkwijze van Kring loop Enschede. „Het riekt een beetje naar lijkenpikkerij", zegt be stuurder Marcel van Goch, zelf ei genaar van vijf kringloopwaren huizen. „Wij doen het niet en ik zou het onze leden ook absoluut afraden. Ik ken er ook geen die dat doet. Het is respectloos." Kringloop Enschede is niet aan gesloten bij de BKN. De leden zijn voornamelijk niet-commercieel werkende winkels. Van Goch weet dat families soms in verzor gingshuizen binnen enkele dagen een kamer of woning moeten ont ruimen. Maar zelf als winkel ac tief naar zulke klussen op zoek te gaan, is 'echt ongepast', vindt hij. WÊW NU VANAF Turkije Alanya retourvlucht f transfer V HOTEL Algarve Ultra All Inclusive VERTREK JULI corendon.nl ©02375106O6 m zaterdag 2 juli 2016 DaMtMpUmm Rikie Dommerholt is verdrietig over het overlijden van haar zus en gekwetst door de brief van de kringloopwinkel, foto bert kamp Een Enschedese kringloopwin kel speurt overlijdensadverten ties in de regio af, naar adressen waar misschien wat te halen is. Dat valt fout. Lucien Baard Nijverdal/Enschede Rikie Dommerholt, familie Famiüe toppers 2 volw. 2 kind. 2 volw.+2 kind. 2 vol w. 2 kind. 10 t/m 14 juli v.a €699 2 volw. 2 kind. €2599 17 t/m 19 juli v.a. €799 >2 volw.+2 kind. €2989 21 t/m 26 juli v.a. €859 2 volw. +2 kind. €3189 11 12 juli v.a. 649 2 volw. 2 kind. €2279 25/7 t/m 2/8 v.a. €899 '2 volw.+2 kind. €2999 29 t/m 31 aug. v.a. €599 2 volw. 2 kind. €2099 10 11 juli v.a. €699 -2 volw.2 kind. €2539 14 t/m 21 juli v.a. €749 2 volw. 2 kind. 3039 23/7 t/m 1/8 v.a. 799 2 volw. 2 kind. 3039 900 m van het privé zandstrand 4 grote buitenzwembaden Diverse bars restaurants Beoordeeld met een 8.4 Aegean View Aqua Resort ArArArArAii inclusive I Bingo Albufeira A/AnkA/All Inclusive Rethymno Mare iklk'lklklk'All Inclusive AUGUSTUS AUGUSTUS AUGUSTUS Meerdere waterglijbanen watertoestellen Beoordeeld met een 8.4 Dé manier om voordelig op vakantie te gaan. Laat u verrassen!!! Op ca. 100 m. van het strand Beoordeeld met een 8.1 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15