Nieuwe start strandhuisje u COE5E NACHTMARKT Eijs@i*rans BEVELANDEN EN THOLEN 7 Kapelse raad verdeeld Het Kapelse college kreeg dinsdag toestemming van de raad om een locatie te zoeken voor een volwaardig azc. Maar dat ging niet vanzelf. ->1 ALLEEN IN DE MAAND JULI VRIJDAG 1 JULI 19.00-24.00 UUR 20% (kwüny op onze balmontwcen (compleet met glazen) en zonneballen Het kostte een paar uur vergade ren, maar uiteindelijk ging een meerderheid van de Kapelse ge meenteraad dinsdagavond ak koord met de notitie opvang vluchtelingen. Na stevige discus sies stemde een meerderheid, (negen voor, zes tegen) voor op vang van 150 tot 500 asielzoekers in de gemeente Kapelle. De discussie spitste zich toe op drie punten: de soort opvang, het aantal asielzoekers en de informa tievoorziening naar de inwoners. - V De zorgen van inwoners worden onderdeel van het verdere proces Om met het eerste te beginnen: Het wordt een regulier azc. „Want als satellietlocatie zouden we binnen een straal van 10 kilo meter een hoofdlocatie moeten hebben. Goes voldoet niet aan de criteria voor zo'n hoofdvestiging. Dus valt die optie af', aldus wet houder Evert Damen." Dan het aantal vluchtelingen. De VVD noemde vluchtelingen 'van harte welkom', maar wilde er niet meer dan 150. De fractie diende daarvoor een amende ment in. Het CDA koos voor 300 tot 400 asielzoekers en kwam daarvoor ook met een amende ment. CU, SGP en PvdA konden zich vinden in de 150 tot 500 per sonen uit de notitie. Elke fractie had zijn eigen be weegredenen voor de gekozen aantallen. „Een evenredige verde ling onder de Zeeuwse gemeen ten zou op 100 uitkomen voor Kapelle", vond de WD. Het CDA stelde dat 400 'het maxi mum is dat de gemeente goed kan verwerken' en de SGP noem de het een 'christenplicht om mensen in nood te helpen'. „Wat zij willen, zouden wij al lemaal willen als we uit een oor logssituatie kwamen", was de stelling van de PvdA. De Chris tenunie vond zelfs dat 'Kapelle zich zou moeten schamen als er geen opvang gerealiseerd zou worden'. Peter Ganseman van Gemeentebelang sprak over 150, 300, 400, 500 asielzoekers. „De lottogetallen gaan weer rond." De amendementen van WD en CDA werden verworpen, waardoor er gestemd kon wor den over het kader voor de op dracht aan het college. Dat haal de het dankzij de stemmen van CDA, SGP, PvdA en CU. WD en Gemeentebelang stemden tegen. De daarop volgende motie van de PvdA, die vroeg om voldoende begeleiding en ondersteuning op de opvanglocatie en een goede communicatie met de inwoners van Kapelle, kreeg wel bijval. Wethouder Damen was tevre den over de afloop: „Ik ben blij met het draagvlak van de raad. Er is een projectteam opgezet dat de inwoners stap voor stap gaat vertellen waar we mee be zig zijn. Ook komt er een draag vlakonderzoek. Daarin kunnen mensen hun zorgen naar voren brengen en die nemen wij dan weer mee in het verdere proces." Marieke Lobbezoo-Derks wil het praathuisje aan het strandje bij Krabbendijke nieuw leven inbla zen. De kunstenares uit Krabben dijke wil in september op maan dag-, woensdag-, en vrijdagmid dag van 13.00 uur tot 16.00 uur met haar schildersezel in het huis je gaan zitten. Daarmee stelt zij het open voor alle dorpsgenoten, toeristen, kitesurfers en kunstlief hebbers. „Zij kunnen bij mij een kijkje komen nemen, een kopje koffie drinken en genieten van het mooie uitzicht", aldus Lobbe- zoo-Derks. „Het was voorheen een huisje waar oudere mannen bij elkaar kwamen voor een praat je. Momenteel wordt het niet meer gebruikt en is het altijd op slot." Dat het huisje gesloten is en al leen nog maar gebruikt wordt door kitesurfers om naar de wc te gaan en om te kleden vond de Krabbendijkse zonde. Met hulp van Rinie en Nel lakobsen (die de sleutel beheren) werkte zij het idee uit om er een paar dagen per week te gaan werken. Van de ge meente Reimerswaal heeft zij in middels toestemming. Lobbezoo-Derks hoopt op deze manier ook wat te kunnen doen aan de eenzaamheid onder oude ren. „September is voor mij een proefmaand. Dan kan ik kijken of de mensen dit een leuk initiatief vinden. Als het goed bevalt wil ik daar elke zomer gaan werken van april tot oktober." Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! ka psaIo n Wij trakteren u op Sax Royal zaterdag 2 juli in de binnenstad en zondag 3 juli in de Manhuistuin donderdag 30 juni 2016 Azc zorgt voor veel discussie Willem Adriaansens Kapelle Evert Damen Willem Adriaansens Krabbendijke meer nieuws zie: pzc.nl Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ih.ur 'werken Erkend zorgverlener Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Optiek Optorsietrie www.eijsermans-optiek.nl (met uitzondering van zonnebrilacties en onze nieuwe Carven®-Collectie) 1 juli: Introductie van onze nieuwe Carven® Collectie - Exclusief voor Goes Gratis oog-/netvliesscan door Hoya Vison 2 juli: Kleur- en stijlconsulente aanwezig voor persoonlijk advies door watziejijergoeduit.nl Kinderen schminken door Atelkeetje Lange Vorststraat 57, Goes Tel. 0113 - 230 214 s Marieke Lobbezoo-Derks wil drie dagdelen per week gaan schilderen in het praathuisje aan het strandje bij Krabbendijke. „ledereen is welkom voor een bezoek of een kopje koffie." foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77