f 135 1 gratis Schitterend Slovenië! EUWS 11 IS-persbureau Amaq meldt dood 20 gijzelaars in Dhaka Voor het eerst heeft de zelf rijdende auto Tesla een dodelijk ongeluk veroorzaakt. Nederlandse Tesla-bezitters geloven niet dat hun wonderauto heeft gefaald. „Ik blijf de autopilot gebruiken." Afvoer Rijn op 'olympisch niveau' Brown zocht de grenzen op. Dat moet je niet doen Half miljoen naar rk-jongerendagen rinaf Crash met Tesla in Williston, Florida, 7 mei m pharosreizen Vlak nadat Islamitische Staat gisteravond via zijn persbureau Amaq de verantwoordelijkheid had opgeëist voor de aanval op een populair restaurant in Dha ka, claimde de terreurorganisa tie ook dat meer dan twintig mensen zijn gedood. Deze be richten zijn door de autoritei ten in de hoofdstad nog niet be vestigd. De gijzelingsactie in de diplomatieke wijk van Dhaka heeft wel aan ten minste twee agenten het leven gekost. Dat heeft Benjir Ahmed, de com mandant van de speciale poli- De 40-jarige Ameri kaan Joshua Brown gaat de geschiedenis in als het eerste slachtoffer van de zelfrijdende auto. Op 7 mei, maakte de automaker gisteren be kend, schoot een Tesla Model S onder een kruisende vrachtwa gen door. Volgens het bedrijf za gen de camera's de witte truck niet vanwege de laagstaande zon. De auto werd gescalpeerd en kwam tegen een paal tot stil stand. Brown overleed ter plekke. De eerste dode door een zelf rijdende auto levert het bedrijf van Elon Musk ladingen kritiek op, maar Tesla-rijders lijken op Apple-fanaten. Ze zijn verliefd op het product en willen er geen kwaad woord over horen. De Tesla S, een volledig elektrische auto, is tot op heden een van de meest geavanceerde zelfrijdende auto's die voor consumenten te koop zijn. Hij geeft gas, stuurt en remt. Voegt zelfstandig in en uit en navigeert door het verkeer. Op YouTube is een filmpje van een slapende Tesla-rijder een hit. „Brown wist wat hij deed", reageert technologiewatcher en Tesla-rijder Vincent Everts. „Hij zocht de grenzen van de moge lijkheden op. Dat moet je niet doen. Ik gebruik de autopilot 90 procent van de tijd. Maar al leen op snelwegen als het niet druk is, werk ik op mijn telefoon. Anders let ik altijd op. Mijn auto rijdt veel veiliger dan de mens. Een derde van de mensen zit ach ter het stuur te whatsappen. Mijn Tesla heeft al minstens tien onge lukken voorkómen." „Een Tesla met autopilot is een genot om te rijden", vindt Eric Beers, voorzitter van de Vere niging Elektrische Rijders. „Ik heb mijn handen bij het stuur, maar pak ook mijn telefoon om mailtjes te sturen. Wat verschrik kelijk dat dit nieuws nu naar bui ten komt. Het kan gewoon niet dat de vrachtwagen niet is ge zien." Dat is ook niet zo. Tesla's zijn ook uitgerust met sonar en radar. Mogelijk staan die te laag afgesteld en zagen ze de vracht wagen op hoge wielen niet. Vol gens Tesla-ceo Musk 'dacht' de software waarschijnlijk dat de truck een verkeersbord was en reed de auto daarom door. De NHTSA, de Amerikaanse Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW), gaat een onderzoek doen naar de autopilot van Tesla. De Nederlandse RDW niet, de autopilot is vorig jaar goedge keurd toen Tesla het systeem via een software-update in de auto's activeerde. „Je moet bij hogere snelheden je handen aan het stuur houden. De Tesla is geen zelfrijdende auto, de systemen zijn ondersteunend", zegt Hans van Geenhuizen van de RDW. Dat vindt ook universitair hoofddocent Jan Broersen, die on derzoek doet naar kunstmatige intelligentie van zelfrijdende au to's. „De autopilot wint altijd van de mens, aan de andere kant: een mens had die vrachtwagen wel gezien. Nu praat iedereen over de fouten en niet over de talloze ke ren dat het goed gaat." tie-eenheid gisteravond laat be kendgemaakt. Twee veiligheids functionarissen raakten ge wond. Een groep van acht of ne gen gewapende mannen, ver moedelijk terroristen, vielen eerder op de avond het restau rant Holey Artisan Bakery bin nen. Dat is populair bij buiten landse bezoekers. Volgens CNN worden twintig mensen, zowel gasten als personeel, gegijzeld. Een ontsnapte werknemer ver telde dat de daders 'Allahu Ak- bar' (God is groot) riepen toen ze naar binnen stormden. f cinuub Kinderen t/rn 11 jaar 3-daagS& mor& '\y\o\\i^w/& zaterdag 2 juli 2016 DHAKA 'Tesla voorkomt juist ongelukken' DEN HAAG Nog nooit is in juni zo veel water via de rivieren Rijn en Maas Ne derland binnengekomen als de af gelopen maand. Door de hevige regenval heeft de Rijn bij Lobith volgens Rijkswaterstaat de afge lopen week een gemiddelde af voer bereikt van 4.330 kubieke meter per seconde. Dat zijn bijna twee olympische zwembaden. Gemiddeld komt er in juni bijna de helft (2.200) het land binnen. De Maas noteerde met vier keer meer dan normaal een record. Ton Voermans Rotterdam —Vincent Everts, technologiewatcher Kom genieten van de natuur in Slo venië, een van de groenste landen van Europa! Ga je te voet of per mountainbike op verkenning in het Pohorje-gebergte? Het uitzicht is hier adembenemend mooi! Bezoek je ook de prachtige stad Maribor? En steek je ook een dagje de grens over naar Oostenrijk? Profiteer van een scherp geprijsde vakantie inclusief diners en veel leuke activiteiten! Je logeert in Hotel Bolfenk in Podravska in de bergregio Pohorje. Het hotel ligt op 1050m hoogte waardoor je een schitterend uitzicht hebt over de bergen en Maribor. Vanuit het hotel loop je zo de bossen in. Met een kabelbaantje kun je naar het dal. Het hotel heeft een restau rant, binnenzwembad, wellnesscen- trum en een fitnessruimte. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/gelezen-in/ dagbladen of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 74208. KRAKAU Bijna 563.000 jongeren hebben zich als deelnemer ingeschreven voor de rooms-katholieke We reldjongerendagen met paus Franciscus in het Poolse Krakau. Het organiserend comité meldde gisteren dat het grootste deel van de pelgrims uit gastland Po len komt. Grote groepen komen ook uit Italië, Frankrijk, Spanje en de Verenigde Staten. Het organi serend comité verwacht echter in totaal 1,5 miljoen mensen op de Wereldjongerendagen. W euro p.p. zoekcode 74208 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 7x dinerbuffet welkomstdrankje 1x rit met de kabelbaan dagelijks entree tot wellness- centrum (sauna en zwembad) 1x bezoek regionaal museum Maribor gratis wifi en parkeren activiteitenpakket Prijzen 4 dagen 8 dagen 02/C7-15/09 135 299 Prijzen in p.p. o.b.v. van een tweepersoons kamer. Kijk voor de prijzen van de appartementen (vanaf €189,- per appartement per 4 dagen) op onze site. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,27 p.p.p.n.) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). Technologiewatcher Vincent Everts: „Mijn auto rijdt veel veiliger dan de mens." foto jan de groen De autopilot van de Tesla negeert de vrachtwagen. De auto rijdt onder de vrachtwagen door. De Tesla (zonder bovenkant) komt tientallen meters verder tot stilstand. AUTOVAKANTIES VAN ANWB (max. 2 kinderen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11