'Breuk dreigt in Labourpartij' 319 349 499 499 509 509 559 619 799 9 Wie de familie verlaat, behoudt niet zijn privileges. Europese leiders zien niets in een Groot-Brittannië dat kiest van een menukaart. Kras.nl/fietsreizen of bel 0900-96977o,p, Niet meer of minder Europa, maar betere resultaten Op hun eerste vergadering in 43 jaar zonder een Brit aan tafel mar keerden de 27 resterende Europe se leiders gisteren meteen hun positie voor de loodzware exiton derhandelingen, die waarschijn lijk dit najaar beginnen. Daarin krijgen de Britten niets cadeau. „Toegang tot onze binnen markt vereist dat ze alle vier on ze vrijheden accepteren, inclusief die van het vrije personenver keer", aldus een afgemeten Euro pees president Donald Tusk na af loop van de vergadering. „Er komt geen Europa a la carte." Ook de Duitse bondskanselier Merkel wil niet dat de Britten gaan shoppen. „Wie de familie verlaat, moet er niet op rekenen dat zijn plichten verdwijnen en zijn privileges blijven bestaan." Zij koppelt het vrije kapitaalver keer, waarmee de City in Londen zich nog enigszins als financieel centrum zou kunnen handhaven, net als Tusk aan het vrije perso nenverkeer. Dat is ook de keihar de eis van de Midden- en Oost-Europese landen onder lei ding van Polen, dat zelf bijna één miljoen onderdanen in het Vere nigd Koninkrijk heeft zitten. De verklaringen zijn een eerste signaal dat Europa het spel hard gaat spelen. De leiders in Brussel, vastbesloten één lijn te trekken, balen dat Londen in zijn eentje het moment bepaalt waarop de exitonderhandelingen beginnen, maar dat ligt nu eenmaal zo vast. Intussen bereiden ze zich er al wel met man en macht op voor. „Het is onbegrijpelijk dat men sen die maanden campagne heb ben gevoerd voor een vertrek, niet hebben nagedacht over wat er moet gebeuren als het een maal zover is", aldus Commissie voorzitter Jean-Claude Juncker. Woede is er in Brussel ook om dat niemand in Londen de verant woordelijkheid neemt om de Brexit formeel in Brussel aan te melden. De Britse premier Came ron acht zich daartoe niet geroe pen, omdat hij van 'blijven' was, brexiteer Johnson is in geen vel den of wegen te bekennen. De leiders van de 27 overblij vende lidstaten bogen zich giste ren ook kort over hun eigen toe komst zonder Groot-Brittannië. Er gaan stemmen op voor zowel meer als minder Europa, maar in tussen lijkt vooral de Nederland se lijn - een 'beter' Europa - aan steun te winnen. 'Europa rele vant maken voor de burgers', noemt premier Mark Rutte dat, bijvoorbeeld door groei, banen, veiligheid en minder migranten. „Het gaat niet om meer of min der Europa, maar om betere resul taten", aldus ook Merkel gisteren. „Minder jeugdwerkloosheid kan zowel door meer samenwerking als door regels te schrappen." Op een nieuwe top in september in Bratislawa praten de 27 verder. Nederland en België zijn intus sen in een stevige strijd verwik keld om vertrekkende Britse be drijven binnen te halen. België werft actief. „Ik heb liever dat be drijven naar Vlaanderen, Brussel of Wallonië komen dan dat ze naar Nederland gaan", aldus pre mier Michel. Rutte: „Dat gaat sub tieler, maar ook bij ons staat de deur open. En zeker de regio rond Amsterdam is erg in trek." „Jeremy, ik weet dat je van de par tij houdt. Maar het is heel duide lijk dat jouw leiderschap de toe komst van Labour in gevaar brengt. Dus ik vraag je: alsje blieft, luister naar de partijtop en neem ontslag." Haar smeekbede is de zoveelste poging van partijprominenten om hem over te halen op te stap pen. Maar Corbyn weigert te luis teren. Het zorgt voor pijnlijke si tuaties. Tijdens het vragenuurtje gisteren in het Lagerhuis deden zijn collega's geen moeite meer om hun onvrede te verbergen. Maar Corbyn blijft herhalen dat hij door een gigantische meerder heid van partijleden is gekozen. De crisis in de oppositiepartij raakte dit weekeinde in een stroomversnelling toen Corbyn Jeremy, jouw leiderschap brengt de toekomst van Labour in gevaar zijn schaduwminister van Buiten landse Zaken ontsloeg. Het diep tepunt kwam toen Labourparle- mentariërs dinsdag stemden over een motie van wantrouwen te gen Corbyn. En dus volgt er deze zomer een leiderschapsverkiezing. De kans is daarbij aanzienlijk dat Corbyn 'gewoon' weer terugkeert als be langrijkste man. Uit een recente peiling blijkt dat bijna 60 procent van de Labourleden achter hem staat. En zij mogen uiteindelijk hun nieuwe leider kiezen. Een Lagerhuislid waarschuwde voor een definitieve breuk bin nen Labour. „Als hij wint, dan be staat de kans dat er 150 van onze parlementariërs weigeren met hem te werken." Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en Neder landse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee op reis óf huur voordelig een Batavus/Gazelle toerfiets of E-bike. Nu vele reizen met 100% vertrekgarantie. Het Sauerland Langs de Moezel Beieren Tirol Zwarte Woud het Rijndal De Duitse Oostzeekust Normandië langs de Seine Het Loiredal Toer door Tirol Cöte d'Azur Provence De wereld is Kras Complete fiets-/busreizen Last Minute-korting donderdag 30 juni 2016 Britten krijgen geen Europa a la carte Frans Boogaard Brussel —Angela Merkel Oud-Labourminister Tessa Jo- well keek gisteren recht in de camera toen ze live op tv een persoonlijke oproep deed aan leider Jeremy Corbyn. Suse van Kleef Londen —Tessa Jowell, oud-minister Fietsreizen Het 'Land der Duizend Bergen' bezit uitstekend bewegwijzerde paden. Fiets mee naar o.a. Winterberg, de Diemeisee en de Kahler Asten. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/46046 Volg de vlakke fietspaden langs de rivier naar gezellige wijnstadjes als Cochem en Koblenz. Verblijf in 3* familiehotel met zwembad. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/46008 Fietsreis met een fantastisch decor gevormd door bergen, groene dalen en kastelen. Met o.a. Schloss Neuschwanstein en Füssen. Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/46013 Zeer populaire reis. Over vlakke routes door bossen, velden en langs hofboerderijen. Tevens naar het kleurrijke Colmar en Straatsburg. Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/46029 5 dagen 5 dagen 7 dagen 7 dagen Kust, natuur en steden! De routes nemen u mee door natuurgebieden met bossen en tientallen meren naar o.a. Schwerin en de Schaalsee. Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/46003 Prachtige combinatie van kust en achterland. Via het groene Seinedal naar de kust naar o.a. het schilderachtige havenstadje Honfleur. Incl. de 'Route Velo du Lin' naar Dieppe Zie: Kras.nl/46250 Fiets door de 'Tuin van Frankrijk' langs wijngaarden en indruk wekkende kastelen als Blois, Chambord, Chevemy en Sully sur Loire. Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/46196 We fietsen langs de rivieren de Ziller en de Inn met zicht op de altijd aanwezige bergen. Met o.a. Innsbruck, Rattenberg en Landeck. Gezellig 3-sterren familiehotel Krone Zie: Kras.nl/46246 7 dagen 7 dagen 7 dagen 9 dagen 10 dagen Geliefde reis langs de kust, lavendelvelden, wijnstreken en chique badplaatsen als Antibes, Cannes en St. Tropez. Incl. 5 x lunchpakket. Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/46199 (bus) en /46200 (vlieg) Daarom boekt u uw fietsreis bij Kras: Ervaren Nederlandse fietsreisleider Gratis uw eigen fiets meenemen Comfort Class touringcar met moderne fietskar Iedere dag een andere route van ca. 40 tot 50 km vjy' Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds De wereld Dé specialist in fietsvakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9