WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 7 ZEELAND 9 Burgemeester van Terneuzen Jan Lonink is een echte muziekliefhebber. Hij denkt nog vaak aan een baan als muziekimpresario. Muziekimpresario, organisator van bijvoorbeeld festivals. Omdat ik een echte liefhebber van muziek ben en omdat ik merkte dat een heleboel artiesten worstelden met de vraag 'hoe komen we aan optredens?' Die mensen heb ben vaak geen commercieel talent. Ik heb destijds nooit gedacht dat je daar een beroep van zou kunnen maken. Ik begon mijn studie en heb een keus moeten maken. Niet genoeg. Ik ben meer een consu ment dan een producent geworden. Ik ging naar concerten en dat soort zaken. Andere dingen kwamen op mijn weg. Ik ging ook al jong de poli tiek in. Jazeker wel jammer. Ik hou in toespraken mensen zelf ook voor te doen waar ze goed in zijn; om hun dromen te volgen. Mensen die hun droom niet najagen kunnen verzu ren. Maar ik zie nu ook wel hoe slo pend die wereld is. Jazeker. Regelmatig, als ik op een concert ben. Ik was laatst bij Bru ce Springsteen en dan kijk ik ook naar de organisatie er omheen. Soms zie ik ook hoe belabberd die is. Ik ben burgemeester van Ter- neuzen. Ik heb ook besloten even door te gaan. Je moet wel gezond en vitaal zijn want het vergt nogal wat. Het werk is afwisselend en ge varieerd. En - dat zullen de mensen niet altijd zien - dat je het voor de sa menleving doet. We zorgen dat de economie draait, dat mensen werk hebben. Dromen is mooi maar je moet toch bedenken, hoe kun je iets betekenen? Organisatoren kan ieder een altijd wel gebruiken. Misschien kan ik bij de Havenfeesten aan de slag of kan ik hier in Porgy en Bess achter de bar. Maar naast dit beroep is het niet te doen. donderdag 30 juni 2016 Wist niet dat 't een echt beroep was Guido van der Heijden Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Ji S~\ Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Jan Lonink wilde graag muziekimpresario worden. Het is echter anders gelopen. Nu is hij burgemeester van Terneuzen. FOTO PETER NIOOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41