Zeeuwse week in Den Haag ZEELAND 11 loeder Lenie 't Hart verlaten A Seal Voor de vierde keer wordt vooraf gaand aan de presentatie van de Miljoenennota in Den Haag een Prinsjesfestival gehouden. Elk jaar is een van de provincies me de-organisator. Dit jaar is dat Zee land. Niet eerder lag de Prinsjesam- bassade van een provincie zo dicht bij het het brandpunt van de Haagse politiek. In de Zeeuwse ambassade wor den onder meer een Zeeuws di ner en een Zeeuwse Oesterpartij gehouden. Verder is het een plek waar bedrijven of organisaties zich kunnen presenteren tijdens meer of minder formele bijeen komsten. Ook in de restaurants op het naast de Tweede Kamer gelegen Plein zal te merken zijn dat Zee land partner is van het Prinsjes festival. Prinsjeskok Eric van Bochove van het sterrenrestau rant 't Vlasbloemeken uit Koe wacht presenteert 15 september zijn Prinsjesdiner in De Haag- sche Kluis op het Plein. Geduren de het festival zullen vervolgens restaurants rond het Binnenhof hun eigen Prinsjesdiner serveren, geïnspireerd op het Zeeuwse Prinsjesdiner. Op de avond voor Prinsjesdag vindt de finale plaats van de wedstrijd Pimp de Troon rede. Burgers kunnen hun eigen plan voor Nederland presenteren in 350 woorden of een video van anderhalve minuut. Een jury on der voorzitterschap van oud-Ka mervoorzitter Frans Weisglas en met onder anderen een Zeeuwse gedeputeerde kiest een winnaar. Er komt een aparte prijs voor Zeeuwen die meedoen aan Pimp de Troonrede. De winnaar daar van dingt op 19 september mee naar de publieksprijs. DE PZC ONLINE dievangerrits @samgerrits Norm NVWA voor tetrodotoxine is 20 microgram per kilogram. Dat bete kent dat je 2000 bakken mossels moet eten voor je overlijdt. #hysterie de zeehonden. Dat zit er om geld te verdienen. Neem de toegangs prijs die je moet betalen om in Stellendam zeehonden te bekij ken: 9 euro. Dat is toch niet nor maal?" Bestuursvoorzitter René Wis- sekerke zucht eens diep. „Lenie is bezig met een lastercampagne lijkt het wel. Overal maakt ze ru zie. Wij doen het net zoals bij Pieterburen en Ecomare en wer ken daar ook goed mee samen. Door verhalen als die van Lenie worden onze mensen, die dag en nacht met zeehonden bezig zijn, beschadigd." Wissekerke verzekert dat Jaap van der Hie- le niet uit het bestuur is gezet. „We hebben een vast team van dierenartsen en verzor gers die de boel runnen. Er blijft voor hem steeds minder bestuurlijk werk over om te doen. Je krijgt te veel kapi teins op een schip. Jaap zijn pas sie ligt bij het veldwerk. Hij is voor ons heel belangrijk als ogen en oren langs de kust." Maar 't Hart gelooft er niets van. „Die mensen missen het gevoel voor zeehonden. Ik heb al te gen Jaap gezegd: als A Seal er een potje van maakt, dan beginnen we gewoon ergens op mijn vergunning een nieuwe crèche, in Zuid-Hol land of Zeeland. Mijn voornaamste doel is dat zieke of gewonde zeehonden de zorg krijgen die ze nodig hebben. En daar zeg je, omdat het finan cieel niet uitkomt, geen 'nee' tegen." Wissekerke ont kent dat dat gebeurt. „Waar heeft ze het over? Wij hebben net acht zeehonden uit Termun- ten binnengekregen. Die konden ze daar niet opvangen. En trou wens Lenie, die heeft niet eens een vergunning voor zeehonden opvang. Dat verzint ze." donderdag 30 juni 2016 zeehondenopvang Zeeland heeft dit najaar een week lang een ambassade in Den Haag. Van donderdag 15 tot en met dinsdag 20 september - Prinsjesdag - is die gevestigd in perscentrum Nieuwspoort, pal naast de Tweede Kamer. Ernst Jan Rozendaal Den Haag Eric van Bochove van 't Vlasbloemeken Meer info: www.prinsjesfestival.nl EK 2016 Je kunt veel zeggen van het Europees Kampioenschap voetbal, maar saai is het in elk geval niet. Want wie had ge dacht dat Wales en IJsland door zouden dringen tot de kwartfinales? Krijgen we een verrassende kampioen? Of wordt het toch gewoon weer Duitsland? Volg het laatste nieuws op pzc.nl/ek2016! TWITTER Het mosselseizoen is woensdag officieel begonnen, maar tegelijkertijd lijkt een gif tige stof de vreugde rond de zeevrucht te bederven. Hoe wel de een daar wat paniekeri ger op reageert dan de ander. UW REACTIE De soap rond de VRZ duurt voort. Karei Nuks is boos, en zijn reactie oogst veel bijval: „Incompetentie en geknoei als grootste tijdverdrijf van wat geacht wordt behoorlijk en competent uitvoering te ge ven aan de wet. Maar brand weermannen wel met minder volk op de auto naar een brand. Chapeau, briljant. En een onderzoekje brengt soe laas? Pek en veren voor het hele betrokken spul." ONLINE TOP-5 1. Onderzoek na vondst van dode in Vlissingen 2. Directeur Veiligheidsregio op non-actief 3. Frietfabriek richt zich op Rusland 4. Kapelle zoekt opvangloca- tie voor 150 tot 500 asielzoe kers 5. Politie zoekt daders van groepsmishandeling Terneu- zen Kijk op www.pzc.nl of ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie Lenie 't Hart en Jaap van der Hiele (rechts) hebben gebroken met voorzitter René Wissekerke van zeehondenopvang A Seal in Stel lendam. FOTO LINKS WENDY REMMER FOTO RECHTS JOHN DE PATER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43