10-000 ?r±wL A l Aboutaleb doet 't niet 3 'Kindervoeding die als broccoli proeft, ontwikkelt het smaakpalet' Nutricia past de potjes Olvarit aan. Niet langer homogene bruine smurrie, maar potjes met één duidelijke groente. Dat leert baby's beter eten. Een mengelmoes van vier of vijf groenten vind ik helemaal niets 1Mb BON Tourgids 2016 In elk baby-album zit er minstens één: een foto van zoon- of dochter lief met een volgesmeerde, oranje toet. De baby in kwestie vond het prakje op zijn bord zo smerig, dat hij of zij het overal heeft gelaten, behalve in zijn mond. Dat gaat veranderen, tenminste als het aan Nutricia ligt. Het be drijf past in juli een flink deel van zijn Olvarit-recepten aan. De baby voedingproducent stopt vanaf vol gende maand nog maar één groen te tegelijk in zijn potjes. Ook in de fruithapjes wordt één smaak overheersend. Het idee is doordat baby's beter aan de speci- fieke smaak van bijvoorbeeld bloemkool of broccoli kunnen wennen, ze later ook meer andere smaken zullen kunnen waarde ren. En zal het minder moeite kos ten de baby of dreumes voldoen de groente te laten eten. Olvarit lijkt in te spelen op de trend dat voedsel terug moet naar de basis: eerlijk en puur. „Worte len zijn oranje en smaken van na ture zoeter, broccoli is groen en is wat bitter. En die gaan we niet mengen tot een onherkenbare bruine pap. In plaats daarvan la ten we hen telkens met één smaak per keer kennismaken. Na enkele maanden wordt de inhoud van de potjes wat 'complexer'. Maar ook dan is nog altijd één groente prominent aanwezig", zegt Leanne Olivier, onderzoek ster bij Nutricia Research. Wie als baby aan echte bloemkool went, doet later minder moeilijk over de heftige smaak van spruitjes of wit lof. Dat idee. „Wij zeggen al jaren dat je kinderen aan één specifieke smaak moet laten wennen. Dus ik ben blij verrast dat Nutricia dit nu opeens doet", zegt Els Dijkstra van het Voedingscen trum, een door de overheid gesubsidi eerde instelling die onafhanke lijk voedingsad vies geeft. „Geef je ba by niet steeds één zoete mas sa, niet altijd wortelen of iets met een kwak ap pelmoes eroverheen. Smaak is een leerproces. Als je een kind tien tot vijftien keer aan een bepaalde smaak laat wennen, dan is de kans groot dat hij het gaat lusten. Het zou mooi zijn als dit ertoe leidt dat kinderen meer groente gaan eten." Ook chef-kok Jan Sobecki is en thousiast. Tenminste: voor een deel dan. „Een mengelmoes van vier of vijf groenten vind ik hele maal niets. Dan kom je er ook niet achter welke groente je kind echt niet lust. Eén groente is beter, die kennis komt nu gelukkig lang zaam naar ons toe." Sobecki kan het weten. Hij is va der van een zoon van tien maan- den én hij schreef mee aan het dit jaar verschenen receptenboek Culi- baby: culinaire gerechten voor ouders die ze met hun jonge kroost kunnen delen. Al moet het voor die laatste wel eerst even door de blender. „Ik heb een recept verzorgd voor ouders met baby's van tus sen de vier en zes maanden: een pompoensoep vooraf, een groente stoofpotje als hoofdgerecht en een tarte tatin met ahornsiroop na." Dat is niet iets wat je elke dag maakt, maar als het aan de sterren kok ligt, zijn potjes prut uit de su- permarkt uit den boze. „Weet je hoe lang die potjes al in de winkel staan! En dan gaan we het thuis nog een keer koken. Dan is de voe dingswaarde wel weg hoor. Hoe moeilijk is het om zelf even een stukje bloemkool te koken voor je kind?" Dijkstra van het Voedingscen trum weerspreekt dat laatste argu ment. „Dat er geen voedingswaar de in potjes babyvoedsel zit, is een fabeltje. De groenten gaan zo van de boer het potje in en wor den goed geconserveerd. Ons be zwaar is voornamelijk dat het vaak een eenheidsmaaltijd is." Maar dat weerhoudt ouders er niet van om juist te zweren bij die potjes. Op webfora schrijven (voor al) moeders dat babylief helemaal niets eet, behalve de potjes uit de winkel. Andere ouders grijpen naar de potjes omdat 'het toch wel makkelijk is'. Of omdat ze het zelf ook simpelweg lekker vinden. „Mensen die beweren dat potjes al leen maar uit fijngemalen smurrie zonder smaak bestaan, die hebben het zelf vast nog nooit geproefd", schrijft een moeder. „Ik zou er zo een heel bord van kunnen eten." ROTTERDAM De Rotterdamse burgemeester Ahmed Abouta leb doet niet mee aan de lijst trekkersverkiezing van zijn par tij de PvdA dit najaar. „De par tij heeft nu behoefte aan rust", zei hij gisteren. Eerder sugge reerde hij dat hij zou willen meedoen aan een interne ver kiezing, mits hij het niet hoef de op te nemen tegen de huidi ge PvdA-leider Samsom. EjblfE MAAND 1 juli trekking Nog tot morgen 18:00 uur! hflT "v V l) /2\ 710114 003 201 donderdag 30 juni 2016 Geen onherkenbare brij, maar échte groenten Bieke Cornillie Cyril Rosman Zoetermeer —Jan Sobecki, chef-kok r FOTO THINKSTOCK 1 HOOFDPRIJS Staatsloterij staatsloterij.nl/ljuli SPEEL BEWUST 18+ ALLES OVER DEHB NEDERLANDSE RENNERSi^H De meest complete gids voor de tourliefhebber Verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar, Vivant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3