Zonnebril en regenjas mogen mee naar CAS 40 UP Zomerfestival i 10 ZEELAND Oprichter Jaap van der Hiele en zeehondenm Zeehondenmoeder Lenie 't Hart en oprichter Jaap van der Hiele verlaten A Seal in Stellendam. De reden? Niet elke zeehond wordt opgevangen zoals zou moeten. Neem de 9 euro toegangsprijs die je moet betalen om een zeehond te mogen zien Concert At Sea Niks is zo veranderlijk als het weer, maar met die slag om de arm wil Weeronline.nl wel een voorspelling wagen over het weer op CAS 2016. Met een zuidwestelij ke wind en een wisselvallig weer beeld dat van het ene op het ande re moment kan omslaan, is het de vies: wees op alles voorbereid. Neem mee, die zonnebril en dat festivalregenjasje. De temperatuur klimt vrijdag overdag tot een be haaglijke 20 graden op, maar zater dag blijft die op 17,18 graden ste ken. Goed te doen, toch? Dat was wel anders in 2011. Vrij dag zag de organisatie met lede ogen hoe het weer slechter en slechter werd. Op de Brouwers- dam stond zo'n harde wind, dat grote windschermen naar bene den gehaald werden. Uiteindelijk werd besloten het hele zaterdag programma te schrappen omdat onweer, regen en windstoten voor onveilige situaties zorgden. De za terdag was uitverkocht: 40.000 be zoekers kregen hun geld terug. Iets minder spectaculair, maar onvergetelijk voor degenen die het meemaakten; de wolkbreuk tij dens het afsluitende concert van Blofin 2007. In drie kwartier tijd viel zoveel regen, dat honderden auto's bij vertrek vast kwamen te zitten in de modder. De vijfde editie was de warmste en droogste tot nu toe, met twee dagen lang bijna 25 graden en geen regen. Weliswaar werd CAS 2015 op vrijdag 26 juni nóg war mer, maar de volgende dag daalde de temperatuur tot - nog altijd aangenaam - 20 graden. Sinds het festival tweedaags ge worden is, zijn ook de nachtelijke omstandigheden van belang. Voor kampeerders betekende dat in 2013 afzien. Dat festival mag de boeken in als de koudste tot nu toe. Vrijdag de 28e scheen nog geen half uur de zon en viel in zes uur tijd 11,6 millimeter regen. Die nacht daalde de temperatuur tot 12,8 graden. Hoewel er de tweede dag weinig regen viel, was het met 16 graden truitjesweer. Kortom: CAS, altijd verrassend. Er is opnieuw bonje in zeehon- denland. Nu bij zeehonden crèche A Seal in Stellendam waar oprichter Jaap van der Hiele uit het bestuur is gestapt. Op de ach tergrond dreigt 'zeehondenmoe der' Lenie 't Hart al met de op richting van een nieuwe zeehon denopvang in Zuid-Holland of Zeeland, die 'wél met passie werkt'. Van der Hiele zegt zich niet meer met allerlei organisatori sche en dagelijkse regelzaken bij A Seal te willen bezighouden. „Ik ben beter voor dan achter de tafel en ga weer doen wat ik het leuk ste vind: gewonde en verdwaalde zeehonden vangen en gezonde uitzetten", vertelt hij. Er is vol gens hem in de twee jaar nadat hij samen met 't Hart de opvang langs het Haringvliet oprichtte, veel veranderd. „Het is een be drijf geworden. Met een bestuur dat moet zorgen voor een goede toekomst. Ik bemoei me daar niet mee. Al mogen ze me wel advies vragen", zegt Van der Hiele. „Jaap is diplomatiek, hij is mijn beste vriend en bedoelt dat ze bij A Seal geld het belangrijkste vin den", legt Lenie 't Hart uit. Het rendementsdenken staat voorop, niet de passie voor zeehonden zo als bij Jaap en mij. Niet elke zee hond wordt opgevangen zoals zou moeten. Ze kijken eerst of het financieel wel kan." De zeehondenmoeder, recent nog uit de crèche in Termunten gezet en ook met ruzie vertrok ken bij het door haarzelf opge richte Pieterburen, roemt de 'veldwerkers'. „Die mensen van A Seal doen hun stinkende best. Maar het bestuur zit er niet voor Bestel uw tickets snel op pzc.nl/40up Zaterdag 16 juli, Strijp-S Eindhoven, 14.00 - 23.00 uur Harry de Winter en Rob Stenders presenteren de grootste hits uit de jaren 70, 80 en 90. Met Live on stage: The Three Degrees, Snap!, Bananarama, George McCrae, Tavares en nog veLe anderen! donderdag 30 juni 2016 CAS 2007: prachtig weer, met een spetterende finale. Want tijdens het slotconcert van Blof viel 9 millimeter regen in drie kwartier. In de aanloop naar Concert At Sea 2016 elke dag een verhaal om in de sfeer te komen. Vandaag: het weer. Weten we het nog, de zater dag van CAS 2011? Eén ge luk: CAS is het zonnigste festival van Nederland. Om dat het in Zeeland ligt. Ondine van der Vleuten Brouwersdam Hommeles bij ARCHIEFFOTO MECHTELD JANSEN Theo Teisma Stellendam Lenie 't Hart, zeehondenmoeder I *prijzen zijn excL. servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42