ri Haven Breskens kost extra geld Eg Kunstraad zoekt talent 6 ZEEUW! Wel extra lokaal nodig bij brede school De bouw van de brede school is volgens de Hulster fracties de uitgelezen kans voor het eerst een bibliotheek in het dorp te krijgen. En dat mag wat kosten. Van de vier opties, van 'goedkoop' (9500 euro) tot de meest uitgebrei de en duurste (ruim 50.000 euro), om een mediatheek in de nieuw te bouwen brede school in Sint Jansteen te krijgen, gaat onder po litiek Hulst de voorkeur overdui delijk uit naar de duurste variant: een mediatheek met ook een on bemande toegankelijkheid en met een uitgebreide boekencollectie voor zowel jeugd als volwassenen. De Hulster wethouder Frank van Driessche bestempelde een mediatheek in de brede school twee weken geleden nog als te duur. De PvdA nam de becijfering van Van Driessche niet zomaar klakkeloos aan en wilde weten hoe het onderzoek naar de moge lijke mediatheek precies in zijn werk is gegaan. Directeur Rudi Crombeen van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen schotelde de leden van de commissie Samenle ving in de hun vergadering daar om vier opties voor met een gede tailleerde kostenberekening. Het is natuurlijk geen verras sing dat Crombeen zelf groot voor stander is van een 'DBOS' (De Bieb Op School) in Sint Jansteen. Voor een goede woordenschat van kinderen is lezen cruciaal „Lezen en voorlezen is cruciaal voor de woordenschatontwikke ling van kinderen." Commissiele den voegden daar aan toe dat het ook een uitstekende ontmoetings plek is voor volwassenen. PvdA'er Ron de Kort vindt dat een bieb hoort in het grootste dorp van de gemeente Hulst. „Ik pleit heel sterk voor de duurste voorziening, al kost het 50.000 eu ro. Carry Nijskens van het CDA was het met hem eens. Eric de Kind (Algemeen Belang Groot Hulst) riep in herinnering dat de Steense bieb er niet alleen is voor de inwoners van Steen, maar dat inwoners van Absdale, Heikant en Kapellebrug er ook gebruik van zullen maken. Zelfs de SP op teerde voor de duurste variant. „We moeten niet moeilijk doen over 3000 euro", aldus Ger van Unen. Wel onderschreven de fracties de mening van Johan Gooshou- wer van Groot Hontenisse. Hij wil eerst wel eens van Crombeen vernemen hoeveel volwassenen uit Sint Jansteen nu gebruikma ken van de bibliotheek in Hulst. Want als dat er maar een handvol zijn, dan is de duurste variant niet bepaald nodig." Van Driessche drukte de com missieleden op het hart dat de me diatheek behoorlijk duurder zal uitvallen omdat op de bouwteke ning van de brede school geen ruimte voor een mediatheek is in getekend. Die komt er dus nog eens bij. Er is nu alleen rekening gehouden met de basisschool, een kinderdagverblijf en een sportlo- kaal met toneelvoorzieningen. Dat De Warande niet met hun activi teiten naar de brede school wil, vinden fracties een gemiste kans. De Kunstraad Hulst zoekt dertig kunstenaars voor een tentoonstel ling tijdens de Open Monumen tendagen. Het thema is dit jaar iconen en symbolen. De Open Monumenten dagen worden gehouden in het weekend van 10 en 11 september. In Hulst zijn er exposities op ver schillende plekken te bezoeken, zoals in het stadhuis. Ook kunnen mensen kunst bekijken op loca ties die normaal gesloten zijn voor publiek. Artistieke talenten kunnen zich opgeven door te mailen naar info@kunstraadhulst.nl, liefst met foto van het kunstwerk en vermel ding van afmetingen, wat voor soort werk het is, de titel, eventue le verkoopprijs en de adresgege vens van de maker. Er moet ook een link zijn met het thema en er kan één werk per kunstenaar wor den getoond. Inschrijven kan tot 15 augustus. De eerste dertig in schrijvingen krijgen na die datum bericht. De gemeente Sluis wil het haven gebied in Breskens nieuw leven inblazen. Er komt onder meer een viscentrum - met museum en visveiling - en de jachthaven wordt groter. Kostendrager is de bouw van ruim vierhonderd ap partementen. Projectontwikke laars dragen daarvoor de verant woordelijkheid. Sluis steekt één miljoen euro in het project en schiet de voor- bereidingskosten voor. Die wor den, na goedkeuring van alle plannen, terugbetaald door de ontwikkelaars. Tot nu toe ging het om 652.000 euro. Dat is niet genoeg, melden B en W aan de gemeenteraad. Dat komt vooral doordat onderhandelingen met het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) over aankoop van de haven uitlo pen. Sluis heeft de haven nodig om de plannen uit te kunnen voeren. „We hadden gehoopt dat we er rond deze tijd uit zouden zijn", meldt wethouder Jack Werkman. „Er is een taxatie ge daan, maar de RVB wil daar aan vullingen op. Dat zorgt voor ver traging." Dat betekent niet dat de onder handelingen moeizaam verlo pen, benadrukt Werkman. „De RVB heeft sommige gegevens nu eenmaal nodig om de ver koop te verantwoorden, anders gaat de minister mogelijk niet ak koord. We hopen er in septem ber alsnog uit te zijn." Ondertussen moet wel de pro jectleiding worden betaald en blijft er juridisch advies nodig, en dat kost geld. De Sluise raad wordt gevraagd om 100.000 euro extra. De raad besluit deze maand over het voorstel. IN DE REGIO GEFLITST IN DE BERM MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 1 juli 2016 Roep om bieb in Sint Jansteen Sheila van Doorsselaer Sint Jansteen Rudi Crombeen, directeur bibliotheek Sophie Stockman Hulst Marlijn de Koning Breskens De voorbereiding van de ambiti euze havenplannen in Bres kens loopt uit en kost meer geld. De Sluise gemeenteraad moet daarom een ton extra uit trekken. De rekening wordt, als de plannen uiteindelijk door gaan, wel doorgestuurd naar projectontwikkelaars. WESTDORPE Vier dagen kermis feest Kermis is niet zo maar kermis in Westdorpe. Het is vier dagen feest met veel muziek. Rockband Frontaal (foto) staat zater dag om 21.30 uur in café De Tukker. In 't Oude Raedhuis speelt dan folkband Woodworks. Zon dag gaat het verder met om 15.30 uur muziekvereniging Ei kels Worden Bomen in De Tukker en om 18.00 uur een Eddy Wally look-a-like en om 21.00 uur Wart Snauwaert en Wim Claeys in 't Oude Raedhuis. DJ Peter draait maandaga vond in hetzelfde ca fé, waar zondag, maandag en dins dag ook gaaibol- wedstrijden zijn. In De Kirke is zaterdag om 9.30 uur een koersbaltoernooi en dinsdag om 9.30 uur een kermisvie- ring. SAS VAN GENT Foodevent voor fietsenstalling De Lions Club Oost Zeeuws Vlaanderen houdt morgen een 'foodevent' op de Markt in Sas van Gent. Vanaf 12.00 uur kunnen bezoe kers allerlei verschil lende soorten hap jes en drankjes ko pen bij foodtrucks. Er is ook live mu ziek. De opbrengst van het evenement gaat naar de bouw van een overdekte fiet senstalling bij mfc De Statie. Het Food event duurt tot on geveer 22.00 uur. AXEL Het staat in de berm vol met ondergewaardeerde wil de bloemen en planten. Kunstenaar Jos Poel uit Leuven wil laten zien dat deze wildgroei óók mooi is. Dat doet hij met de expositie 'geflitst in de wegberm' die te zien is in de Waterto ren van Axel. Er zijn allerlei geperste bloemen en planten te bewonderen, op ware grootte. Of beter gezegd: foto's daar van. Dat geeft een bijzonder effect: „Prachtig, het lijken wel schilderijen", merken de bezoeksters Netty en Joke op. Ge flitst in de wegberm is te zien tot en met 27 augustus. De wa tertoren is van woensdag tot en met vrijdag geopend van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur. Toegang is gratis, foto camile schelstraete VRIJDAG AARDENBURG Marktstraat 18, 10.00-17.00 uur: Ge meentelijk Archeolo gisch Museum; AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar ten; 14.00 uur: Bin go; 19.00 uur: Jeugd soos Downtown; BRESKENS Pano- ramaweg, Nieuwe Sluis, 10.00-17.00 uur: Vuurtoren geo pend; CUNGE Zaal Mal- pertuus, 13.30 uur: Prijskaarten, wande len; GROEDE Muziek tent bij Grote Kerk, 19.30 uur: Groede Open Airconcert troubadour Bennie de Vet; Grote Kerk, Exposi- tie "Terug in Zee land", werken op pa pier van Louravan der Meule met ver nissage 2 juli, 19.30 uur (expositie is t/m 31 juli) HULST Steenstraat 28,14.00-17.00 uur: Museum Vier Am bachten, met wisse lexpositie Metsers kunstenaarsfamilie, tot 24 juli (foto); De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge, bin go; Curamus Zoute- straat 28,14.00 uur: Schilderen; Basiliek, 20.00 uur: Orgelconcert Sietze de Vries; KLOOSTERZAN- DE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; PHILIPPINE Mos selmonument, 14.00 uur: Dorpswande ling gidsenteam; SINTJANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL 'tMeu- lengat, 13.30 uur: Bil jarten; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos; Schuttersterrein 19.00 uur: Schieting op staande wip; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; IJZENDIJKE Zaal 24,14.00 uur: Bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82