Kabeltaks was opportunisme Mr. Flexifresh blijft geuren na opheffing Wie bouwt het sterkste zandkasteel 2 ZEELAND Vreemde vogel OVERSCHOT VLISSINGEN HEEFT 1 Commentaar Een voor een hebben de Zeeuwse gemeenten de afgelopen ja ren de kabeltaks ingevoerd. Ze kregen hun begrotingen steeds moeilijker rond, onder meer omdat ze geen dividend ontvin gen op hun aandelen in het energiebedrijf Delta. Met een heffing op de kabels en leidingen van netwerkbedrijf Enduris en waterbedrijf Evides leek een deel van die gederfde inkomsten te kunnen worden gecompenseerd. Hulst ging er in 2014 toe over. Enduris en Evides kondigden aan dat ze de heffing zouden verhalen op de Zeeuwse huishoudens. Daarop besloten alle gemeenten het voorbeeld van Hulst te volgen, als het niet was om hun begroting rond te krijgen dan was het wel omdat ze hun inwoners niet wilden laten opdraaien voor een maatregel die in een buurgemeente was genomen. Dat was kortetermijndenken, want al bijna tien jaar dringt de Tweede Kamer aan op afschaffing van de kabeltaks. Nu minister Plas- terk dat echt van plan is, zit een aantal gemeenten met de brokken. Alleen Hulst mag de regeling tot 2027 afbouwen, de overige gemeen ten hebben de kabeltaks te laat ingevoerd. Voor Borsele, Noord-Beve land, Schouwen-Duiveland en Veere maakt het niet uit. Zij waren van plan hun inwoners te compenseren als de tarieven van Enduris en Evides zouden stijgen. Maar de overige gemeenten, die er hun be groting dit jaar mee sluitend dachten te krijgen, komen van een kou de kermis thuis. Ze zullen zelf meer belasting moeten heffen, of meer moeten bezuinigen. En iedere Zeeuw gaat nu toch meebetalen aan de kabeltaks in Hulst, al is het een gering bedrag. Wat nu gebeurt, is het gevolg van een gebrek aan solidariteit en op portunistisch begroten. De zachte heelmeesters moeten nu alsnog gaan snijden. Iedere Zeeuw gaat nu toch meebetalen aan de kabeltaks in Hulst De geurpoppetjes van studenten onderneming Mr. Flexifresh zijn niet langer verkrijgbaar. De acht studenten van de HZ Vlissingen hebben de onderneming onlangs geliquideerd na een laatste aan deelhoudersvergadering. De studenten zetten de poppe tjes begin dit jaar in de markt met de reclameslogan 'the man who al ways smells good'. Om die kreet niet loos te laten zijn, maakten de studenten een filmpje, waarin be zitters van poppetjes zien hoe ze zelf geurzakjes kunnen maken om aangeschafte poppetjes tot in leng te van jaren te gebruiken. De studenten verkochten het af gelopen half jaar bijna 250 poppe tjes. Om de productie te starten zetten ze 67 aandelen van twintig euro uit. De aandeelhouders ont vingen voor elk aandeel 27,72 euro terug. Geen gekke belegging, be seft woordvoerster Jessica Baas van de voormalige studentenon derneming. Toch hebben de stu- Een mal laten maken is veel te duur voor een studentenbedrijf denten geen moment over voort zetting van de onderneming ge dacht. „Niet alleen omdat we het te druk met school hebben, maar ook omdat investeringen om een echt bedrijf op poten te zetten flink in de papieren lopen. Alleen een mal voor de poppetjes kost al duizenden euro's." Almanak In de ban van vogelgeluiden, spitst de Oostkapellenaar dage lijks zijn oren. Er kan geen beestje voorbij vliegen of hij weet wat het is. Tot een paar da gen geleden. „Kom even, ik hoor nu toch een vreemde vo gel", roept hij naar zijn vrouw. Ook zij heeft geen idee wat het is. Het geluid verplaatst zich ra zendsnel door de tuin. Plots wijst hij naar de hond, spelend met een piep-balletje en moet ineens denken aan de door Toon Hermans bedachte vogel. „Kijk, een Poelifinario!" Privatisering camperplaats SGP ook tegen meer geld VRZ Jan Haas toont zijn oeuvre 36 mille voor vuile grond van Schelde Bianca en Arnold proberen al twee jaar hun appartement in Vlissingen te verkopen. Het ziet er keurig uit en de vraagprijs is minder dan een ton. Maar in de stad staan ruim 200 flats in dezelfde prijsklasse te koop. Het is 2007 als Arnold Barent- sen (32) op zoek gaat naar zijn eerste koopwoning. „De vooruit zichten op de woningmarkt wa ren positief. Ik wilde kapitaal op bouwen en ik kón iets kopen, dus waarom niet? In Oost-Sou burg en in Middelburg stonden weinig goedkope huizen te koop. Daarom ging ik naar Vlissingen." Het appartement aan de Hoge- weg 86A is op dat moment ide aal: het heeft een splinternieuwe keuken en badkamer, en een prachtig uitzicht op de stad. Bin nen drie maanden trekt Arnolds vriendin Bianca van Belzen (28) bij hem in. „Maar drie a vier jaar geleden begonnen we toch te denken aan een nieuw huis", ver telt Bianca. „We wilden meer ruimte, een tuin en waren toe aan een nieuwe stap." Ze vallen voor een nieuw bouwhuis in Oost-Souburg, het dorp waar ze allebei vandaan ko men. Dat willen ze niet laten schieten. Ze kopen het huis in ja nuari 2015, terwijl hun apparte ment nog niet verkocht is. „Dat was een gok", geeft Arnold toe. „We hebben nu een prachtig huis met tuin en mooie achter plaats. Ik heb er geen spijt van." Het appartement staat inmid dels twee jaar te koop. In die tijd hebben vier mensen interesse ge toond. „Het aanbod van apparte menten is gewoon te groot in Vlissingen", weet Arnold. „Bo vendien heb je voor 20.000 euro meer een eengezinswoning: het is voor starters aantrekkelijker om meteen die stap te maken." Het stel kan de dubbele hypo- theeklasten prima behappen, om dat Bianca inmiddels werk heeft als leerkracht in het basisonder wijs. Sinds enkele weken verhu ren ze het appartement. Bianca: „Dat is een last minder. Maar je blijft wel verantwoordelijk. We willen het appartement heel graag verkopen. Dan kunnen we ons leven verder opbouwen." VLISSINGEN Wie bouwt het sterkste zandkasteel van Zee land? Waterschap Scheldestro- men houdt maandag 4 juli de Battle of the Beach op het Nolle- strand in Vlissingen. Tweehonderd kinderen strij den tegen het water en tegen el kaar. Waterschapsbestuurder Bert de Smet geeft om 12.45 uur het startsein. Een uur lang wor den er zandkastelen gebouwd op het Nollestrand. Rond 14.30 uur wordt het winnende team be kendgemaakt. Tijdens de Battle bouwen kin deren uit groep 6 een zo sterk mogelijk zandkasteel. Het team dat het zandkasteel bouwt dat het langst blijft staan bij vloed, wint de wedstrijd. Als voorberei ding krijgen kinderen tijdens een gastles uitleg over de kracht van het water en de bescher ming hiertegen. De Battle of the Beach is een evenement dat dit jaar langs de hele Nederlandse kust plaats vindt: van Zeeland tot op de Wadden. In totaal zijn er zes batt les waarvan er vier op 4 juli plaatsvinden. donderdag 30 juni 2016 René Hoonhorst Vlissingen —Jessica Baas, Mr(s). Flexifresh Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De vier camperplaatsen op het parkeerterrein aan de Koningsweg blijven tot 1 ok tober in gebruik. B en W slui ten de proef met overnach tingsplaatsen dan af, omdat het geen gemeentelijke taak is. Het college hoopt dat een 'marktpartij' vol gend jaar een aantal plaat sen wil exploiteren. De be zettingsgraad van tachtig procent, ook nadat het ta rief steeg van 5 naar 11 euro per dag, biedt perspectief. VLISSINGEN Vlissingen ging al niet ak koord met de begroting van Veiligheidsregio Zeeland en kan dus ook niet instem men met een extra bijdra ge, vindt de SGP. Fractie voorzitter Lilian Janse dient vanavond een motie in om - in navolging van de Middel burgse raad - geen extra middelen te verstrekken. Dat mag niet ten koste gaan van veiligheidstaken en daarom doet Janse enke le bezuinigingsvoorstellen. VEERE De schepper van de bron zen Blikkie, Maayken Evert- sen, het Melkmeisje en de Emmaüsgangers, Jan Haas, krijgt een oeuvre-tentoon- stelling in de Vierschaar in Veere. De Vlissingse beel dende kunstenaar (75) is be kend van zijn beelden in vooral de Vlissingse publie ke ruimte. Schrijver/kunstenaar Wim Hofman opent de expositie zaterdag 13 augustus bij het Stadhuismuseum. VLISSINGEN Vlissingen krijgt bijna 36.000 euro van de provin cie Zeeland voor onderzoek naar bodemvervuiling in het Scheldekwartier. De vervuilde plaats is door de provincie aangewezen als spoedlocatie. Er worden binnenkort woonhuizen ge bouwd. 'Kopen van Cornelleke Blok en Theo Giele Vlissingen Het Vlissingse appartement van Bianca van Belzen en Arnold Bar- entsen staat al twee jaar te koop. foto ruben oreel Meer informatie: over loca ties, tijden en contactgegevens staat op battleofthebeach.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34