Verstrikt tussen twee Filippijnse vrouwen 37.° *L™ Rl Bouterse beroept zich op veiligheid NIEUWS 7 Branden deels onder controle S5 Neo speaker! Apple iPhone 6s S7 smartwatch! HDAGENh "e goedkoopste van Nederland ven opbouwen. „Broeder Maas- bach was heel duidelijk", vertelt een gemeentelid. „Hij vroeg me om naar zijn kantoor te komen en begon over mensen in mijn fa milie die waren overgestapt naar een andere kerk. Hij zei: breek met ze. Toen ik dat weigerde, zei hij: 'dan scheiden onze wegen hier. Je kiest ervoor om hen te volgen'." „Het idee dat je moet breken met je ouders, kun je in ieder ge val herleiden op een uitspraak van Jezus", zegt godsdienstsocio loog en sektenkenner Hijme Stof fels van de Vrije Universiteit (VU). „Dat je om hem te kunnen volgen je ouders 'moet haten'. De meeste pinkstergemeenten vatten dat op als: je moet zorgen dat Jezus in je leven op de eerste plaats staat. Maasbach neemt dat heel letterlijk." Wim Peters, die vanaf 2006 tot begin dit jaar lid was van de kerk gemeente, zegt dat de voorgan ger hem meermaals verslag uit bracht nadat hij mensen ertoe had aangezet om te breken. Pe ters: „Dan vertelde Maasbach: ik heb die en die gezegd dat hij con tact met familie moest verbre ken - 'toedeledokie'." Maasbach maakt er geen ge heim van. Hij waarschuwt zijn volgelingen in enkele preken die op internet staan, dat het soms nodig is om banden door te snij den. „Je moet bréken! Ja, maar broeder David... het is mijn fa milie. Nou, wat!" buldert hij. Het is, zo waarschuwde hij, geen tijd om sentimenteel te doen over familiebanden. „Bedenk dat je in de eerste plaats toebehoort aan God en de gemeenschap van mensen die hem écht volgen." LOS ANGELES De hevige vuur zeeën in de natuurgebieden van centraal Californië zijn groten deels onder controle. De vele pro fessionele brandbestrijders en vrijwilligers waren er gisteren in geslaagd zandgangen te graven rond 60 procent van het getrof fen gebied bij Lake Isabella, onge veer 180 kilometer ten noorden van Los Angeles. 'Erskine', zoals de brand wordt genoemd, is een van de grootste en meest ver woestende in zijn soort. Afgelopen zondag reed Henk Nuijts met zijn zoontje Jake (11) én zijn nieuwe vriendin van 22 in de plaats Naval op het eiland Bil iran, toen er plotseling een motor rijder naast de auto opdook die het vuur opende. Nuijts overleed later in het ziekenhuis. Een kleinzoon van het slachtof fer bevestigt dat het om de 74-jari- ge Nederlandse zakenman gaat. Zijn zoontje werd in de borst ge troffen, maar is voor zover bekend buiten levensgevaar. Hij ligt nog in het ziekenhuis. Nuijts' jonge vriendin bleef ongedeerd. Wie was de opdrachtgever voor de schutter? Zowel op de Filipij- nen als in Nederland wijzen fami lie en bekenden van Henk Nuijts naar de twee Filipijnse vrouwen met wie hij een relatie heeft. Nuijts leefde al jaren op de Fili- pijnen. Zijn Nederlandse klein zoon Stevie (25) is een afstamme- ling uit de tijd dat zijn opa Henk nog met een Nederlandse ge trouwd was. EAlweer enkele de cennia geleden ontmoette de za kenman de Filipijnse Jigie, die meer dan een kwart eeuw jonger is. Met haar kreeg hij zoontje Jake die tijdens de schietpartij in de au to zat. „Maar een paar maanden gele den kwam hij ineens een 22-jarig grietje tegen", zegt Stevie. „En daardoor liep zijn relatie met Jigie in de soep. Jigie is sinds korte tijd ook in Nederland, om te werken. Maar ze waren nog getrouwd." Ste vie bevestigt de verhalen uit de Fi- lipijnen dat zijn opa en Jigie sa men een stuk grond bezaten dat Henk voor veel geld heeft ver kocht. Jigie zou ontevreden zijn met het deel van het geld dat zij ontving. Om die reden wijzen be kenden van Henk Nuijts op de Fili- pijnen naar Jigie als 'brein' achter de liquidatie. Onzin, zegt de kleinzoon: „Opa was best op de centen, en Jigie vond inderdaad dat ze te weinig had gehad. Maar ze was daar hele maal niet zo boos over. En waar om zou zij op mijn opa laten schie ten terwijl haar eigen zoon ook ge wond raakte en zijn nieuwe vrien din niet? Ik durf er mijn hand voor in het vuur te steken dat Jigie niks met zijn dood te maken heeft." Vanuit Nederland gaat de be schuldigende vinger juist naar de nieuwe jonge vriendin van Nuijts. „Bij ons leeft het idee dat zij er mee te maken heeft", zegt Stevie. „Als je ziet hóe snel ze hem onder de grond wil hebben. Binnen één dag! Mijn moeder, Henks dochter dus, kreeg nog net een mailtje: je vader is dood, wil je komen, hij wordt morgen gecremeerd'. Dat is raar toch? Ze heeft haast. Maar de crematie is voorlopig nog tegenge houden." LAATSTE KANS!! ACTIES GELDIG T/M ZO 3 JULI eenmalig bijbetalen: €0 200 min/1000 sms 1000MB (4G) eenmalig bijbetalen: €99 t l 20 min/onbep. sms 1000MB (4G) slechts GRATIS! eenmalig bijbetalen: €0 150 min/onbep. sms 1500MB (4G) /mnd Ben8 tei.E2 kPn T PARAMARIBO Een dag voor de hervatting van het proces rond de Decembermoorden, begint hoofdverdachte Desi Bouterse aan zijn ultieme po ging tot ontsnapping. Bouterse geeft de procureur-ge neraal het bevel vervolging te stoppen in het belang van de staatsveiligheid. De regering besloot unaniem artikel 148 in de grondwet in werking te stel len, zo maakte justitieminister Jennifer van Dijk-Silos be kend. President Bouterse en 24 medeverdachten staan terecht voor de marteling en executie van vijftien zogenoemde 'poli tieke tegenstanders' van zijn militaire regime, op 8 decem ber 1982. Onlangs schoof de Krijgsraad de omstreden Am nestiewet die het parlement in 2012 aannam terzijde, en be sloot dat het proces vandaag na vier jaar wordt hervat. Wat de regering precies ver staat onder 'gevaar voor de na tionale veiligheid' wordt niet duidelijk. „In feite is dit een 'zelfamnestie-regeling'", zegt rechtsgeleerde Gaetano Best (UvA). Families van de slacht offers zijn niet verrast, maar wel diep teleurgesteld. „Dit is een enorme klap in het gezicht van de nabestaanden." laagste Auto Poppe is 60 uur laagste PRIJS PRIJS donderdag 30 juni 2016 Foto CREDIT in families Een Nederlandse zakenman is op het Filipijnse eiland Biliran in zijn auto vermoord. Beschuldi gende vingers wijzen naar zijn twee Filipijnse vrouwen. Victor Schildkamp Biliran De auto van Henk Nuijts, die zondag op Biliran werd gedood. TOPPERS Ook mogelijk: 200 min/1000 sms 2000MB: €22.00 p/mnd j/ Ook mogelijk: 120 min/onbep. sms en 3GB: €38,50 p/mnd Ook mogelijk: 150 min/onbep. sms en 5GB: €43 p/mnd vodafone DO 30 JUNI VR 1 JULI ZA 2 JULI BEKIJK ALLE ACTIES OP AUTOPOPPE.NL Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 s2(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7