Obstaclerun op de plek 14 ZEELAND CHALLENGER ZEELAND LTC SOUBURG Terpstra strandt op WK in kwartfinales Van Assche blijft thuis na Istanbul' De Jong elfde bij klimtijdrit in Vaals Tientallen partijen van de Driekleur Challenger Zeeland worden in Oost-Souburg gespeeld. Maar het grote publiek weet dat niet. Forza Cup Mountainbikester Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, is gisteren op de eerste dag van het WK in Tsjechië vroegtijdig uitge schakeld op het onderdeel 'elimanator'. In de kwalificaties zette ze de achtste tijd neer. Daarmee creëerde de nummer twee van het EK in Zweden een goede uitgangspositie voor de kwartfinales. Maar daarin kwam ze er niet aan te pas. Ze finishte als vierde, waar een plaats bij de beste twee nodig was om door te gaan. Zaterdag komt Terpstra nog een keer in ac tie. Dan op de cross country. Middelburger Milan Vader rijdt dan hetzelfde onderdeel bij de beloftes. De uit Sas van Gent afkomstige Anthony van Assche heeft uit veiligheidsoverwegin gen een streep moeten zetten door zijn deelname aan de World Challenge Cup in het Turkse Mersin. Hij zou gisteren met nog drie Oranje-gymnasten afreizen, via Istanbul. De turnbond KNGU achtte dat echter niet verstandig in verband met de aanslag op vliegveld Atatürk van dinsdaga vond. Van Assche zou in Mersin uitkomen op rin gen, het onderdeel waarop hij afgelopen weekeinde Nederlands kampioen werd. Michaël de Jong is gisteren elfde geworden in de klimtijdrit van de Topcompetitie. De 23-jarige inwoner van Kortgene deed 25 mi nuten en 29 seconden over de 25,5 kilometer lange race tegen de klok. De renner van ZRTC Theo Middelkamp gaf daarmee 57 se conden toe op winnaar Oscar Riesebeek (Metec-TKH Continental Cyclingteam). Naast De Jong deed nog een handvol Zeeuwen mee. Zij eindigden in de midden moot en achterhoede. Vooraf werd in Vaals eveneens een klim tijdrit voor junioren gehouden. Mitch Groot (Lares-Doltcini Cycling) ging daarin met de zege aan de haal. Jarno Mobach (APT-SPIE-Douterloigne) klokte een tijd van 26 minuten en 27 seconden na 15,5 kilo meter. De renner uit Philippine strandde op 24 tellen van de winnaar. Op ro juli is de volgende wedstrijd van de Topcompetitie. De renners rijden dan de Ra bobank Omloop van Alkmaar in Noord-Hol land. FC Twente ie Mid delburg binnen rijdt, ziet over al vlag gen van de Driekleur Challenger Zee land. Niemand kan ontgaan dat het internationale tennisevene- ment aan de gang is. Maar in Oost-Souburg wapperen de kleurrijke vaandels niet. En dat terwijl daar minstens zo veel par tijen worden gespeeld als in de provinciehoofdstad. „Je kunt wel zeggen dat dit het vergeten deel van het toernooi is", zegt Ruud Hemmes, de voorzitter van LTC Souburg. Het sportpark van MLTC is prachtig aangekleed. Voor de ten nissers, voor de supporters, voor de borrelende en netwerkende vips en voor de bezoekers van de diverse symposia. Het contrast KOUDEKERKE met het terrein van LTC Souburg is immens. Daar heeft de toer- nooiorganisatie slechts twee klei ne spandoeken opgehangen. Hemmes: „Niemand weet dat er hier ook getennist wordt. Er wordt nooit ruchtbaarheid aan gegeven. Dat we daar teleurge steld in zijn, hebben we organisa tor Sander van Buren ook laten weten. We kunnen prima met hem overweg, maar de communi catie kan beter. Dan krijgen we tenminste ook wat meer toe schouwers. Je ziet hoeveel er nu zijn: hooguit twintig." De Braziliaan Jose Pereira, nota bene de nummer twee van de plaatsingslijst bij de mannen, wordt op hetzelfde moment tot een driesetter gedwongen in Oost-Souburg. Hij overleeft de partij uiteindelijk ternauwer nood. „Het is al twee keer ge beurd dat een nummer twee bij de mannen hier uitgeschakeld werd", weet Hemmes. „Dat wa ren spectaculaire partijen, die bijna niemand heeft gezien." Oorsprong Wat ook bijna niemand weet: de Challenger Zeeland heeft zijn oorsprong in Oost-Souburg! Ten- nisorganisator Sven Vermeulen zette in 2001 op het park aan het Koopmansvoetpad het Open Sou- burgtoernooi op. Dat groeide en groeide. „In 2008 wilde ik dat het toernooi een nieuwe stap zou maken", vertelt de Vlissin- ger, net nadat hij als umpire heeft gediend bij één van de Sou- burgse partijen. „Ik heb dat toen bij deze vereniging aangeboden. Het was namelijk wel mogelijk om te blijven, maar ze konden hier niet helemaal mijn gedachte- gang volgen. Toen ben ik in Mid delburg uitgekomen." Daar pakte Sander van Buren samen met hem de draad op. In 2009 hielden ze samen een groot nationaal ranglij sttoernooi bij MLTC. Een jaar later was het al een future en weer later werd het een challenger. De organisatie heeft evenwel (bijna) nooit zonder LTC Sou burg gekund. Vermeulen: „In Middelburg is geen ruimte ge noeg. Daar zijn maar twee banen beschikbaar. Oost-Souburg is dan de beste optie om naar uit te wijken. Eén keer zijn we naar DOS in Vlissingen gegaan, omdat in Oost-Souburg toen een eigen toernooi bezig was." Voor de eerste keer is zaterdag de Rovers Run. Het is een obstacle- run die zich onderscheidt door ook de marathonafstand aan te bieden. „Daarmee zijn we slechts één van de drie obstacleruns in Nederland", weet organisator Mitchell van Egeraat, die in het da gelijks leven bootcamp-trainin- gen geeft in Tholen, Sint Philips- land, Halsteren en Bergen op Zoom. „De Rovers Run is half Zeeuws, half Brabants. Als je kijkt naar de organisatie, de sponsoren en de in schrijvingen. En eigenlijk ook de donderdag 30 juni 2016 MOUNTAINBIKEN TURNEN WIELRENNEN 12 In Goes wordt zaterdag de twaalfde editie van de Forza Cup gehouden. Het is een gym- nastiekwedstrijd voor trampoline, dubbele mini- trampoline en tumbling. Aan het evene ment in Omnium zullen zo'n 450 turners mee doen, afkomstig uit Nederland, België, Engeland en Frankrijk. De organiserende vereniging, For za Gymnastica, heeft ongeveer vijftig deelne mers. De Forza Cup begint om 09.00 en duurt tot on geveer 18.00 uur. Meer infor matie op www. forzacup.nl. I Voetballer Ru ben de Jager uit Lewedorp scoor de gisteravond wederom in een oefenwedstrijd van FC Twente. Tegen de regio selectie Twente- rand maakte de aanvaller de 0-4. Het duel eindig de in 0-5. De Jager, die eerder ook al te gen Emos scoor de, speelde de gehele tweede helft. Ook Sven Mbikulu uit Ter- neuzen kreeg speeltijd. ■E o a Vergeten deel Roeland van Vliet Oost-Souburg w Bij LTC De Stoof wor den vanaf vandaag ook wedstrijden gespeeld. Bij de club in Koudekerke wordt het eerste deel van de Welzorg Challenger Zeeland, een internatio naal rolstoeltennistoer nooi, afgewerkt. De fina les zijn komend weekein de in Middelburg. Bij De Stoof heeft men voldoende voorzieningen voor rolstoelers. lllllll Het bestuur van de eerste editie van de Rovers Run, met rechtsonder Mitchell van Egeraat. Tholen Menno Kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46