Krabbendijke is hofleverancier Reimerswaal Elftal Scoutingsdag voor paard, ruiter en amazone 'IK DENK DAT ZO'N 70.000 MENSEN IN ZEELAND GRAAG ECONOMISCH NIEUWS LEZEN.' 16 ZEELAND Zierikzee is uitvalsbasis RILLAND Voetbalvereniging Krab bendijke is hofleverancier voor het Reimerswaal Elftal dat op maandag 18 juli tegen Jong FC Dordrecht speelt. De zaterdag derdeklasser levert zes spelers aan het regioteam, dat onder leiding staat van Eddie Kiesenberg. Met vijf spelers, onder wie Zeeuws topscorer Arjen de Koeijer, is Yer- seke ook sterk vertegenwoordigd in de zeventienkoppige selectie. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van Rillandia; de aftrap is om 19.00 uur. Afgelopen seizoen speelde het Reimerswaal Elftal twee wedstrij den. Op het veld van Yerseke werd met 1-9 verloren van hoofd klasser Hoek, in Waarde waren de beloftes van Waasland-Beveren met 3-4 te sterk. manege De Eendracht in Vrou wenpolder wordt zaterdag zowel de 'Centrale Keuring' voor veu lens en merries gehouden als een selectiedag voor dressuurruiters en -amazones. Tegelijkertijd is op het terrein van de Weelruiters in Nisse een selectiedag voor even ting en springen. De organisatie van beide evene menten is in handen van de KNHS regio Zeeland en het KWPN regio Zeeland. Zeilevenement gaat terug van tien naar drie dagen. Dat wordt door velen als een positieve ontwikkeling gezien. Willem Johannesma heeft een druk en spannend weekend voor de boeg. Zijn eerste editie als voor zitter van het zeilevenement Del taweek vangt vrijdagavond aan en dat ook nog eens in een gloed nieuw jasje. Dit jaar wordt er na melijk niet tien, maar slechts drie dagen gevaren. Geen Deltaweek, maar Deltaweekend dus. Voor de 46ste keer staat het grootschalige zeilevenement dit jaar op de rol. Maar waar er voor heen iedere dag van de week wed strijden waren, is dat nu niet meer het geval. Dit jaar wordt er alleen op vrijdag, zaterdag en zon dag gevaren. Een flinke verande ring, maar volgens Johannesma kon het niet anders. „We zagen de deelnemersaantallen van de doordeweekse wedstrijden de af gelopen jaren enorm afnemen", legt hij uit. „We moesten soms zelfs categorieën samenvoegen om nog fatsoenlijke wedstrijden te kunnen varen. Dan is het wel leuk om een week lang te zeilen, maar we bieden de deelnemers ook graag serieuze wedstrijden aan. We hebben dus een keuze moeten maken en zijn terugge gaan naar drie dagen." Bij het nemen van die drasti sche maatregel zijn er veel zaken in overweging genomen. Zo heb je bijvoorbeeld de vakantiezeilers, de mensen die de Deltaweek als een weekje weg zagen en daar dus vrij voor namen. En ook is er een vaste kern deelnemers, die al decennia lang meedoet. „Maar ie dereen heeft begrip voor de aan passingen", aldus Johannesma. De kersverse voorzitter sprak met een aantal mensen uit deze doelgroepen en kreeg positieve feedback. En ook de cijfers liegen er niet om. „We hebben nu 93 in schrijvingen, dat zijn er zo'n der tig meer dan afgelopen jaar", ver telt hij. „Bovendien is de nieuwe opzet ook goed ontvangen door de sponsoren. Op dat vlak hebben Wim Dominicus heeft de nieuwe koers zelf ingezet. Wij willen er nu met zijn allen voor zorgen dat het een succes wordt we eveneens een flinke groei door gemaakt." Die nieuwe sponsoren komen vooral uit Zierikzee en omstre ken. Want waar er voorheen op meerdere plekken werd gevaren, is nu de Schouwse stad drie da gen lang de uitvalsbasis. „Aan de ene kant is dat jammer. Maar het brengt ook mogelijkheden met zich mee", geeft Johannesma aan. „Wat betreft de walactiviteiten kunnen we nu meer uitpakken." Niet alleen het evenement heeft een metamorfose onder gaan. Ook op bestuurlijk gebied zijn er de nodige dingen veran derd. In de zomer van 2015 werd bij voormalig voorzitter Wim Do minicus, die zich vijfjaar lang naar hartelust als preses had inge zet voor het evenement, de zeer progressieve spierziekte ALS ge constateerd. Hij moest daardoor zijn werk neerleggen. Hij is begin dit jaar overleden. „Toen de ziekte bij hem werd geconstateerd is een commissie, onder leiding van Wim zelf, op zoek gegaan naar een nieuwe voorzitter. Ze zijn toen bij mij uit gekomen", legt johannesma, die voor zijn voorzitterschap al be stuurslid was, uit. „Dat is uiter aard niet de manier waarop je zo'n functie wilt overnemen. So wieso had ik niet die ambitie. Maar ik voelde me zeer vereerd en heb ja gezegd." Het overlijden van Dominicus gaat de nieuwe voorzitter erg aan het hart. Maar tegelijkertijd moti veert het hem ook. „Wim heeft de nieuwe koers zelf ingezet. Wij willen er nu met zijn allen voor zorgen dat het een succes wordt. Voor Wim!" PROGRAMMA donderdag 30 juni 2016 Selectie Reimerswaal Elftal: Ste ven Fitsch (Hansweertse Boys), Ely Engo en Jordy Steketee (Waarde), Stephan de Leeuw, Lars van de Griek (Rillandia), Matthijs van Liere (Kruiningen), Lorenzo Hoekman, Danny Weber, Mark van der Hart, II- co Rijkse, Elco Jansen, Rens Jan- sen, Arjen Dingemanse, Arjen de Koeijer, Mark Goeman, Niels Poleij, Urvin van Hekelen (Yerseke). Coach: Eddie Kiesenberg; leider: Adriaan van de Plasse. VROUWENPOLDER/NISSE Op Deltaweek wordt Deltaweekend Aldus een marketeer bij een bank, Waarom aannames doen? In werkelijkheid zijn het er namelijk 146,000, Benieuwd naar het aantal in andere regio's? Check het met de Doelgroep Factchecker en ontdek hoe divers Nederland is. Ga naar persgroep.nl/factchecker. Morgen begint de 46ste editie van de Deltaweek, nu het Deltaweekend, foto ronald den dekker Daniel Vervelde Zierikzee —Willem Johannesma De eerste races zijn vrij dag 1 juli. Alle wedstrijden zijn dan ten westen van de Zeelandbrug. De schip pers dienen zich om 08.00 uur te verzamelen bij het Luijtje in Zierikzee, om 10.00 uur klinkt het startschot. Op 2 en 3 juli zijn er ra ces in de categorieën ORC Double Handed, R&P, CR en Ongemeten aan de westkant van de Zeelandbrug. In de cate gorieën ORC/IRC Full Crew, Eenheidsklasse en Sportboten vaart men ten oosten van de Zee landbrug. Schippers ver zamelen zich om 08.00 uur en om 10.00 uur wordt er gestart. Zaterdagavond is er bij het Luijtje in Zierikzee ook nog een groot feest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70