10 NI De bikini is jarig. Precies 70 jaar geleden droeg een vrouw voor het eerst het setje dat nog altijd heer en meester is op stranden overal ter wereld. jaren 80 1907 jaren 60 2016 üfi 70 zaterdag 2 juli 2016 De echte doorbraak Ursula Andress kwam in de Bondfilm Dr. No in 1962 uit het water lo pen in een bikini, zelfverzekerd en met een mes op haar heup hangend. De jaren 60 waren de tijd dat de bikini écht doorbrak: het waren de jaren van de sek suele revolutie én de emancipa tie van de vrouw. Grenzen Badmode werd 'kleiner en bloter' maar er bleken wel gren zen. De monokini was in de jaren 70 en 80 populair, maar tot een definitie ve doorbraak kwam het niet. Gearresteerd Zwemster Annette Kellerman stapte in 1907 in zee in een revolutionair zelf ontworpen badpak, dat haar benen deels bloot liet. Toen Keilerman weer uit het water kwam, werd ze gearresteerd. Een vrouw met ontblote benen, dat kon (nog) niet. 4 Primeurtje voor Cannes Brigitte Bardot was een van de eerste actri ces die zich publie kelijk in een bikini hulde, speels en lonkend, op het strand tijdens het filmfestival van Cannes in 1953. ■4 Boerkini Toen Marks Spencer een paar maanden geleden zijn 'boerkini' presenteer de, brak er een schandaal uit. Waren bad pak en bikini vroeger te bloot, nu is de boer kini - volgens sommigen - te bedekkend. r, Naaktdanseres De Fransman Louis Réard had de leiding in de kledingwinkel van zijn moeder in Parijs. En op 5 juli van dat jaar - bijna 70 jaar geleden - hield hij een modeshow in een zwembad. Alleen: niet één mannequin durfde zijn creatie aan te trekken. Uitein delijk paradeerde Micheline Bernardini, een 19-jarige naakt danseres, met de out fit die hij de naam bikini gaf. Frank Renout Bo in badpak In de jaren 80 maakte het badpak weer een (tij delijke) opmars door. De reden: de film 10 werd een kaskraker, vooral vanwege de scènes met actrice Bo Derek in badpak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10