De Gouwe Ouwe Hollandse Nieuwe Volg het online en op tv 3 Misschien een wat oneerbiedige term voor Faithless en Skunk Anansie, twee buitenlandse bands met een grote naam. Twee jaar geleden leek Concert at Sea zich met het programmeren van Bastille en Passenger wat meer te richten op nieuwe, succesvolle internationale artiesten. Vorig jaar viel Matt Simons in die categorie. Maar na Lenny Kravitz, ook vorig jaar, ligt het accent nu op beroemde buitenlanders die hun sporen jaren geleden al verdienden. De hoofdact op vrijdagavond is Faithless, bekend van de hits 'God is a DJ' en 'Insomnia'. Die scoorden ze wel eind jaren negentig. Als dance-act werkt de groep niet uitsluitend met een dj, maar ook met instrumentalisten. Sinds een jaar treden ze op als Faithless 2.0. Hun concert op de Brouwersdam is het enige in Nederland. Ook de hoogtijdagen van Skunk Anasie, de groep rond zangeres Skin, liggen in de jaren negentig. Bekendste nummers zijn 'Weak', 'Twisted' en 'Hedonism'. De groep ging in 2001 uit elkaar. In 2009 volgde een reünie. Skunk Anansie trad drie keer op tijdens Pinkpop, de laatste keer drie weken geleden. Het zijn nog steeds toppers die je anders nooit in Zeeland ziet. oTegenu/, Concert at Sea heeft altijd een goede neus gehad voor veelbelovende Nederlandse artiesten. Jett Rebel en Typhoon staan deze editie op het hoofdpodium, nadat ze eerder hun opwachting maakten op het Umojapodi- um. Het boeken van Douwe Bob is een goede zet, na de enorme publiciteit rond zijn deelname aan het Eurovisie Songfestival. Lucas Hamming is onder meer bekend als huisartiest van De Wereld Draait Door. Is hij de volgende die op het Umojapodium gaat solliciteren naar het grote Zeelandpodium? Ook van Haevn mag het een en ander worden verwacht. Marijn van der Meer en Jorrit Kleijnen maken mooie melodieuze liedjes. Ook de thuisblijver kan genieten van Concert at Sea. Op de site concertat- sea.nl is een live-stream te zien van veel van de concerten. Het is nog niet duidelijk of alle artiesten daarvoor toestemming geven. donderdag 30 juni 2016 PZ Zaterdag 16 juli is op NP03 een registratie te zien van Concert at Sea 2016. Aanvang: 22.25 uur RONALD DEN DEKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55