Ensemble blijft dichtbij de bron (0 concert at SEA Aan De Kust 2 BAROKMUZIEK Morgen begint Concert at Sea. Nooit eerder was het popfestival zo snel uitverkocht. Ook dit jaar is er weer voor elk wat wils. Uitgelicht S REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN In de 16e en 17e eeuw ontstonden in Engeland consorten. Gevorderde musici en liefhebbers musiceerden voor eigen plezier of om kleine uitvoeringen te geven voor muziekliefhebbers. In Middelburg bestaat al enkele jaren een bro ken consort, met een mix van verschillende in strumenttypen en zangers: barokensemble Consort of Voices. Persoonlijk houd ik vooral van barok- en ka mermuziek en natuurlijk zang. Daarom is het fijn om te luisteren naar de menging van de menselijke stem met strijkers en het twinke lende geluid van kla vecimbel of de sonore klanken van het or gel, zeker als het rust gevende muziek be treft. Consort of Voices wil op verant woorde wijze, (vol gens de kenmerken van die periode), ba rokmuziek uitvoeren. En dat heb ik graag. Ik houd van stijlgevoel en juiste interpretaties. Het ensemble werkt op projectbasis en werkt dus met wisselende be zettingen. Op 2 juli pakt Concert of Voices uit met Duitse barokcomposities. Een zomerse mix van instrumentale- en vocale werken. Consort wil bewijzen dat onbekend niet onbemind maakt De muziek van Dietrich Buxtehude staat cen traal. Zijn cantates klinken minder ingewikkeld dan die van Bach, ze blinken uit door eenvoud en schoonheid. Je voelt intense emotie in zijn Klaglied of O Gottes Stadt. Sopraan Marlotte van 't Hof zingt de cantates en aria's en zij wordt be geleid door authentieke instrumenten: barokvi- olen, viola da gamba, violone, theorbe en orgel. Consort of Voices wil bewijzen dat onbekend niet onbemind maakt. In het najaar wordt een project gewijd aan de Love Songs van Dowland en Purcell. Voor 2017 staan Telemann en Bach op de rol. Het ensemble maakt graag muziek voor anderen. Het is dus een aanrader om deze mu sici te volgen. Con Amore. In een aantal opzichten is Concert at Sea zeer voorspelbaar. Het festival wordt op zaterdagavond afgesloten door de gastheer, de popgroep Blof. Ze trappen de laatste jaren ook altijd af, versterkt met een aantal gastmuzikanten. Morgen zal het openingsconcert Cover at Sea in het teken staan van de hits van David Bowie en Prince, pophelden die ons het afgelopen jaar ontvielen. Tijdens de tweedaagse op de Brouwersdam staan verder altijd topar tiesten uit de Nederlandse popmuziek gepro grammeerd, vaak niet voor het eerst. Dit jaar bijvoorbeeld Guus Meeuwis - die er drie jaar geleden ook was. Ook Ilse de Lange is vaste gast. Ditmaal komt ze weliswaar voor het eerst met de Common Linnets, maar twee jaar geleden voerde ze al wel hun succesvolle songfestival liedje Calm after the storm uit. De Jeugd van Tegenwoordig debuteert op Concert at Sea. Welke opmerkelijke trends zien we verder in het festivalprogramma? Alle podia staan aan de kust, maar meer nog dan het grote Zeelandpodium en het Umojapodium staat het kleine strandpodium echt aan het water. Het is de plek voor verrassingsoptredens en sets van een half uur, door singer-song- writers of kleine bands. Tot de optre dens die het interessantst beloven te worden horen die van Stephanie Struijk en Broeder Dieleman. Struijk is beter bekend als Stevie Ann. Broeder Diele man speelt folkliedjes in Zeeuws- Vlaams dialect. donderdag 30 juni 2016 FZ Wat: Concert of Voices Waar: Sint Augustinus kerk, Zuidsingel 70, Middelburg Wanneer: zaterdag 2 juli 20.00 uur Je bent een alleseter of je bent kieskeurig. Reageren? uitenthuis@persgroep.nl A Consort of Voices, fotoblackdesk Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Concert at Sea Lekker Divers FOTO'S ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54