14 NI Tien jaar geleden werd het gezin een nieuw huis beloofd. Tot het WK en de Spelen naar Rio kwamen Over iets meer dan een maand is foto graaf Pim Ras (49) terug in Rio de Janei ro. Dan gaat het om foto's van de olympische presta ties van Dafne, Ranomi en Epke. De laatste keer in Rio de Janeiro ging het Ras om de lokale bewo ners. Nooit eerder zag hij hoeveel impact het grootste sportevene ment van de planeet kan hebben op een stad. Namens kinderhulp organisatie Terre des Hommes keek hij door zijn lens rond in de favela's in de Braziliaanse metro pool. Een expositie van zijn werk is vanaf dinsdag de rest van de maand te zien in de Grote Kerk in Naarden-Vesting. Enerzijds vertellen Ras' beelden hoe kinderen en hun ouders wer den verdreven naar nog kleinere krotten vanwege de Spelen en het WK voetbal van 2014. Tegelijker tijd laten ze blijdschap zien, het najagen van dromen - ondanks al les. Neem met Ras een taxi naar de favela McLaren, zie hoe de chauffeur huivert als hij de be stemming doorkrijgt. Daar gaat hij niet heen, voor geen prijs. Hij stopt 500 meter voor de wijk. Treed binnen in het krot waar de 10-jarige Jessica woont met haar ouders, zus en broertje. Bijna tien jaar geleden werd het gezin een nieuw, beter huis beloofd. Tot dat het WK en de Spelen aan Rio werden toegewezen, toen was dat alles opeens belangrijker dan hun woning. De muren zijn van hout, het dak bestaat uit golfplaten. Stro mend water heeft de familie niet. Vorig jaar werd er een stenen muur gemetseld. Jessica, met stra lende lach: „Het is nu veel beter. De regen kwam hier altijd naar binnen, nu niet meer." Straks is Ras terug in Rio. „Als ik bij het zwembad sta, gaat het mij toch echt om die allesbepalen de foto van Ranomi. Maar mijn ge dachten zullen nog wel afdwalen naar de 550 mensen die naast het zwembad woonden en werden weggejaagd voor de Spelen." 'IfW - zaterdag 2 juli 2016 Nooit eerder zag fotograaf Pim Ras hoeveel impact het grootste sportevenement van de planeet kan hebben op een stad. Een expo sitie van zijn werk is vanaf dinsdag te zien in Naarden. fotos pim ras Pim Ras ziet andere kant van medaille Jeroen Schmale Rio de Janeiro i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14