Koningsdrama 8 NI Ê^KOOPJEDEALNL) ^aanbiedingen van Hij was dé favoriet om de nieuwe partijleider van de conservatieven te worden: Boris Johnson. Tot rechterhand Michael Gove zich ook meldde voor het leiderschap. Resultaat: Johnson trok zich terug. Boris is niet geschikt voor het leiderschap. Daarom stel ik me nu kandidaat Nu slechts 79,95 Nu slechts €14,95 Nu slechts 12,95 Vanaf slechts 7,95 Vanaf slechts 39,95 e actie van Jo hnson is de zoveel ste bizarre wen ding in de Britse politiek, die na de uitslag van het EU-referendum is veranderd in een waar ko ningsdrama. „House of Cards is een soort Teletubbies vergeleken met deze situatie", zei een con servatief Lagerhuislid treffend. Het was al een puinhoop bij de tweede partij van het land, Labour, nadat bijna de gehele partijtop het vertrouwen in lei der Jeremy Corbyn had opge zegd. Een leiderschapsverkie zing volgt waarschijnlijk deze zomer. Gisteren was het dus de beurt aan de Tories, die ook op zoek moeten naar een nieuwe leider nu David Cameron bin nenkort opstapt. Het leek een gelopen race, Boris Johnson, ge zicht van het Leave-kamp was de absolute favoriet. Maar, ineens is alles anders: Johnson doet niet eens een po ging om premier te worden en trekt zich terug. Het lijkt erop dat hij er geen vertrouwen meer in had dat hij de interne strijd om het leiderschap van de conservatieven zou gaan winnen. De doodsteek voor zijn pre mierplannen lijkt de kandidaat stelling van vertrouweling en vriend Michael Gove. Broeder moord, een mes in de rug van Johnson: hij en Gove streden de afgelopen maanden zij aan zij hartstochtelijk voor het Lea ve-kamp. Samen gingen zij voor de Brexit, samen wonnen zij het referendum. Minister van Justitie Gove had geen ambities om het land te leiden na een Brexit, zei hij keer op keer in interviews: „Ik zou geen premier kunnen zijn, ik heb het talent er niet voor, ik wil echt geen premier worden", waren zijn woorden. De ver wachting was dat hij zijn part ner Johnson zou steunen in zijn kandidaatstelling voor het leiderschap van de conservatie ven, en dus het premierschap. Zij aan zij, net zoals tijdens de campagne. En toen was daar ineens de verklaring van Gove: „Boris is niet geschikt voor het leider schap, daarom stel ik me nu kandidaat." Het nieuws sloeg in als een bom, en direct kwamen de geruchten op gang dat veel conservatieve politici overlie pen van kamp Johnson naar kamp Gove. Een paar uur later verklaarde Johnson geen gooi te doen naar het premierschap. En nu? Nu gaat de strijd door met vijf kandidaten: Michael Gove, Theresa May, Steven Crabb, Andrea Leadsom en Liam Fox. De Lagerhuisleden maken de komende weken een eerste schifting, zij selecteren twee kandidaten waar de achter ban van de partij dan over mag stemmen. Theresa May, de huidige mi nister van Binnenlandse Zaken, lijkt goede papieren te hebben na een sterke speech voor haar kandidaatstelling. Gove is op dit moment favoriet om de an dere kandidaat te worden, maar de vraag is wel of mensen in de partij hem nog genoeg vertrou wen, nadat hij Johnson zo hard heeft laten vallen. Begin september wordt er ge stemd, dan weten we wie de Conservatieve partij, Groot-Brit- tannië, en de onderhandelingen over de uittreding van de EU moet gaan leiden. vrijdag 1 juli 2016 korting korting korting korting Ecolamp Air Desinfector Ontwikkeld in samenwerking met Philips Medical Weg met bacteriën, virussen en schimmels Allergieën als hooikoorts of een dierenallergie worden sterk verlicht Ideaal voor mensen die snel ziek worden Adviesprijs 249,95 Korting 68% U bespaart: €170,- 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs 59,95 Korting 87% U bespaart: 52,- PHILIPS Healthcare Adviesprijs 79,59 Korting 81% U bespaart: 65,- Adviesprijs 29,95 Korting 57% U bespaart: €17,- 3D Virtual Reality Bril van Mr. Handsfree Bekijk 3D video's, fims en speel 3D games Werkt met ALLE smartphones! Zeer eenvoudig in gebruik; plug Play Vele gratis apps en video's gratis te downloaden Originele Apple EarPods (nieuwste versie) Optimale geluidskwaliteit, diepe en rijke bastonen Geschikt voor handsfree bellen Goede bescherming tegen transpiratie en water Afspelen van muziek en video regelen met de afstandsbediening Adviesprijs 99,95 Korting 60% U bespaart: 60,- Prachtige Vintage Vloerkleden in 4 verschillende maten Beschikbaar in 8 verschillende designs Met prachtige retro vintage design, zeer trendy Met vakmanschap geproduceerd, gaat levenslang mee Eenvoudig te reinigen met de stofzuiger Nieuwe voorraad meer modellen!!! BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPberPay (^fKl NIET TEVREOEN? GELO TERUG! 1 Dramatische strijd om het leiderschap bij de Tories Suse van Kleef Londen D Michael Gove

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8