Vlissingen bulkt van de (te) koopflats Onderzoek cokesmokkel in Suriname 3 TE VEEL APPARTEMENTEN A VLISSINGEN Nergens anders heb ben nieuwkomers op de huizen markt zoveel keuze uit apparte menten als in Vlissingen. Wie op de makelaarssite Funda kijkt naar de voor starters betaalbare catego rie (vraagprijs tot 150.000 euro) ziet dat het Vlissingse aanbod enorm is. In Vlissingen zijn in de ze categorie ruim tweeënhalf keer zo veel appartementen (218) te koop als in de rest van Zeeland sa men (84). Marco van der Knaap van M2-makelaars houdt kantoor aan de Paul Krugerstraat in Vlis singen. In die straat alleen al staan 25 tot 30 appartementen te koop. Hetzelfde geldt voor de Van Dis- hoeckstraat. De flats in de Paul Krugerstraat zijn in de jaren vijf tig gebouwd als huurwoningen voor werknemers van De Schelde. Later werden ze verkocht. Vlissin gen heeft door de verkoop van huurflats, niet allleen in de Paul Krugerstraat, veel meer koopappar tementen dan andere steden. Dat maakt het onmogelijk om deze verouderde appartementengebou wen te slopen en te vervangen door nieuwbouw. De helft van al le te koop staande woningen in Vlissingen is een appartement. In Middelburg is dat een zesde. Van der Knaap: „Het aanbod in Vlissin gen is groot en de vraag naar ap partementen laag. Starters betalen liever wat meer voor een huis met een tuintje." Wie zijn flatje wil verkopen moet er al gauw ander half jaar voor uittrekken. Van der Knaap: „Eén tip. Zorg dat je wo ning er netjes uitziet. Starters heb ben geen zin in klussen." TE KOOP STAANDE APPARTEMENTEN in de vier grootste Zeeuwse steden tot 75.000 euro 75.000-100.000 euro 100.000-125.000 euro 125.000-150.000 euro 0 Goes (totaal 13) 29 Terneuzen (totaal 21) Middelburg (totaal 25) Vlissingen (totaal 218) De opvarenden zwijgen bij de po litie over de 1075 kilo pure cocaïne die is gevonden aan boord van hun sportvisboot. Die strandde in januari in een zware storm op het strand bij Breskens. Enkele uren eerder waren de vier mannen door de KNRM gered. Bij de pro forma zitting pakten zich gisteren in de Rotterdamse rechtbank opnieuw donkere wol ken samen boven de verdachten: No Surrender-captain Tjeu N. (51) uit Klundert en twee opvarenden en de schipper uit Zeeland. Offi cier van justitie Marieke Vreugden- hil twijfelt er niet aan dat ze allen betrokken zijn bij de mislukte smokkel. „Alle vier stonden ze aan boord van het kleine visboot- je. De lading cocaïne is verstopt in het ruim, de luiken zijn dichtge- kit. Dan moet je een rol hebben ge speeld." Het OM beschikt over meer be wijs. Zo zijn op de romp van de Zeeland verfsporen aangetroffen van de Marian V - de zeesleper die de drugs rechtstreeks uit Para maribo zou hebben aangevoerd - en omgekeerd. Het OM denkt dat de coke voor de kust van België is overgezet op het visbootje. Radar beelden wijzen in die richting. Een Filipijns bemanningslid van Opvarenden sport visboot Zeeland houden vol niet van smokkel cocaïne te hebben geweten de Marian V heeft de politie ver teld dat hij bij de operatie heeft ge holpen. Een verklaring die de rechtbank 'op zijn minst zeer be lastend' noemde. Ook de Neder lands kok van de zeesleper lijkt in verhoor te zijn 'doorgeslagen'. De ze verdachte wijst zakenman Jack G. (62) uit Bergen op Zoom aan als organisator. G. charterde de zeesleper en kwam in Paramaribo enige dagen aan boord. Volgens zijn raadsman Henk van Asselt was er tot de verklaring van de kok 'geen enkel hard bewijs tegen zijn cliënt'. Inmiddels beschikt de politie ook over videobeelden waarop G. te zien is met een man die 'te linken is aan de Zeeland'. Het zou niet gaan om mede-ver dachte Tjeu N., zoals bronnen eer der meldden, maar iemand met een zakelijk belang in de visboot. De beelden komen uit de garage in Breda waar eind vorig jaar twee mannen werden ontvoerd. De za ken hebben volgens het OM niks met elkaar te maken, maar de beel den kunnen aantonen dat G. - an ders dan hij volhield - de Zeeland wel kende. Officier Vreugdenhil verwacht meer bewijs uit onderzoek van na- vigatie-apparatuur op de visboot en telefoons van verdachten om versleutelde gesprekken te voeren. Ook wil ze een rechercheteam naar Suriname sturen om de cokesmokkel daar nader te onder zoeken. De volgende (regie)zittin- gen tegen de in totaal acht aange houden verdachten zijn op 31 au gustus en 6 september BertBininid Ben donderdag 30 juni 2016 De vier verdachten die aan boord zaten van sportvisbootje de Zeeland ontkennen dat ze iets met drugssmokkel te ma ken hebben Hessel de Ree Rotterdam Krijger Dielcman ander huis was een gok' In Vlissingen staan alleen al in de Van Dishoeckstraat 25 appartementen te koop. ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35