Het is niet het toernooi van Kerkhove u waar Zeeland Brabant kust Ocean Race zwaarder ZEELAND 15 Het had haar toernooi moeten worden, voor haar eigen publiek in Middelburg. Maar dat werd het niet. Lesley Kerkhove, boegbeeld van de Driekleur Challenger Zee land, verloor gisteren al meteen in de eerste ronde van het enkel spel. In het dubbelspel was ze dinsdag al uitgeschakeld. Op het regenachtige center- court was de Noorse Melanie Stok- ke met 6-3 3-6 6-2 te sterk. Kerk hove speelde in de openingsset niet eens slecht, maar Stokke bleek op alle fronten beter. De pas negentienjarige Scandinavische danste over de baan, straalde spel vreugde uit, speelde dominant en bleek alle slagen prima te beheer sen. Dat resulteerde al snel in een 4-1-achterstand voor Kerkhove, die de tennisster uit Zierikzee niet meer kon repareren. In het tweede bedrijf leek Kerkhove het tij nog even te kunnen keren. De Schouwse vocht voor wat ze waard was en haalde de set met 6-3 binnen. Die opleving bleek echter van korte duur. In de beslissende der de set stond het binnen no-time 3-0 voor Stokke. Op 5-1 kreeg de Noorse op haar eigen opslag twee wedstrijdpunten, maar even leek de spanning toe te slaan bij het jonge talent. Kerkhove brak de ser vice van de nummer 426 van de wereld en mocht op 5-2 serveren om in de wedstrijd te blijven. De Schouwse eindigde echter in mi neur met een dubbele fout en ver liet gedesillusioneerd het druileri ge centercourt in Middelburg. Hogenkamp Richel Hogenkamp heeft het pri ma naar haar zin in Zeeland en dat liet ze woensdag ook op de baan blijken. De Doetinchemse won haar eersterondepartij met 6-2 7-5 van Eva Wacanno. Toch had de nummer één van de plaat singslijst de nodige moeite met haar landgenote. „Het ging wat moeizaam. Na een aantal weken op gras is het niveau nu nog niet zoals ik wil. De eerste set was wel solide, daarna ging zij beter spe len en maakte ik te veel fouten met mijn service en forehand. Ik had wat moeite met de timing en het glijden, want het is toch weer even wennen op gravel. Maar ik ben blij dat ik gewonnen heb, al leen morgen zal het zeker beter moeten." Op 5-4 voor Wacanno ontsnap te Hogenkamp tot drie eer toe aan setverlies. „Ik ben blij dat ik het in twee sets heb kunnen afmaken. Ik hoop vooral dat ik hier goed kan spelen en me kan voorbereiden op de volgende toernooien. Met een finaleplaats ben ik tevreden." Vandaag neemt Hogenkamp het in de tweede ronde op tegen Man- dy Wagemaker. Door het verlies van Kerkhove blijft de gedroomde finale tussen Hogenkamp en Kerk hove uit. Het zou niet de eerste confrontatie tussen de twee zijn geweest in Middelburg. „Vijf jaar geleden speelde ik hier ook om rit me op te doen na een blessure. Toen verloor ik in de eerste ronde met 7-6 in de derde set van Les ley", aldus Hogenkamp. Mannen Bij de mannen verloor de als der de geplaatste Tim van Rijthoven verrassend van George von Mas- sow. Het negentienjarige talent uit Roosendaal was lange tijd aan de winnende hand, maar moest met 6-2 6-7 4-6 zijn meerdere er kennen in de Duitser. Talion Griekspoor en Jelle Seis plaatsten zich wel voor de kwartfinale. Jesse Huta Galung komt van daag in actie voor zijn tweederon- departij tegen de Tjech Filip Brt- nicky. Jaarlijks zijn er tientallen wed strijden. Hemmes: „Eerst worden hier kwalificaties gespeeld en daar na tot en met de woensdag ook partijen uit het hoofdtoernooi. En de gehele week dienen we als trai ningslocatie. Jesse Huta Galung komt bijvoorbeeld als hij 's mid dags in Middelburg moet spelen 's ochtends hier even inslaan." Centercourt Opvallend is dat in Oost-Souburg het centercourt leeg blijft. Daar mag niet op gespeeld worden. „Ze hebben nét niet de goede afmetin gen. De uitloop is net iets te kort. Het scheelt enkele tientallen centi meters", vertelt Hemmes. „De eer ste eerste jaren werd er gewoon ge tennist, totdat er een keer een on gelukje gebeurde. Een speler stap te op een bal die bijna tegen het Niemand weet dat er hier ook getennist wordt. Er wordt nooit ruchtbaarheid aan gegeven hek aan lag. Toen heeft een scheidsrechter het hier allemaal opgemeten en bleek dat de baan niet goed genoeg was voor zulke internationale toernooien." Het gevolg is dat er sinds 2015 geen Challenger-partijen meer vlak voor het clubhuis kunnen worden gespeeld. En dat scheelt omzet, weet Hemmes. „Wij moe ten het juist van de kantineop brengst hebben in deze week, want de banen huurt de Chal lenger 'om niet'. Maar iedereen snapt dat er minder gedronken en gegeten wordt als er niet vanaf je terras tennis gekeken kan wor den." locatie: daar waar Zeeland Bra bant kust. Onze complete EHBO-tak is de Zeeuwse afde- Het beleg van het fort door de Fransen in 1747 zal zich op 2 juli herhalen ling van het Rode Kruis onder lei ding van Joke de Neef uit Tholen. EPZ is één van de hoofdsponsors maakt en de obstakels zijn gro tendeels gemaakt in Tholen en Sint Annaland door ZZP-bouwbe- drijven." In 2012 kwam de eerste mud run naar Nederland en sindsdien is er heuse hype ontstaan. Een be kend voorbeeld zijn de Strong Vi king Runs die in Nederland en België worden gehouden. „In en kele jaren tijd schoten de runs als paddenstoelen uit de grond, maar het viel ons op dat we voor grote runs altijd zo ver het land in moesten." Daarop besloot Van Egeraat sa men met Björn Meijlemans een eigen obstaclerun te organiseren voor Zeeland en West-Brabant. Het tweetal vond Fort de Roove- re in Halsteren een geschikte lo catie en besloot een beetje histo rie aan het evenement te koppe len. Van Egeraat: „Het beleg van het fort door de Fransen in 1747 zal zich op 2 juli herhalen. De deelnemers zullen als Franse sol daten de verdedigingswerken van de Bergenaren trotseren. Daarbij komen ze langs de mooi ste stukken van de Brabantse Wal, met het mulle zand van de Bergse Heide als extra hinder nis." Marathon De organisatie heeft gekozen voor afstanden variërend van 1 ki lometer (voor kinderen van 6 tot 12 jaar) tot een complete mara thon. „We willen ons bewust on derscheiden door ook de grotere afstanden aan te bieden", zegt Van Egeraat. Vooralsnog loopt de voorbereiding op rolletjes en be haalde de organisatie enkele we ken geleden al haar break-even point van 700 inschrijvingen. „We zijn zelfs al benaderd door andere organisaties in het land om kennis te delen, terwijl onze eerste editie nog niet eens gehou den is." Inschrijven kan nog tot mor gen via www.roversrun.nl, zo lang het maximum aantal start plaatsen van 1000 nog niet is overschreden. ALICANTE De eerstvolgende Vol vo Ocean Race is langer en zwaar der dan ooit en wordt binnen acht in plaats van de gebruikelijke ne gen maanden afgelegd. De zeilrace om de wereld is 45.000 zeemijlen lang - dat is ruim 83.000 kilome ter - en voert langs elf grote ste den op vijf continenten. De finish is, zoals al eerder bekend werd ge maakt, in juni 2018 in Den Haag. „Meer actie, meer snelheid, meer zware mijlen en meer ha vens, maar ook een kortere duur. Dit is de juiste koers en brengt de race dichter bij zijn oorspronkelij ke karakter", meldde de nieuwe ra cedirecteur Mark Turner gisteren. donderdag 30 juni 2016 Menno Kole Middelburg van Challenger In Oost-Souburg wordt op drie banen naast elkaar getennist. Bij de len, één van de founding fathers van de Challenger, de umpire, foto le; Ruud Hemmes, LTC Souburg partij in midden is Sven Vermeu- DE MEESTER Mitchell van Egeraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69